Technik strojov a zariadení

Miesto práce
ZF Slovakia, a. s., Levice
Mesačná mzda od 1 730 € (vrátane základnej zložky mzdy*, bonusov a prémií)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Popis pracovnej činnosti:
  • Vedie, dopĺňa a udržuje v aktuálnom stave archív technickej dokumentácie S a Z a VTZ.
  • Riadi, kontroluje a zabezpečuje inštaláciu nových a  premiestňovaných S a Z.
  • Poskytuje technickú podporu dodávateľom servisu (interným a externým).
  • Vypracovávanie podkladov a rokovanie s dodávateľmi, spolupráca pri tvorbe zmlúv o zabezpečovaní ND,
materiálov a poskytovaní servisných služieb
  • Vypracovávanie štatistických analýz a rozborov týkajúcich sa technických porúch a rokovanie s výrobcami
vyhradených technických zariadení.
  • Rokovanie s dodávateľmi, riešenie technických problémov na špecifických požiadavkách servisu.
  • Navrhovanie a vypracovávanie podkladov pre technické riešenia v oblasti S a Z.
  • Vypracovávanie a dopĺňanie technických postupov a dát v softvérových moduloch údržby (SAP /PM)
  • Sledovanie vývoja a zmien technických noriem pre vyhradené technické objekty.
  • Plní pokyny nadriadeného vydané v súlade s právnymi predpismi

Zodpovedá za:
  • Objednanie a výkon opráv S a Z a VTZ, vykonávané externými organizáciami podľa platnej legislatívy
  • Spracovanie požiadaviek na nákup náhradných dielov a spotrebného materiálu, vedie a vyhodnocuje náklady
na ND, SM a údržbu
  • Stanovenie a vypracovanie  plánu preventívnej údržby a kontroly strojov a VTZ a zodpovednosť za ich
dodržiavanie vrátane plnenia legislatívnych požiadaviek.
  • Za realizáciu zavádzania a udržovania TPM v údržbe
  • Viesť agendu dokumentácie strojov, poskytovať informáxcie pri zaraďovaní do majetku

Rozhoduje:
  • O zastavení prevádzkovania zariadenia, ak je ohrozená BOZP, alebo OŽP
  • Posudzuje kvalitu vykonaných údržbárskych prác interne a hlavne externe. Môže zastaviť práce, alebo platbu
externej firme, pri nedodržaní zmluvných podmienok
  • O podmienkach pre výkon servisu pre VTZ a ich plnenie

Spolupracuje:
  • Pri zisťovaní porúch, príčin havárií S a Z a VTZ
  • Pri riadení a činnosti skladov pre ND a spotrebný materiál
  • Vypracovávanie podkladov a podnecovanie sťažností a reklamácií v prípade nedodržania podmienok zo
strany externých dodávateľov v spolupráci s definovanými oddeleniami zodpovednými za vybavovanie
reklamácií.

Ďalšie zodpovednosti:
  • Zamestnanec vykonáva ďalšie úlohy a činnosti uložené jemu nadriadeným zamestnancom, súvisiace s
dohodnutým druhom práce.
  • Zamestnanec je povinný vykonávať práce v rozsahu náplne práce, pracovnej zmluvy, Zákonníka práce,
platných organizačných a riadiacich noriem.
  • Zamestnanec je povinný riadiť sa smernicami a dokumentáciou vychádzajúcou zo systému riadenia kvality
podľa normy ISO TS 16 949 a environmentálneho manažérskeho systému podľa normy ISO 14 001, a systému
riadenia energií EnMS, podľa normy ISO 50001:2011
  • Zamestnanec je povinný dodržiavať platné predpisy v oblasti BOZP, tzn. dbať o svoju vlastnú bezpečnosť, o
svoje zdravie a o bezpečnosť a zdravie iných osôb, ktorých sa bezprostredne dotýka jeho konanie.
  • Zamestnanec je povinný dodržiavať platné predpisy v oblasti požiarnej ochrany.

