Vedúci odboru účtovníctva

ŽOS Trnava, a.s.

Miesto práce
Koniarekova 19, Trnava
Termín nástupu
ihneď
2 500 - 3 000 EUR/mesiacvýsledná mzda - v závislosti od skúseností a praxe uchádzača

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Zabezpečuje komplexné vedenie a spracovanie účtovníctva spoločnosti, zodpovedná za jeho správnosť, presnosť a prehľadnosť.
Organizuje, riadi a kontroluje vykonávanie všetkých účtovných prác.
Určuje metodiku učtovania v spoločnosti, zabezpečuje tvorbu účtovnej osnovy a zásad účtovníctva v spoločnosti.
Podieľa sa na tvorbe interných smerníc v oblasti účtovníctva.
Vykonáva mesačnú a ročná účtovnú závierku;
Zodpovedná za zostavenie individuálnej a konsolidovanej účtovnej závierky a účtovných výkazov v súlade s platnými právnymi normami.
Vyhotovuje priznanie k dani z príjmov právnických osôb.
Zodpovedá za spracovanie daňového priznania k dani z pridanej hodnoty, daňového priznania k dani z nehnuteľnosti, k dani z motorových vozidiel.
Zabezpečuje pravidelné aj mimoriadne inventarizácie majetku, evidenciu investičného majetku a výpočet odpisov a ostatné každodenné aktivity v oblasti účtovníctva.
Pripravuje podklady a kooperuje s audítorom a daňovými poradcami.
Pripravuje podklady a výkazy pre Štatistický úrad SR, príp. ďalšie štátne orgány.

• nástup na trvalý pracovný pomer ihneď
• polročné a ročné odmeny
• možnosť kariérneho rastu, zabezpečenie profesijného rozvoja
• jazykové vzdelávanie
• stravovanie za 1,65€ (hradí zamestnanec)
• príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie od 1,5% - 3% z hrubej mzdy
• životné a úrazové poistenie (24 hodinové poistné krytie, aj mimo práce) za 1,95€ mesačne
• vernostná odmena
• príspevok na ubytovanie vo výške 150€ mesačne
• príspevok na dopravu do zamestnania podľa vzdialenosti od bydliska
• príspevok pri uzavretí manželstva, pri narodení dieťaťa
• príspevky pri životných a pracovných výročiach
• príspevok pre darcov krvi
• odmena za zlepšovacie návrhy
• možnosť výberu zálohy kedykoľvek
• možnosť využívania firemného zdravotného strediska
• kultúrne a športové akcie pre zamestnancov a rodinných príslušníkov
• pomoc pracovníkom spoločnosti v ťažkých situáciách prostredníctvom Nadácie ŽOS

Spoločnosť si vyhradzuje právo osloviť len záujemcov, ktorí spĺňajú uvedené kritéria.
Ostatným vopred ďakujeme za záujem a želáme veľa úspechov v budúcom zamestnaní.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonomické (daňovníctvo, účtovníctvo, podnikový manažmnet)

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Mierne pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Access - Mierne pokročilý
SAP ERP - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

5

Počet rokov praxe

5

Vzdelanie ekonomického zamerania;
Prax na obdobnej pozícií minimálne 5 rokov;
Skúsenosť s IFRS;
Vysoký stupeň zodpovednosti, spoľahlivosť;
Schopnosť flexibilne reagovať, nárazová práca;
Tendencia k neustálemu zlepšovaniu profesionality a osobnostného rastu;
Vysoký stupeň lojality;
Riadiace schopnosti;
Komunikácia a tímová práca;
Systematickosť, precíznosť, dôslednosť a analytické myslenie;
Výhodou znalosť BI nástrojov

Sme najväčšia strojárska spoločnosť so zameraním na opravy, modernizácie a novo výrobu železničných vozňov v strednej Európe s tradíciou od roku 1924. Spoločnosť prešla transformáciou a v súčasnosti generuje viac ako 70% obratu na zákazníkoch a projektoch zo západnej Európy.
Zabezpečujeme:
- opravy a modernizácie nákladných aj osobných železničných vozňov všetkých rozsahov
- výrobu nových nákladných vozňov a spoluprácu na výrobe nových osobných vozňov
- komplexné opravy všetkých komponentov nákladných a osobných vozňov
- strojársku výrobu od menších konštrukčných celkov po nákladný vozeň, opracovanie materiálov na moderných CNC strojoch.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 4587310  Dátum zverejnenia: 28.6.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 2 500 EUR/mesiac