Inžinier pre elektro-laboratórium a testovanie

ZTS - VÝSKUM A VÝVOJ, a.s.

Miesto práce
Dubnica nad Váhom
Termín nástupu
ASAP
2 000 EUR/mesiacFinálna mzda závisí od skúseností, schopností a zručností daného kandidáta

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho tímu zameraného na vedecko - výskumné projekty (projekty spoločného európskeho záujmu - IPCEI) hľadáme vhodného kandidáta na pozíciu Inžinier pre laboratórium a testovanie. Tím vyvíja batériové úložiská energie druhej životnosti (second-life battery storage) na úrovni skriňového riešenia - racku. Nová posila nášho tímu bude zodpovedná za:
- spoluprácu na návrhu elektronických systémov na experimentálne testovanie batérií;
- vývoj zariadení a postupov na rýchle testovanie a regeneráciu batérií;
- testovanie batérií v laboratóriu - prípravu, vykonávanie a vyhodnocovanie testov;
- automatizáciu procesov merania a zberu dát;
- vývoj prototypov elektronických systémov a ich testovanie v laboratóriu;
- spoluprácu pri návrhu uloženia batériových modulov do racku;
- výber komponentov a komunikáciu s dodávateľmi;
- tvorbu systémovej dokumentácie, výkresov a manuálov;
- prezentáciu výsledkov, reportovanie manažmentu a externým partnerom.

- flexibilita, flexibilný pracovný čas;
- neobmedzujeme sa na striktné štandardy a reporty, u nás je dôležitý výsledok a plnenie cieľov;
- dynamicky naladený kolektív;
- lákavé finančné ohodnotenie;
- home office (1 x týždenne);
- sick day (3x ročne);
a iné zaujímavé benefity.

Všetkým kandidátom vopred ďakujeme za záujem pracovať v našej spoločnosti. Vzhľadom na časové kapacity však budeme kontaktovať iba vybraných uchádzačov.
Ďakujeme Vám za pochopenie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

elektrotechnika, výkonová elektronika

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Windows - Pokročilý
Microsoft Office - Pokročilý
OrCAD - Pokročilý
KiCad - Pokročilý
OrCAD PSpice Designer - Pokročilý
EPLAN - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

minimálne 3 roky v oblasti návrhu elektroniky a výkonovej elektroniky

Počet rokov praxe

3

U kandidátov sú požadované:
- min. VŠ II. stupňa v odbore elektrotechnika, výkonová elektronika;
- osvedčenie podľa Vyhlášky 508/2009 Z.z. minimálne § 22 samostatný elektrotechnik;
- skúsenosti s výkonovými systémami pre batériové úložiská výhodou;
- skúsenosť s CAD/CAE softverom (OrCAD/KiCAD, PSpice, Eplan, atď.);
- znalosť simulačných programov LabView alebo Matlab výhodou.
- proaktivita pri riešení a problémov v rámci pracovnej náplne;
- zodpovednosť;
- analytické a technické myslenie;
- schopnosť pomenovať kľúčové problémy a identifikovať alternatívy riešení;
- schopnosť tímovej spolupráce.

ZTS - VÝSKUM A VÝVOJ, a.s. je spoločnosť etablovaná v energetickom odvetví.
Spoločnosť sa ako jediná na Slovensku dlhodobo a odborne zaoberá rekonštrukciami vodných elektrární, navrhovaním nových projektov malých vodných elektrární, ako aj podporou kvalifikovanej údržby zariadení vodných elektrární. Realizujeme projekčné a konštrukčné riešenia pre vodné turbíny a ich príslušenstvo, ako aj pre iné energetické zariadenia.
Taktiež sa zameriavame na aplikovaný výskum a vývoj s dlhoročnou tradíciou.
Spoločnosť disponuje certifikátom o oprávnení pre výkon "Výskumno-vývojovej činnosti".
V rámci projektu European Battery Innovation, ktorý patrí medzi dôležité projekty spoločného európskeho záujmu (IPCEI), sa spoločnosť ZTS - VÝSKUM A VÝVOJ, a.s. orientuje na regeneráciu použitých batérií z elektromobilov.
Spoločnosť ZTS VV rozširuje aktivity v oblasti vývoja, a to práve o spôsob efektívnej recyklácie batérií nevhodných na sekundárne využitie. Recykláciou získané materiály budú použiteľné na výrobu nových batériových článkov, čím sa zníži potreba ťažby vzácnych kovov, ako aj znečistenie spôsobené prepravou materiálov na výrobu batérií, prípadne prepravou nových batérií, vyrobených v iných častiach sveta.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4350819  Dátum zverejnenia: 4.4.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 2 000 EUR/mesiac