S a Z – stroje a zariadenia
VTZ – vyhradené technické zariadenia

  • zaujímavý odmeňovací systém so širokou škálou finančných benefitov
  • zmenové príplatky
  • príplatok na dopravu
  • 13. plat
  • 14. plat
  • vernostné
  • pracovné jubileum
  • DDS až do výšky 6% príspevku zamestnávateľa
  • ďalšie mimoriadne odmeny
  • nadštandardné lekárske prehliadky
  • výrazná dotácia stravy zamestnancom
  • konto pracovného času
  • ponuka rekreačných pobytov pre zamestnancov

*z toho základná zložka 1364 € v zmysle § 62 ods.2 zákona o službách zamestnanosti

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

strojárenské, technické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

Stredoškolské vzdelanie a 5 rokov prax z údržby alebo Vysokoškolské vzdelanie a 3 roky skúseností z

Počet rokov praxe

5

Kvalifikačné požiadavky:
  • SPŠ s maturitou, strojnícka, elektrotechnická - prax 5 rokov v obore
  • VŠ strojníckeho, alebo elektrotechnického zamerania - prax v obore 3 roky
  • Znalosti o riadení a činnosti na vyhradených technických zariadeniach a odborná spôsobilosť podľa
MPSVaR SR č. 508/2009 Z.z
  • Znalosť nemeckého, alebo anglického jazyka (v písomnej aj verbálnej forme)
  • Základné znalosti a normy upravujúce zaistenie kvality
  • Zodpovednost za chyby výrobkov

Odborné predpoklady:
  • Znalosti o používaných S a Z v strojárstve
  • Znalosti odborných technických noriem a požiadaviek na zariadenia
  • Znalosti z oblasti kontroly stavu technických zariadení
  • Znalosť všeobecných právnych predpisov a požiadaviek na VTZ
  • Znalosti práce na PC ( Word. Excel. Power Point, Visio ) a systém SAP
  • Analýza koreňových príčin poruchových stavov a ich odstraňovanie
  • Znalosti TPM, 5S, Autonómnej údržby, OEE, nákladov na údržbu a výkonových limitov pre efektívnu údržbu
  • Znalosti o základných typoch údržieb – korektívna, plánovaná, prediktívna, monitoring a diagnostika
zariadení,
  • Znalosti o ustavovaní a vyrovnávaní osí strojov, meraní vibrácií a strojných parametrov stroja, filtrácii a -
starostlivosť o oleje a mazadlá, thermografia apod

Koncern ZF je celosvetovo tretím najväčším dodávateľom pre automobilový priemysel. Spoločnosť ZF Slovakia patrí medzi najväčších a najstabilnejších zamestnávateľov. Na Slovensku pôsobí koncern od roku 1993 a dnes zamestnáva 3000 zamestnancov.

Výroba v závode Trnava: spojky, dvojhmotové zotrvačníky, meniče krútiacehio momentu.

Výroba v závode Levice: moduly hnacieho ústrojenstva, technológie tlmenia, podvozkové komponenty.

Výroba v závode Šahy: technológie tlmenia

Výroba v závode Detva: podvozkové komponenty

Výroba v závode Komárno: spojky

ZF Slovakia, a.s., Prevádzková jednotka Moduly tlmenia, závod Levice

Levický závod, ktorý je súčasťou Prevádzkovej jednotky Moduly tlmenia, zahájil svoju výrobu v roku 2008 a v súčasnosti zamestnáva vyše 700 zamestnancov.

Tlmič používaný v automobilovom priemysle predstavuje hydraulický systém tlmenia. Pre výrobu tlmičov sa využívajú moderné technológie robotického zvárania v ochrannej atmosfére, katodického ponorného lakovania s predvolenou povrchovou úpravou a montáže hydraulického systému tlmičov.

Spoločnosť dodáva komponenty do takmer všetkých automobilových značiek, najvýznamnejšími zákazníkmi sú Nissan, Mercedes a Volvo.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Lucia Karvašová
E-mail: poslať životopis
ID: 4578148  Dátum zverejnenia: 15.5.2023  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.