Riaditeľ odboru regionálneho rozvoja

Žilinský samosprávny kraj

Miesto práce
Komenského, Žilina
Termín nástupu
1.8.2023/príp. dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
2 300 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Riadenie a zodpovednosť za činnosti vykonávané v odbore regionálneho rozvoja, najmä:
• zodpovednosť za tvorbu stratégie rozvoja regiónu a podieľanie sa na jej implementácii,
• identifikácia nových výziev a zabezpečovanie ich zahrnutia do stratégie rozvoja regiónu,
• zodpovednosť za činnosť odboru, plnenie úloh a vytváranie podmienok na ich plnenie,
• vypracovanie náplní práce zamestnancov odboru,
• zabezpečovanie spracovania materiálov pre rokovanie zastupiteľstva,
• zabezpečovanie prípravy podkladov, podávanie správ a informácií vedeniu ŽSK.

• príležitosť byť súčasťou stabilnej verejnej inštitúcie • možnosť dlhodobého uplatnenia • príležitosť odborne a osobnostne rásť, prijímať nové výzvy • bonusy k platu (individuálna doplnková mzda, kvartálne odmeny, vernostný bonus po odpracovaní 2 a viac rokov) • široká ponuka zamestnaneckých výhod plynúcich z kolektívnej zmluvy (dovolenka nad rámec Zákonníka práce, príspevok na dôchodkové doplnkové sporenie, finančná podpora pri dôležitých životných udalostiach) • preplácanie stravného zamestnávateľom nad úroveň stanovenú zákonom

Termín na podanie žiadosti s ostatnými požadovanými dokumentmi: do 23.6.2023 (vrátane)

Zoznam požadovaných dokumentov:
- žiadosť o zaradenie na osobný pohovor,
- štruktúrovaný profesijný životopis ,
- doklady o najvyššom dosiahnutom vzdelaní (kópia),
- Vízia riadenia a zlepšenia procesov regionálneho rozvoja v ŽSK pre horizont 3 rokov / max. 1 strana A4.

Termín nástupu: 1. 8. 2023/dohodou

Spôsob podania: e.mailom: [email protected]
Predpokladané miesto uskutočnenia výberového konania:
Úrad Žilinského samosprávneho kraja, Komenského 48, Žilina
Spôsob vykonania výberového konania: ústne

Dovoľujeme si Vás upozorniť, že kontaktovať budeme len uchádzačov, ktorí spĺňajú stanovené požiadavky a zároveň v požadovanom termíne predložia žiadosť o zaradenie na osobný pohovor spolu s ostatnými dokumentami.
S osobnými údajmi, ktoré budú obsahovať doručené dokumenty od uchádzačov bude zamestnávateľ nakladať v súlade so zákonom č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

verejná správa, regionálny rozvoj resp. urbanizmus, priestorové plánovanie, manažment, politické vedy a iné príbuzné odbory

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

minimálne 5 ročná odborná prax (tvorba stratégií/koncepcií, príprava, realizácia alebo riadenie proj

Počet rokov praxe

5

• strategické myslenie, všeobecný prehľad v oblasti verejnej správy,
• manažérske a komunikačné zručnosti,
• cieľavedomosť a pozitívne nasadenie,
• empatia a mediačné zručnosti, facilitácia a negociácia
• argumentačné schopnosti,
• precíznosť,
• schopnosť pracovať samostatne, ale aj ako súčasť tímu,
• lojálnosť,
• flexibilita,
• bezúhonnosť,

Ďalšie požiadavky:
- znalosť všeobecne záväzných právnych predpisov v oblasti verejnej správy
- praktické znalosti postupov a procesov v štátnej správe alebo samospráve výhodou
- znalosť legislatívy v oblasti regionálneho rozvoja výhodou

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 4597591  Dátum zverejnenia: 9.6.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 2 300 EUR/mesiac