Daňový špecialista Junior

Panónska cesta, Petržalka, Slovensko, Bratislava (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
1.3.2023
1 500 EUR/mesiacUvedená mzda sa chápe ako základ, reálna výška mzdy sa môže líšiť v závislosti od pracovných skúseností uchádzača.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hlavné úlohy:

• Spracováva aktivity súvisiace s DPH (registrácia na Slovensku) – export dát zo systému SAP a ich úprava v externom programe určenom na spracovanie DPH podľa manuálov a štandardov spoločnosti
• Pripravuje podklady zo systému SAP pre externého daňového poradcu pre spracovanie zahraničnej DPH (registrácia v Nemecku a v Českej republike)

Daňové záležitosti:

• Spolupracuje na príprave daňového priznania dane z príjmov právnických osôb a účtovnej závierke spoločnosti (v spolupráci s hlavným účtovníkom spoločnosti)
• Spracováva a zodpovedá za rekonsiliáciu DPH účtu a iných zverených účtov

Účtovné operácie:

• Účtuje v účtovnom systéme SAP (mesačné uzávierky)
• Podieľa sa na mesačnej účtovnej závierke (zodpovedá za zaúčtovanie podkladov pripravených závodom, kontroluje formálnu správnosť účtovných zápisov s internými smernicami spoločnosti)

Reporting:

• Podieľa sa na výpočte mesačnej rezervy na splatné/odložené dane
• Podieľa sa na mesačnom a ročnom reportingu materskej spoločnosti (export dát zo systému SAP, načítanie dát do reportingového systému, kontrola správnosti dát)

Ďalšie úlohy:

• Spolu s hlavným účtovníkom sa podieľa na implementácií zmien účtovných/daňových zákonov v spoločnosti
• Podieľa sa na príprave podkladov pre interný a externý audit a prípadné colné/daňové kontroly
• Plní ďalšie úlohy podľa pokynov priameho nadriadeného

- polročné bonusy
- príspevok zamestnávateľa na 3.pilier DDS
- možnosť využitia multisport karty
- benefity systemu cafeteria
- široká ponuka zliav u partnerských spoločností

Radi by sme informovali všetkých záujemcov o pracovnú pozíciu, že osobne budeme kontaktovať iba kandidátov spĺňajúcich vyššieuvedené kritéria. Za porozumenie ďakujeme.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonómia, dane

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Pokročilý

Počet rokov praxe

1

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- lojalita
- precíznosť
- časová flexibilita v termínoch uzávierky
- tímový duch

Faurecia sa stala spolu so spoločnosťou HELLA členom skupiny FORVIA . Skupina FORVIA je celosvetovo 7.najväčším dodávateľom v automobilovom priemysle.

Našim poslaním svetového lídra v oblasti automobilového a technologického priemyslu je inšpirovať k bezpečnejšej, pohodlnejšej, prispôsobenejšej a udržateľnejšej mobilite.

Výrobky a systémy spoločnosti Faurecia sú vo vozidlách vyrábaných tými najväčšími a najznámejšími automobilovými značkami po celom svete. Naše technológie sú v jednom z troch vozidiel, ktoré dnes jazdia po cestách.

Naša komplexná ponuka pre UDRŽATEĽNÚ MOBILITU zahŕňa vodíkové riešenia s nulovými emisiami, riešenia s veľmi nízkymi emisiami, systémy pre pokročilú asistenciu vodičovi a výrobky vyrobené z radu optimalizovaných a udržateľných materiálov.

S našim KOKPITOM BUDÚCNOSTI vytvárame hodnotu pre automobilové značky a podnecujeme nové zážitky spotrebiteľov. Spájame naše odborné znalosti o sedadlách, interiéroch, osvetlení, elektronike karosérie, snímačoch, pohonoch a ďalších zobrazovacích technológiách ako aj o elektronike kokpitu.

Pridajte sa k nám. Budujte svoju kariéru. Využite svoju energiu správnym smerom. Staňte sa súčasťou otvorenej a angažovanej komunity, ktorá pracuje na vytváraní udržateľnejšej budúcnosti v transformujúcom sa odvetví.

Vydajte sa na cestu s nami - cestu, na ktorej záleží.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Zuzana Ennertová
E-mail: poslať životopis
ID: 3292148  Dátum zverejnenia: 23.1.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac