Odborný referent - odd. financií, rozpočtu a cien na odbore ekonomickom Úradu ŽSK

Žilinský samosprávny kraj

Miesto práce
Žilina
Termín nástupu
čo najskôr, resp. dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
950 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Odborný referent:
• Pripravuje návrh rozpočtu a zmeny rozpočtu samosprávneho kraja vrátane programového rozpočtu
• Spracováva monitorovacie správy a záverečný účet samosprávneho kraja za príslušný rozpočtový rok vrátane programového rozpočtu
• Spravuje a kontroluje rozpočtové prostriedky samosprávneho kraja, vyhodnocuje čerpanie rozpočtu
• Zodpovedá za finančné výkazníctvo
• Spracováva podklady pre prijatie alebo poskytnutie úverov, zabezpečuje zmluvné vzťahy s bankami, vedie agendu prijatých bankových úverov, zabezpečuje a sleduje čerpanie a splácanie úverov
• Zabezpečuje finančné zúčtovanie so subjektami, ktorým boli poskytnuté finančné prostriedky
• Zabezpečuje agendu na úseku cien
• Podieľa sa na metodickom riadení v oblasti financovania, rozpočtovania a cien

stabilná verejná inštitúcia s možnosťou dlhodobého uplatnenia, výhody plynúce z kolektívnej zmluvy, preplácanie stravného zamestnávateľom nad úroveň stanovenú zákonom

Informácie o výberovom konaní

Ďalšie požiadavky:
• aktívna znalosť práce s PC na pokročilej úrovni (Microsoft Excel, Word, Powerpoint, Outlook) a inými bežne používanými komunikačnými technológiami,
• základné znalosti všeobecne záväzných právnych predpisov z oblasti verejnej správy, ekonomiky a účtovníctva (napr.: zákon č. 302/2001 Z. z. o samospráve vyšších územných celkov, zákon č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme, zákon č. 357/2015 Z. z. o finančnej kontrole a audite a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákon č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákon č. 583/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, Zákon č. 431/2002 Z. z. – zákon o účtovníctve, ...)
Zoznam požadovaných dokumentov:
predloženie žiadosti o zaradenie na osobný pohovor,
štruktúrovaný profesijný životopis,
doklady o najvyššom dosiahnutom vzdelaní.

INFORMÁCIE O OBSADZOVANOM MIESTE

Dátum vyhlásenia výberového konania:
14.04.2021

Termín na podanie žiadosti s ostatnými požadovanými dokumentmi:
29.04.2021

Spôsob podania žiadosti s ostatnými požadovanými dokumentmi:
e-mailom na adresu: [email protected], alebo osobne, príp. poštou na adresu: Úrad ŽSK, oddelenie ľudských zdrojov, Komenského 48, 011 09 Žilina

Predpokladané miesto uskutočnenia výberového konania:
Úrad Žilinského samosprávneho kraja, Komenského 48, Žilina
Spôsob vykonania výberového konania: písomne a ústne
Kontaktná osoba: Mgr. Dana Mintálová, t. č. 041/5032 251, e-mail: [email protected].

Dovoľujeme si Vás upozorniť, že kontaktovať budeme len uchádzačov, ktorí plnia zverejnené požiadavky a v požadovanom termíne predložia všetky potrebné dokumenty.

S osobnými údajmi, ktoré budú obsahovať doručené dokumenty od uchádzačov bude zamestnávateľ nakladať v súlade so zákonom č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomika, financie, účtovníctvo

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Pokročilý (C1)

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

skúsenosti v odbore minimálne 3 roky

Počet rokov praxe

3

zodpovednosť, samostatnosť, precíznosť, vysoké pracovné nasadenie, schopnosť koncepčného riešenia problémov, analytické myslenie, schopnosť tímovej práce, komunikatívnosť, lojálnosť, flexibilita, bezúhonnosť

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 4061686  Dátum zverejnenia: 22.4.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 950 EUR/mesiac