Účtovník/čka

Základná škola Modra

Miesto práce
Modra
Termín nástupu
2022-02-01

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Informácie o výberovom konaní

Rozsah úväzku
100%

Počet študentov školy
435

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa

Znalosť práce s PC
Office 365 - pokročilý

Vzdelanie
Minimálne požadované vzdelanie: stredoškolské s maturitou
Zameranie/odbor: ekonomické

Ďalšie požiadavky
1. Komplexné vedenie podvojného účtovníctva školy (v programe CORA GEO) a jeho mesačné uzávierky za všetky strediská školy v súlade so zákonom o účtovníctve a internými predpismi. Kontrola náležitostí účtovných dokladov po formálnej a vecnej stránke.
2. Evidencia a kontrola vecnej správnosti faktúr. Zabezpečenie platobného styku s bankou.
3. Zodpovednosť za vedenie pokladne školy. Zabezpečenie vedenia pokladničných kníh a sledovanie dodržania pokladničných limitov.
4. Vedenie evidencie príspevkov rodičov na čiastočnú úhradu nákladov spojených s prevádzkou ŠKD, .
5. Zabezpečovanie inventarizácie majetku a záväzkov školy a následná účtovná evidencia pohybov, prírastkov a úbytkov a vyradenia majetku.
6. Vypracúvanie ekonomických rozborov a výkazov o čerpaní finančných prostriedkov.
7. Príprava podkladov pre ročné vyúčtovanie normatívnych a nenormatívnych dotácií a dotácií pridelených z originálnych kompetencií.
8. Zodpovednosť za vypracovanie súhrnnej správy o hospodárení.
9. Zabezpečenie archivácie účtovnej dokumentácie v zmysle platných predpisov.

ID: 4213345  Dátum zverejnenia: 30.11.2021  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.