Profesia

Posledná aktualizácia: 22. decembra 2016
Profesia je základný odbor, druh pracovnej činnosti vykonávanej ako zamestnanie, povolanie. Profesia je aj názov najväčšieho slovenského pracovného portálu.Profesia - Slovník pojmov - Profesia.sk

Profesia je základný odbor, druh pracovnej činnosti vykonávanej ako zamestnanie, povolanie. Nie je jednoznačne stanovený rozdiel medzi termínmi zamestnanie, povolanie a profesia, avšak všeobecne sa za profesiu považuje taký typ práce, ktorý vyťaduje špecializovaný typ vzdelávania, tréningu alebo schopností. Jednotlivé profesie sa navzájom líšia oblasťou, do ktorej spadajú. Profesiu tak vykonávajú lekári, právnici či architekti.

Spoločnosť Profesia

Profesia - Slovník Pojmov - Profesia.sk Profesia je tiež názov najväčšieho slovenského pracovného portálu. Na internetovom trhu práce pôsobí naša spoločnosť od roku 1997. Portál www.profesia.sk je líder v oblasti online recruitmentu a spoľahlivým partnerom nielen pre firmy, ktoré hľadajú zamestnancov, ale aj pre ľudí, ktorí si hľadajú prácu. Okrem Slovenska pôsobí aj na maďarskom trhu ako portál Workania.hu a českom trhu ako Profesia.cz. V novembri 2012 sa spoločnosť stala súčasťou fínskej mediálnej skupiny Alma Media.

Vytvorte si životopis za pár minút

 

Profesia - Slovník Pojmov - Profesia.skPracovný portál je hlavná služba našej spoločnosti, vďaka ktorej si ľudia nachádzajú prácu a firmy zamestnancov. Okrem tejto služby zastrešuje spoločnosť aj ďalšie projekty. Pre personalistov vyvinula HR aplikáciu Mark, uchádzačom umožňuje hodnotenie výberových procesov RecruitRank a udeľuje ocenenie RecruitRank Awards. Organizuje veľtrh práce Profesia days a odborný veľtrh HR days.

Profesia - Slovník Pojmov - Profesia.skNaša spoločnosť uľahčuje rozhodovanie o práci vďaka stránke Pozicie.sk s podrobným popisom najbežnejších profesií na Slovensku. Tiež organizuje hlasovanie a ocenenie Najatraktívnejší zamestnávateľ na Slovensku. Zastrešuje aj portálu Edujobs.sk zameraného na prácu v školských zariadeniach a portály  Domelia.sk na Slovensku a Domelie.cz v Českej republike s inzerciou prác na pomoc v domácnosti, s doučovaním či opatrovaním.

Po 15 rokoch fungovania sa spoločnosť Profesia začala zaoberať nielen internetovým trhom práce, ale aj spôsobom, ako riešiť úlohy pružnejšie, uľahčiť firemnú komunikáciu a inovovať vnútorné procesy. Z práce na vlastných projektoch sa napokon vyvinul progresívny inkubátor online nástrojov, ktorými chce firma odovzdať svoje dlhoročné skúsenosti ďalej.

Profesia - Slovník Pojmov - Profesia.skProjekt We Know How v súčasnosti zastrešuje dva samostatné projekty, nástroj na agilné projektové riadenie TaskHitter a reportingovú aplikáciu na monitorovanie výkonnosti online biznisu KPI Watchdog.

Informácie o Profesii sa dozviete v sekcii O nás, na jej blogu, Facebooku alebo Twitteri.