Samostatný odborný referent na oddelení dopravnej obslužnosti, kontroly a analýz, odbor dopravy Úradu Žilinského samosprávneho kraja

Žilinský samosprávny kraj

Miesto práce
Komenského 48, Žilina
Termín nástupu
01.07.2023, resp. dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
1 200 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• schvaľovanie a pripomienkovanie cestovných poriadkov a grafikonov vlakovej dopravy
• udeľovanie, odnímanie a zmeny dopravných licencií
• komunikácia s cestujúcou verejnosťou,
• podieľanie sa na vytváraní plánov dopravnej obslužnosti dotknutých regiónov,
• komunikácia s dopravcami,
• komunikácia s IDŽK, s. r. o.,
• podieľanie sa na tvorbe integrovaných dopravných systémov,
• podieľanie sa na tvorbe taríf verejnej osobnej dopravy,
• tvorba ekonomických analýz verejnej osobnej dopravy,
• podieľanie sa na príprave podkladov do verejného obstarávania na dopravcov verejnej osobnej dopravy,
• správa a kontrola dodržiavania zmlúv o službách vo verejnom záujme v regiónoch Horné Považie, Kysuce, Turiec, Orava, Liptov, účinných od 29. 11. 2019 a správa zmlúv o službách vo verejnom záujme v regiónoch Horné Považie, Kysuce, Turiec, účinných od 1. 1. 2024 a v regiónoch Orava, Liptov účinných od 1. 6. 2023
• výkon kontroly dodržiavania maximálnej ceny a finančného plánu v zmysle zmlúv o službách vo verejnom záujme v regiónoch Horné Považie, Kysuce, Turiec, účinných od 1. 1. 2024 a v regiónoch Orava, Liptov účinných od 1. 6. 2023
• príprava podkladov do komisií a Zastupiteľstiev ŽSK,
• kontrolná činnosť v oblasti verejnej osobnej dopravy;

stabilná verejná inštitúcia s možnosťou dlhodobého uplatnenia, výhody plynúce z kolektívnej zmluvy, preplácanie stravného zamestnávateľom nad úroveň stanovenú zákonom

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokumentov:
- predloženie žiadosti o zaradenie na osobný pohovor
- profesijný štruktúrovaný životopis
- doklady o najvyššom dosiahnutom vzdelaní

Termín na podanie žiadosti s ostatnými požadovanými dokumentmi:
do 12.06.2023

Spôsob podania žiadosti s ostatnými požadovanými dokumentmi:
emailová adresa: [email protected],

Predpokladané miesto uskutočnenia výberového konania:
Úrad Žilinského samosprávneho kraja, Komenského 48, 011 09 Žilina

Spôsob vykonania výberového konania:
ústne
Doplňujúce informácie:
Dovoľujeme si Vás upozorniť, že kontaktovať budeme len uchádzačov, ktorí spĺňajú stanovené požiadavky a zároveň v požadovanom termíne predložia žiadosť o zaradenie na osobný pohovor spolu s ostatnými dokumentami.
S osobnými údajmi, ktoré budú obsahovať doručené dokumenty od uchádzačov bude zamestnávateľ nakladať v súlade so zákonom č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
Kontaktná osoba:
Mgr. Dana Mintálová, 041/5032 251, [email protected]

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Inžinierske konštrukcie, dopravné stavby,

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

dopravné, technické, ekonomické zameranie

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Osobnostné predpoklady:
zodpovednosť, samostatnosť, precíznosť, lojálnosť, vysoké pracovné nasadenie, bezúhonnosť, kreativita, analytické a komunikačné schopnosti
Požadované informácie:
Vítaná prax v oblasti verejnej osobnej dopravy, v oblasti ekonomiky verejnej osobnej dopravy, integrovaných dopravných systémov, prehľad o situácii vo verejnej osobnej doprave na území ŽSK, znalosť zákona č. 56/2012 Z. z. o cestnej doprave a zákona 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Vítaná je tiež aktívna znalosť práce s PC a s bežne používanými komunikačnými technológiami.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 4589293  Dátum zverejnenia: 29.5.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac