Koordinátor/ka asistentov podpory zdravia - Zvolen

Zdravé regióny

Miesto práce
Banskobystrický kraj (Práca vyžaduje cestovanie)
Termín nástupu
01.05.2024
1 300 EUR/mesiacNástupná mzda je od 1300 €/brutto v závislosti od kvalifikácie a skúseností uchádzača/-čky.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Náplň práce Koordinátora podpory zdravia:

• Riadi a koordinuje pridelených asistentov podpory zdravia (APZ) v súlade s cieľmi a hlavnou aktivitou projektu,
• realizuje dohľad nad výkonom intervenčných a osvetových činností vykonávaných na komunitnej úrovni prostredníctvom pridelených APZ,
• zodpovedá za správnosť evidencie poskytnutých intervencií,
• spolupracuje s relevantnými aktérmi na komunitnej a regionálnej úrovni, a to najmä s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti,
• zodpovedá za kvalitu výstupov a vedenie evidencie za pridelenú oblastnú skupinu APZ v súlade s metodickými pokynmi,
• osobne kontroluje činnosť APZ priamo v mieste výkonu práce,
• realizuje podporu APZ v krízových situáciách v teréne,
• zabezpečuje a vedenie pravidelné koordinačné stretnutia oblastnej skupiny, zúčastňuje sa na celoslovenských koordinačných stretnutiach a na školeniach,
• spolupracuje pri evidencii a distribúcii materiálneho a technického vybavenia pre APZ,
• spracováva a dodáva povinnú mesačnú dokumentáciu za oblastnú skupinu,
• podieľa sa na výskumných činnostiach a monitorovacích aktivitách,
• v prípade potreby zastupuje iného koordinátora.

Oblastná pôsobnosť

(Asistenti podpory zdravia vo vybraných obciach v okresoch)

Banská Bystrica

Brezno

Detva

Krupina

Zvolen

Žarnovica

Žiar nad Hronom

• týždeň dovolenky naviac
• pružný pracovný čas
• 2x ročne odmena podľa dosiahnutých výsledkov

Termín prihlásenia sa do VK: od 26.3.2024 do 10.4.2024 do 15:00 hod.

Termín osobných pohovorov: 17.4.2024

Zasadnutie výberovej komisie: 19.4.2024

Miesto konania pohovoru: Banská Bystrica/ dohodou

Pre prihlásenie sa do výberového konania prosím zašlite nasledovné dokumenty s predmetom „Koordinátor/ka asistentov podpory zdravia Zvolen“ na e-mailovú adresu: [email protected]

1. Životopis/CV vo formáte Europass (max. 2 strany) - PODMIENKA
2. Motivačný list (max. 1 strana). – VÝHODA
3. Kópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní. - PODMIENKA
4. Súhlas so spracovaním osobných údajov. – PODMIENKA
Vzory dokumentov sú k dispozícii na našej webovej stránke https://www.zdraveregiony.eu/

Miesto výkonu práce: Administratívnu činnosť zamestnanec vykonáva z domu. Pozícia si vyžaduje časté cestovanie po území v pôsobnosti daného zamestnanca.

Pracovná zmluva je na dobu určitú, s možnosťou predĺženia podľa zákonníka práce.

Kontaktná osoba: Personálne oddelenie, tel.: 0904952712, e-mail: [email protected]

Vyhradzujeme si právo kontaktovať len tých uchádzačov, ktorí spĺňajú všetky požadované podmienky, taktiež si vyhradzujme právo neosloviť žiadneho z uchádzačov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

humanitárne vedy, manažment, verejné zdravotníctvo – výhodou

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Internet - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

Minimálne 2 ročná preukázateľná prax v oblasti práce so sociálne znevýhodnenými skupinami

Počet rokov praxe

2

Jazykové požiadavky:
• Ovládanie jazyka národnostných menšín/nárečia – výhodou.

Ďalšie podmienky:
• MS Office – pokročilý
• Bezúhonnosť
• Vodičský preukaz typu B (aktívne používanie)*

*uchádzač/ka by mal/a vlastniť súkromné motorové vozidlo, ktoré bude využívať na služobné účely s preplácaním cestovných náhrad podľa Zákona 283/2002 Z. z. o cestovných
náhradách v znení neskorších predpisov

Ďalšie požiadavky:
• Akceptácia a rešpekt MRK v regióne a predstaviteľov miestnych samospráv,
• znalosť regiónu a skúsenosti s organizovaním aktivít vo svojej lokalite, terénna práca v oblasti zdravia znevýhodnených skupín alebo sociálnej práce s marginalizovanými rómskymi komunitami (MRK),
• motivácia k práci s cieľovou skupinou,
• tímovosť,
• empatický prístup,
• dobré komunikačné zručnosti (schopnosť počúvať a komunikácia smerujúca k dohode),
• systematickosť, schopnosť plánovania,
• ochota vzdelávať sa a rozvíjať doterajšie vedomosti.

Organizácia Zdravé regióny je štátnou príspevkovou organizáciou Ministerstva zdravotníctva SR, ktorej poslaním je realizácia a rozvoj dočasných vyrovnávacích opatrení v oblasti zdravia.

Realizácia a rozvoj zdravotnej mediácie v MRK predstavuje súbor činností, ktoré realizujeme za účelom zlepšenia podmienok pre zdravie.

Naše aktivity a činnosti zameriavame na sociálne determinanty zdravia, medzi ktoré patrí so zdravým súvisiace správanie, materiálne podmienky, psycho-sociálne faktory, bariéry v prístupe k zdravotnej starostlivosti, zdravotná gramotnosť a štrukturálne obmedzenia – napr. diskriminácia, rasizmus, nízka úroveň vzdelania, súvisiaca legislatíva).

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4793414  Dátum zverejnenia: 26.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 300 EUR/mesiac