Výkonný riaditeľ obchodnej spoločnosti, Košice

TARGET Executive Search

Miesto práce
Košice

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Výkonný riaditeľ obchodnej spoločnosti bude mať plnú zodpovednosť za riadenie zavedenej súkromnej obchodnej spoločnosti so sídlom v Košiciach. Predovšetkým tvorbu stratégie rozvoja, hospodárenie a obchodné výsledky spoločnosti, identifikáciu obchodných príležitostí a vedenie kolegov, jednanie s kľúčovými dodávateľmi (nákup) a odberateľmi (aktívny predaj voči kľúčovým partnerom), manažment pohľadávok. Ďalej budovanie distribučných predajných kanálov. Vytváranie a rozvíjanie firemnej kultúry, reprezentovanie spoločnosti navonok.

• tvorba stratégie rozvoja spoločnosti, identifikácia podnikateľských a obchodných príležitostí, príprava podnikateľských plánov
• obhajoba ročných finančných plánov pred majiteľmi
• operatívne riadenie spoločnosti (denná prevádzka spoločnosti, vrátane riadenia zamestnancov)
• jednanie s kľúčovými dodávateľmi a odberateľmi (vyhľadávanie a získavanie obchodných partnerov, lobing a vedenie obchodných jednaní u VIP dodávateľov a odberateľov)
• priebežná analýza trhu; monitorovanie konkurencie, trendov, cien, produktov
• stratégia v oblasti manažmentu pohľadávok
• definovanie a riadenie politiky ľudských zdrojov, výber kľúčových manažérov, interná komunikácia a celkovo vytváranie dobrej firemnej kultúry
• mesačné správy, prezentácia výsledkov, smerovania a plánov vlastníkom spoločnosti
• dodržiavanie platných právnych noriem

Požiadavky:

• 5+ rokov praxe v oblasti samostatného riadenia stredne veľkej obchodnej spoločnosti v technickej
oblasti, ideálne pobočky zahraničnej spoločnosti
• Skúsenosť s predajom voči kľúčovým klientom
• Výborná angličtina
• Technické myslenie, dobrá orientácia v odbore elektrotechnika výhodou
• Skúsenosť v oblasti nákupu, rámcové dojednania, dohodovanie cien
• Manažment pohľadávok
• Znalosť ekonomiky obchodnej spoločnosti, plná P/L zodpovednosť
• Potrebné právne povedomie
• Schopnosť riadiť, viesť a motivovať tím
• Príjemné a reprezentatívne vystupovanie, schopnosť budovať dlhodobé obchodné vzťahy
• Organizačné a komunikačné schopnosti

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Veľkoobchod

Našim klientom je súkromná slovenská obchodná spoločnosť. Svoju činnosť vykonáva predovšetkým na východnom a strednom Slovensku. Centrála spoločnosti je v Košiciach. Spoločnosť má vybudovanú sieť skladov, veľkoobchodných a maloobchodných predajní.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

TARGET Executive Search (www.targetexecutivesearch.com) je rakúska spoločnosť, ktorá poskytuje služby v oblasti personálneho poradenstva, a to predovšetkým cieleného systematického oslovovania "headhuningu" v regióne strednej a východnej Európy. Zameriava sa na:

• Executive Search – Headhunting
• Board Recruitment
• Competition monitoring for management potential
• Career advisory & transition services

Spoločnosť TARGET Executive Search bola založená v roku 1994. Postupne sa vypracovala na vedúcu spoločnosť v oblasti Executive Search s regionálnym pôsobením. V súčasnosti pôsobí v na Slovensku, v Čechách, v Maďarsku, v Poľsku, v Rakúsku, v Rumunsku, v Bulharsku a v Nemecku. Zároveň má vybudovanú silnú sieť partnerských Executive Search spoločností v rámci medzinárodnej siete INAC (www.inac-global.com). Na slovenskom trhu pôsobí TARGET Executive Search od roku 1998.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov

Kontakt

ID: 2393467  Dátum zverejnenia: 13.1.2016