Inžinier/ka pre počítačové modelovanie batérií (Battery Modeling Engineer)

ZTS - VÝSKUM A VÝVOJ, a.s.

Miesto práce
Dubnica nad Váhom
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
1 800 EUR/mesiacFinálna mzda závisí od schopností a zručností daného kandidáta

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho tímu zameraného na vedecko - výskumné projekty (projekty spoločného európskeho záujmu - IPCEI) hľadáme vhodného kandidáta na pozíciu Inžinier/ka pre počítačové modelovanie batérií. Tím vyvíja batériové úložiská energie druhej životnosti (second-life battery storage) na úrovni skriňového riešenia - racku. Od novej posily nášho tímu očakávame:
- dobrú znalosť v oblasti matematiky, modelovania a optimalizácie fyzikálnych systémov na základe štatistických dát,
- skúsenosti s 1D modelovaním a automatizáciou úloh,
- pokročilé programovacie a simulačné schopnosti (najmä v prostredí MATLAB a Simulink),
- spoluprácu v rámci výskumného tímu na vývoji algoritmov na testovanie SoC, SoH a regeneráciu batérií,
- skúsenosti so zariadením na testovanie batérií, navrhovaním experimentov a testovaním lítium-iónových batérií,
- vyhodnocovanie a tvorbu záverečných správ,
- tvorbu systémovej dokumentácie a manuálov,
- prezentáciu výsledkov, reportovanie manažmentu a externým partnerom.

- Flexibilná pracovná doba
- Teambuildingy, firemné akcie, vianočný večierok,
- Priestor na sebarealizáciu a odborný rast,
- Možnosť participovať na riešení zaujímavých výskumných aj realizačných projektov,
- Sick day (3x ročne),
- Práca z domu (1x týždenne)

Informácie o výberovom konaní

Prácu je po dohode možné vykonávať aj z Bratislavy.
U kandidátov sú požadované:
- VŠ II. príp. III. stupňa so zameraním v oblasti: informatika, matematika, elektrotechnika, chémia,
- znalosť elektrochémie lítium-iónových batérií, mechanizmov degradácie batériových článkov a návrhu batériových systémov (článkov, modulov, packov) veľkou výhodou,
- znalosť LabView - výhodou

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

31.10.2022 (ostáva ešte 26 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

informatika, matematika, elektrotechnika, chémia

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý
Microsoft Windows - Pokročilý
Simulink (Matlab) - Pokročilý
Python - Pokročilý
LabVIEW - Mierne pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

2

- Proaktivita pri riešení úloh a problémov v rámci pracovnej náplne
- Zodpovednosť
- Analytické a technické myslenie
- Schopnosť pomenovať kľúčové problémy a identifikovať alternatívy riešení
- Schopnosť tímovej spolupráce

ZTS - VÝSKUM A VÝVOJ, a.s. je spoločnosť etablovaná v energetickom odvetví.
Spoločnosť sa ako jediná na Slovensku dlhodobo a odborne zaoberá rekonštrukciami vodných elektrární, navrhovaním nových projektov malých vodných elektrární, ako aj podporou kvalifikovanej údržby zariadení vodných elektrární. Realizujeme projekčné a konštrukčné riešenia pre vodné turbíny a ich príslušenstvo, ako aj pre iné energetické zariadenia.
Taktiež sa zameriavame na aplikovaný výskum a vývoj s dlhoročnou tradíciou.
Spoločnosť disponuje certifikátom o oprávnení pre výkon "Výskumno-vývojovej činnosti".
V rámci projektu European Battery Innovation, ktorý patrí medzi dôležité projekty spoločného európskeho záujmu (IPCEI), sa spoločnosť ZTS - VÝSKUM A VÝVOJ, a.s. orientuje na regeneráciu použitých batérií z elektromobilov.
Spoločnosť ZTS VV rozširuje aktivity v oblasti vývoja, a to práve o spôsob efektívnej recyklácie batérií nevhodných na sekundárne využitie. Recykláciou získané materiály budú použiteľné na výrobu nových batériových článkov, čím sa zníži potreba ťažby vzácnych kovov, ako aj znečistenie spôsobené prepravou materiálov na výrobu batérií, prípadne prepravou nových batérií, vyrobených v iných častiach sveta.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Zuzana Masariková
Tel.: +421915776301
E-mail: poslať životopis
ID: 4339393  Dátum zverejnenia: 3.10.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 800 EUR/mesiac