Špecialista SCADA

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Výška fixnej mzdy je stanovená na úrovni od 1300 EUR brutto pri plnom pracovnom úväzku. Výška fixnej mzdy bude závisieť od konkrétnych odborných znalostí kandidáta.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Spravovať a prevádzkovať dispečerské riadiace systémy, riadiace a informačné systémy elektrických staníc, DOÚV a DOTS.
Riešiť vzniknuté poruchy (prevzatie, zaevidovanie, analýza, odstránenie, odovzdanie, odskúšanie po odstránení a odpísanie porúch).
Opravovať chybné dáta SCADA, aktualizovať databázy - zosúladiť so skutočnosťou a s inými prepojenými systémami (napr. GIS, OMS, Goerlitz,...) Vykonávať úpravy v zostavách systému SCADA podľa požiadaviek užívateľa.
Informovať užívateľov o úprave ZS SCADA.
Vykonávanie príprav (editácia) na prvotný zber dát, vloženie a import pre prvotný zber dát.
Správa a prevádzka HWzariadení dispečerských pracovísk, dispečerských LAN/WAN sietí a technologických zariadení riadenia elektrických staníc v reálnom čase.
Protokolárne odskúšanie - funkčné skúšky, FAT, SAT, UAT testy, testy na skúšobni atp.
Analyzovať zmeny a požiadavky (prijatie a zaevidovanie listu zmeny).
Zabezpečovať výmeny dát v reálnom čase s inými systémami (napr. susedné energetiky) pre potreby dispečerského riadenia elektrizačnej sústavy.
Spúšťať kontrolné nástroje SCADA, vykonávať diagnostické a profylaktické činností na zariadeniach SCADA systémov.
Evidovať a archivovať korešpondenciu, vykonávať digitalizáciu a archiváciu dokumentácie.
Spracovávať požiadavky na úpravu systému SCADA.
Spracovávať reporty o chybách SCADA.
Analyzovať požiadavky na zmenu v systéme SCADA.
Analyzovať dáta z kontrolných zostáv SCADA.
Tvoriť kontrolné zostavy a pomocné programy.
Navrhovať riešenia a zabezpečovať odsúhlasenia návrhu riešení.
Zabezpečovať export dát zo systémov SCADA a RIS podľa požiadaviek užívateľov.
Vykonávať špeciálne a štandardné úpravy dát SCADA a RIS.

Naša spoločnosť ponúka svojim zamestnancom:
- zázemie stabilnej medzinárodnej spoločnosti
- zaujímavý sociálny program s množstvom benefitov
- širokú škálu interných a externých školení

- Finančný príspevok určený na regeneráciu zamestnanca
- 5 dní dovolenky navyše
- Doplnkové dôchodkové sporenie
- Sociálna výpomoc, iné finančné príspevky
- Povolené platené volno pri vybraných životných a iných udalostiach
- Stravovanie - poukážky plne hradené zamestnávatelom
- Eventy, Teambuildingy
- Vzdelávanie - rôzne tréningy a školenia
- Pružná pracovná doba

Informácie o výberovom konaní

Žiadosti zasielajte do: 26.10.2018

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

elektrotechnické, IT

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Expert
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

5

Potrebné osvedčenia podľa Vyhlášky 508/2009 Zz:
*Osvedčenie §23 bez obmedzenia napätia podľa 508/2009 Z.z.
Ďalšie požiadavky:
*Znalosť elektrotechniky a elektrických zariadení / znalosť IECkomunikačných noriem / technická dokumentácia
*GIS, RIS, LAN, SCADA, OMS - expert

Západoslovenská energetika, a.s., je vedúcou elektroenergetickou spoločnosťou na Slovensku a poskytuje služby všetkým svojim zákazníkom – domácnostiam, podnikateľským subjektom a strategickým podnikom slovenského hospodárstva. Patrí k lídrom v otázkach zodpovedného podnikania a jeho princípy sú súčasťou našich každodenných rozhodnutí a stratégie podnikania.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Importovane ponuky
E-mail: poslať životopis
ID: 3518116  Dátum zverejnenia: 17.10.2018  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja. Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Výška fixnej mzdy je stanovená na úrovni od 1300 EUR brutto pri plnom pracovnom úväzku. Výška fixnej mzdy bude závisieť od konkrétnych odborných znalostí kandidáta.