Riaditeľ Turčianskej galérie v Martine

Žilinský samosprávny kraj

Miesto práce
Turčianska galéria, Daxnerova, Martin
Termín nástupu
01. 10. 2024, príp. dohodou
1 600 EUR/mesiacPlat bude stanovený v zmysle ustanovení zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Popis činnosti pracovného miesta:

• komplexné riadenie a zodpovednosť za vykonávanie činnosti organizácie,
• zodpovednosť za zveľaďovanie a efektívne a hospodárne nakladanie so zvereným majetkom organizácie.

• Zamestnanecké výhody, benefity: zaujímavá a kreatívna práca, stabilná verejná inštitúcia

INFORMÁCIE O PRIPRAVOVANOM VÝBEROVOM KONANÍ OBSADZOVANOM MIESTE

Dátum vyhlásenia výberového konania: 29. 04. 2024

Termín na podanie žiadosti s ostatnými požadovanými dokumentmi: do 26. 05. 2024

Podmienky zaradenia uchádzača do výberového konania:

a) splnenie stanovených kvalifikačných predpokladov a ostatných požiadaviek v zmysle inzerátu,
b) doručenie požadovaných dokumentov do termínu uzávierky

Zoznam požadovaných dokumentov:
• žiadosť o zaradenie do výberového konania
• štruktúrovaný životopis
• motivačný list
• Projekt so zameraním na víziu smerovania organizácie, rozvoja a skvalitnenia kultúrnej ponuky a služieb s dôrazom na efektívnu hospodárnosť a finančnú udržateľnosť organizácie na najbližších 5 rokov.

Predkladá sa v písomnej forme spravidla 4 – 6 normostrán.

Štruktúra projektu po formálnej stránke:
a)úvod,
b) zameranie projektu,
c) analýza súčasného stavu organizácie s použitím napr. SWOT analýzy (silné a slabé stránky, príležitosti a ohrozenia),
d) východiska projektu na základe analýzy a strategických dokumentov ŽSK, prípadne iných dokumentov súvisiacich s danou oblasťou,
e) ciele projektu,
f) akčný plán realizácie projektu s návrhom aktivít, časového harmonogramu, zdrojov financovania, príp. náhradných riešení,
g) spôsob hodnotenia plnenia projektu ako celku a po jednotlivých etapách, resp. častiach,
h) očakávaný prínos po realizácií projektu,
i) záver.

Projekt po obsahovej stránke musí byť zrozumiteľný, vecný a realizovateľný

• kópia dokladu o ukončení vysokoškolského štúdia
• čestné vyhlásenie o pravdivosti údajov uvádzaných v žiadosti a v životopise
• čestné vyhlásenie o bezúhonnosti

Spôsob podania žiadosti :
• poštou na adresu (prípadne osobne do podateľne Úradu ŽSK): Úrad Žilinského samosprávneho kraja, Komenského 48, 011 09 Žilina s označením obálky: Neotvárať! "Výberové konanie - riaditeľ - názov organizácie"

• alebo: formou elektronickej schránky - podľa zákona č. 305/2013 Z. z. o elektronickej podobe výkonu pôsobnosti orgánov verejnej moci a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej „zákon e-Governmente“)

Pri podaní poštou je rozhodujúci dátum podania na poštovej pečiatke: najneskôr do 26. 05. 2024.

Predpokladané miesto uskutočnenia výberového konania:
Úrad Žilinského samosprávneho kraja, Komenského 48,
011 09 Žilina

Spôsob vykonania výberového konania: písomná forma osobnostného dotazníka, písomné overenie odborných znalostí, osobný pohovor, verejné vypočutie uchádzača.

Dovoľujeme si Vás upozorniť, že kontaktovať budeme len uchádzačov, ktorí spĺňajú stanovené požiadavky a zároveň v požadovanom termíne predložia žiadosť o zaradenie na osobný pohovor spolu s ostatnými dokumentami.
S osobnými údajmi, ktoré budú obsahovať doručené dokumenty od uchádzačov bude zamestnávateľ nakladať v súlade so zákonom č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
Kontaktná osoba: p. Mária Pečená, t. č. 041/5032 421

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

26.5.2024 (ostáva ešte 10 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

zameranie na oblasť kultúry výhodou

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Pokročilý (C1)

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

5 rokov v odbore - v oblasti kultúry

POŽIADAVKY NA UCHÁDZAČA
Stupeň vzdelania: vysokoškolské II. stupňa
Študijný odbor: zameranie na oblasť kultúry výhodou
Prax:
• 5 ročná prax v odbore - v oblasti kultúry
• 3 ročná prax v riadení

Vodičský preukaz: B
Pozícia vhodná pre absolventa: nie

Osobnostné predpoklady:
• Manažérske zručnosti a osobnostné predpoklady na výkon funkcie
• Znalosť štátneho jazyka na veľmi dobrej úrovni
• Znalosť cudzieho jazyka – vítaná
• Aktívna práca s PC a inými bežne používanými komunikačnými technológiami
• Bezúhonnosť (preukazuje sa čestným vyhlásením o bezúhonnosti)
• Zdravotná spôsobilosť na uvedený výkon práce

Ďalšie požiadavky na uchádzača:
• Odbornosť
- znalosť príslušnej legislatívy (napr. Zákon č. 206/2009 Z. z. o múzeách a o galériách a o ochrane predmetov kultúrnej hodnoty, Zákon č. 207/2009 Z. z. o podmienkach vývozu a dovozu predmetu kultúrnej hodnoty, Zákon č. 126/2015 Z. z. o knižniciach a podobne),
- znalosť ostatných všeobecne záväzných právnych predpisov napr. zákon č. 302/2001 Z. z. o samospráve vyšších územných celkov, Zákonník práce č. 311/2001 Z. z., zákon č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy, zákon č. 583/2004 o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy, zákon č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme, zákon č. 553/2003 o odmeňovaní, niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mária Pečená
Tel.: +421415032422
E-mail: poslať životopis
ID: 4818692  Dátum zverejnenia: 29.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 600 EUR/mesiac