Treasury & Insurance Specialist

Miba Sinter Slovakia s.r.o.

Miesto práce
Nábrežie Oravy 2711, 026 01 Dolný Kubín-Mokraď
Termín nástupu
dohodou
1 500 EUR/mesiaczákladná mzda od 1500 eur; ročná variabilná zložka mzdy od 10%; finálna základná mzda bude nastavená individuálne s prihliadnutím na skúsenosti a prax kandidáta

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- podpora pri riadení a plánovaní likvidity, najmä zabezpečenie dodatočnej likvidity pre európske spoločnosti skupiny Miba

- vykonávanie a podpora interného a externého financovania (príprava a správa úverových zmlúv v internom Treasury systéme (TMS)

- podpora pri správe a optimalizácii supply chain finance na úrovni skupiny Miba (faktoring, reverzný faktoring)

- správa záruk a iných podmienených záväzkov na úrovni skupiny (spracovanie žiadostí o záruky, udržiavanie údajov v TMS)

- podpora pri monitorovaní finančného rizika (devízové riziko, riziko likvidity a ceny komodít, riziko finančnej inštitúcie)

- vykonávanie a optimalizácia Treasury reporting a súvisiacich procesov

- udržiavanie kmeňových dát Treasury v TMS (pôžičky, cenné papiere, záruky, bankové účty, autorizácie)

- správa a spracovanie poistných udalostí (doprava, auto, majetok atď.) pre rakúske a slovenské spoločnosti v skupine Miba

- podpora pri obnovovaní poistných zmlúv (poskytovanie údajov, vykonávanie/podpora pri analýze rizík)

- vykonávanie monitorovania a plánovania celkových nákladov na poistenie na úrovni skupiny Miba

- vedenie a podpora pri skupinových projektoch v oblasti Treasury a poistenia

- práca v stabilnej a modernej medzinárodnej spoločnosti

- možnosť vzdelávania a odborného rastu

- istota dlhodobého zamestnania a stabilného príjmu

  • stravovanie na pracovisku za zvýhodnených podmienok (0,88 eur za obed)
  • zdravotný program spoločnosti
  • zaujímavý sociálny program a benefity pre zamestnancov
  • príspevok pri pracovnom a životnom jubileu
  • ročná valorizácia platov
  • týždenný pracovný čas 37,5 hodín
  • dovolenka a pracovné voľno nad rámec Zákonníka práce

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonómia, financie, účtovníctvo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

min. 2 roky skúseností v oblasti financií, účtovníctva alebo controllingu v medzinárodnom prostredí

Počet rokov praxe

2

- vysokoškolské vzdelanie v oblasti účtovníctva alebo financií

- minimálne 2 roky skúseností v oblasti financií, účtovníctva alebo controllingu v medzinárodnom prostredí alebo v centrách zdieľaných služieb

- aktívna znalosť anglického jazyka

Miba Sinter Slovakia s.r.o. je významným zamestnávateľom regiónu Oravy so sídlom v Dolnom Kubíne. Spoločnosť je súčasťou rakúskeho koncernu MIBA, ktorý je strategickým partnerom pre medzinárodný automobilový priemysel a zameriava sa na výrobu spekaných súčiastok do osobných automobilov formou technológie práškovej metalurgie. Podrobnejšie informácie o spoločnosti Vám poskytneme na vyžiadanie.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Eva Mancová
Tel.: +421905685794
E-mail: poslať životopis
ID: 4793323  Dátum zverejnenia: 10.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac