Analytik/Analytička riadenia rizík

KOMUNÁLNA poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
2 200 EUR/mesiac(finálna úroveň základnej mzdy závisí od individuálnych schopností a skúseností vybraného kandidáta)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ponúkame možnosť realizovať sa a odborne a kariérne rásť v oblasti riadenia rizík v spolupráci so skúsenými kolegami z medzinárodnej skupiny Vienna Insurance Group.

Oblasti, ktorým sa budete venovať:
• výpočet a projekcie kapitálovej požiadavky a MCR podľa Solvency II
• ORSA proces – participácia na tvorbe scenárov a výpočte vývoja kapitálovej požiadavky, analýzach a testovaní citlivosti a záťažovom testovaní
• rizikový apetít poisťovne - definovanie rizikového apetítu spoločnosti, spolupráca na stanovení limitov pre jednotlivé kategórie rizík podľa SII
• SFCR a RSR – kvantitatívne podklady pre vypracovanie správ o finančnej situácii spoločnosti
• SII reporting (QRTs)
• podpora pri riadení likvidity a riadení aktív a záväzkov (ALM) poisťovne
• spolupráca pri výpočte kapitálovej požiadavky pre trhové riziká
• automatizácia procesov a výpočtov súvisiacich s riadením rizík, kvantitatívnymi analýzami a reportingom

Nový/á kolega/kolegyňa bude úzko spolupracovať najmä s úsekom aktuariátu, investmentu, controllingu a s ekonomickým úsekom.

Spokojnosť našich zamestnancov je pre nás prioritou, preto si môžu užívať nasledujúce benefity.

FINANČNÁ PODPORA
• ročné odmeny
• príspevok do III. dôchodkového piliera
• odmeny pri pracovných jubileách, sociálna výpomoc
• flexibilný systém firemných benefitov s finančným príspevkom zamestnávateľa
• príspevok na stravovanie nad rámec zákona

VYVÁŽENIE PRACOVNÉHO A OSOBNÉHO ŽIVOTA
• flexibilný pracovný čas
• skrátený fond pracovného času
• možnosť občasnej práce z domu
• dni voľna navyše pri špecifických životných situáciách

ZDRAVIE A ŽIVOTNÝ ŠTÝL
• možnosť tzv. sick days
• poradňa pre zamestnancov z oblasti psychológie, práva, či financií

KARIÉRNY ROZVOJ
• podpora rozvoja a vzdelávania – interné a externé školenia
• podpora zo strany skúsených odborníkov, ktorí sa podelia o svoje poznatky
• stabilné zamestnanie v silnej korporácii umožňujúcej kariérne rásť

KULTÚRA A ZÁBAVA
• teambuildingové aktivity
• spoločensky prospešné aktivity, deň plateného voľna na účasť na dobrovoľníckych aktivitách spoločnosti

Ak Vás ponuka zaujala, pošlite nám prosím motivačný list spolu so štruktúrovaným životopisom. Kontaktovať budeme len vybraných uchádzačov, ktorí spĺňajú požiadavky danej pozície. Všetky informácie o spracúvaní osobných údajov nájdete na https://www.kpas.sk/stranka/ochrana-osobnych-udajov

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

matematika, ekonomika alebo financie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
SQL - Mierne pokročilý

Počet rokov praxe

3

skúsenosti s poistnou matematikou a analýzou dát
znalosť regulácie Solvency II
minimálne 3 roky skúseností na podobnej pozícii
analytické myslenie
samostatnosť, zodpovednosť, technické zručnosti

KOMUNÁLNA poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group je členom významnej európskej poisťovacej skupiny Vienna Insurance Group. KOMUNÁLNA poisťovňa, a.s. Vienna Insurance Group pôsobí na slovenskom poistnom trhu 30 rokov a ponúka široké portfólio produktov a služieb v oblasti životného a neživotného poistenia vo svojej obchodnej sieti pobočiek a obchodných miest.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Sledujte nás na sociálnych sieťach
ID: 4795799  Dátum zverejnenia: 28.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 2 200 EUR/mesiac