Manažér účtovného oddelenia

YIT Slovakia a.s.

Miesto práce
Račianska, Bratislava
Termín nástupu
dohodou resp. 1.2.2020
od 2500 EUR - finálna ponuka nie je viazaná na uvedenú mzdu, závisí od skúseností a rokov praxe uchádzača

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Sme nadnárodná developerská spoločnosť. Staviame mestá, v ktorých ľudia radi žijú a pracujú. Pri tom berieme ohľad na životné prostredie tak, aby tento stav mohol pretrvať z generácie na generáciu.
Kvalitný životný štýl a poctivé bývanie prinášame z Fínska. Sme štvrtý krát po sebe Developerom roka na Slovensku.
Naša otvorená firemná kultúra dáva priestor každému, kto má zodpovedný prístup a baví ho spolupráca. Veríme, že obyčajní ľudia vedia robiť neobyčajné veci.

Do nášho teamu hľadáme skúseného manažéra , ktorý bude zodpovedať za komplexnú účtovnú, daňovú, finančnú a majetkovú agendu spoločnosti v súlade s predpismi a zákonmi. Riadi team účtovníctva. Náplňou práce bude predovšetkým:

- vedenie účtovníctva spoločnosti a JV spoločností
- kompletná daňová agenda spoločnosti a JV spoločností a komunikácia s daňovými úradmi
- overenie závierky spoločnosti audítorom
- vypracovanie finančnej časti výročnej správy spoločnosti
- styk s bankovými a inými finančnými inštitúciami (poistenie, lízing, factoring)
- spolupráca pri vypracovaní ročného plánu spoločnosti, jeho zmenách a vyhodnotení v súlade s obchodným plánom a stratégiou spoločnosti
- inventarizácia záväzkov pohľadávok, peňažných prostriedkov a správa majetku spoločnosti
- kvartálne odsúhlasenie účtovných vzťahov v rámci YIT skupiny
- tvorbu interných smerníc v oblasti ekonomiky
- príprava a včasné reportovanie kvartálnej konsolidovanej účtovnej závierky zostavenej podľa IFRS
- manažuje team účtovníctva, zodpovedá za delegovanie úloh, hodnotenie, motiváciu a spätnú väzbu kolegov
- v spolupráci so skupinovým oddelením IT a lokálnym konzultantom zabezpečuje funkčnosť a aktualizáciu účtovného softvéru
- efektívne nastavenie procesu vymáhania pohľadávok po splatnosti

Chceme, aby zamestnanci každý deň chodili radi do práce a spokojní sa vracali domov.
POHODA V PRÁCI:
o Čerstvé ovocie, káva
o Stravná karta
o Knižnica YIT
o Masáže
o Joga po práci
o YIT EDU – odborné vzdelávanie a konferencie, inšpiratívne workshopy na sebarozvoj, interní lektori
o Príspevok na jazykové vzdelávanie
o Firemné eventy a teambuildingy
o Možnosť kariérneho rozvoja a internej rotácie
o Odmena za odporučenie známeho

POHODA DOMA:
o Pružný pracovný čas
o Občasný home office
o Sick days
o Multisport karta
o Doplnkové dôchodkové sporenie
o Kompenzáciu príjmu počas dlhodobej PN
o Darčeková karta k narodeninám
o Príspevok pri pracovných a životných jubileách
o Rodinné dni voľna
o Firemný automobil na služobné a súkromné účely pre manažérov (mimo paliva na súkromné účely)

Pracovná pozícia je obsadzované na dobu určitú 1 rok, následne je v prípade vzájomnej spokojnosti zmluva predĺžená na dobu neurčitú.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Financie, Ekonomika, IFRS

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Základy
Microsoft PowerPoint - Základy

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

7

- predchádzajúca skúsenosť s nastavovaním a implementáciou účtovných procesov
- predchádzajúca skúsenosť s implementáciou IT systémov
- predchádzajúca manažérska skúsenosť
- vysoká miera samostatnosti, schopnosť určovať priority
- partnerský prístup a komunikácia
- dôveryhodnosť, bezúhonnosť

Vo YIT budujeme lepšie prostredie pre život. V spolupráci s našimi zamestnancami, partnermi a mestom budujeme domovy, kde sa plnia sny a kancelárie, v ktorých sa ľudia cítia ako doma. Staviame udržateľné mestské štvrte s ohľadom na meniace sa klimatické podmienky a životné prostredie. V práci sa riadime hodnotami: rešpekt, spolupráca, kreativita a nadšenie. Máme voči sebe vzájomnú dôveru, a preto sa môžeme spoľahnúť jeden na druhého. Vďaka inšpiratívnemu prostrediu a kolegom robíme prácu, ktorá dáva zmysel a nebojíme sa zdolávať aj tie najväčšie výzvy. Naše jedinečné projekty nám dávajú priestor pracovať na sebe a zdokonaľovať sa. Viac ako sto rokov sme významný európsky hráč s fínskymi koreňmi a veľkým srdcom. Od roku 2010 prinášame aj na Slovensko kvalitný štandard bývania, kde sme vytvorili domov pre viac ako 2500 ľudí.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 3780823  Dátum zverejnenia: 7.10.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: od 2500 EUR - finálna ponuka nie je viazaná na uvedenú mzdu, závisí od skúseností a rokov praxe uchádzača