Vedúci kreditných a komoditných rizík

Miesto práce
Bratislava
Pracovný pomer
Termín nástupu
- dohodou
Mzdové podmienky
(brutto)

Pracovná náplň

  • identifikácia a kvantifikácia rizík plynúcich z obchodovania s elektrinou so zameraním na komoditné, kreditné a operačné riziká veľkoobchodných a maloobchodných protistrán.
  • sledovanie a vyhodnocovanie pozícií podkladových komodít a FX , výpočet trhových rizikových indikátorov VaR, PaR, reporting údajov z multikomoditnej knihy, obchodných kníh a FX knihy.
  • príprava hedgingovej stratégie pre komodity: analýza a testovanie predajných stratégií pre elektrinu.
  • zadávanie požiadavky na zabezpečovacie opatrenia pre znižovanie rizík, správa štruktúry a integrity kontraktov a dátových typov v systéme ROVE nevyhnutých pre riadenie rizík.
  • schvaľovanie a prehodnocovanie nových protistrán, ako aj majetkovo a ekonomicky prepojených skupín
  • vypracovanie interného ratingového hodnotenia a stanovenie kreditných limitov protistrán, obchodných limitov obchodníkov
  • zabezpečenie obchodných transakcií, posudzovanie a pripomienkovanie rámcových zmlúv pre obchodovanie s elektrinou z hľadiska kreditných rizík
  • kontrola, hodnotenie a monitoring pridelených kreditných limitov protistrán a limitov obchodníkov
  • manažment obchodných lístkov
  • reporting

Čo ponúkame

  • stabilné zamestnanie a odborný rast
  • 5 dní dovolenky nad rámec zákona
  • príspevok na DDS
  • flexibilný pracovný čas
  • zľavy na rekreačné, kultúrne a športové aktivity

Informácie o výberovom konaní

Dovoľujeme si Vás informovať, že budeme kontaktovať iba uchádzačov, ktorí spĺňajú naše požiadavky na danú pracovnú pozíciu.
ID: 3479539  Dátum zverejnenia: 28.9.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 2000 EUR*uvedená výška zákl. zložky mzdy predstavuje min. garantovanú sumu vzťahujúcu sa na uvedenú prac. pozíciu pre kandidáta s nižšie uvedenou odb. praxou. Skutočná suma zákl. zložky mzdy bude upravená s Vašou odb. praxou, znalosťami a zručnosťami