Manažér(ka) pre lesy a ochranu druhov

WWF Slovensko, občianske združenie

Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
apríl 2024
Mzdové podmienky (brutto)
2 100 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pomôžte nám chrániť prírodu
WWF Slovensko hľadá zodpovedného a zanieteného kolegu/kolegyňu na pozíciu:
Manažér(ka) pre lesy a ochranu druhov (Forest and Wildlife Manager)
(plný úväzok, miesto výkonu práce Bratislava).
WWF Slovensko (Svetový fond na ochranu prírody) je občianske združenie zamerané na ochranu prírody. Zaoberá sa najmä ochranou prírodných lesov a pralesov, sladkovodných ekosystémov a mokradí, veľkých šeliem a iných voľne žijúcich živočíchov. WWF rieši praktické projekty ochrany prírody, pripomienkuje environmentálnu legislatívu a zameriava sa aj na zvyšovanie povedomia odbornej i širokej verejnosti.
WWF Slovensko pracuje v rámci regionálnej štruktúry WWF Stredná a Východná Európa (WWF CEE) a je súčasťou celosvetovej siete WWF. Na Slovensku pôsobí s kanceláriami v Bratislave a v Banskej Bystrici.

Manažér / manažérka bude viesť tím odborníkov, podielať sa na strategickom smerovaní a koordinovať projekty v oblasti ochrany lesov a ochrany druhov, vrátane aktivít na národnej aj medzinárodnej úrovni. Okrem toho bude prispievať k cieľom ostatných programov a naplneniu poslania WWF.

Súčasťou povinností manažéra pre lesy a ochranu druhov bude:
● odborne garantovať program ochrany lesov a voľne žijúcich druhov, príprava strategického a pracovného plánu pre program “Ochrana lesov a voľne žijúcich druhov”
● koordinácia programového tímu, vrátane prípravy a kontroly dlhodobých a krátkodobých plánov, projektových aktivít a návrhu čerpania zdrojov potrebných na dosiahnutie cieľov programu a súvisiacich projektov,
● dohľad nad realizáciou projektov a aktivít v rámci programu, koordinácia prípravy nových projektov, dohľad nad efektívnym plnením cieľov programu
● spolupráca so zainteresovanými subjektmi, úradmi a orgánmi s rozhodovacou právomocou na národnej a medzinárodnej úrovni a vytváranie partnerstiev s relevantnými organizáciami a expertnými inštitúciami,
● koordinácia a spolupráca na príprave vecných a finančných správ projektov, podpora pri organizácii projektových podujatí a komunikačných aktivít zameraných na zvýšenie povedomia u mládeže, laickej verejnosti ako aj u odborníkov,
● účasť v relevantných pracovných skupinách nielen v rámci WWF (v oblastiach ochrany lesov, druhov a ochrany biodiverzity všeobecne, atď.),
● spolupráca s komunikačným a fundraisingovým tímom ako aj s manažérmi ostatných programov a vedúcimi programov na regionálnej úrovni (WWF CEE)
● účasť na relevantných konferenciách a webinároch k téme ochrany biodiverzity.

Čo od vás očakávame:

● vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v odbore –biológia (ekológia), environmentalistika, ochrana a manažment lesov, a pod.
● základný prehľad v otázkach ochrany prírody a životného prostredia na Slovensku, EÚ a vo svete
● minimálna prax 5 rokov v odbore z toho 2 roky v oblasti riadenia tímu
● veľmi dobré manažérske zručnosti a skúsenosti s realizáciou projektov a riadením ľudí
● komplexné, strategické a kritické myslenie, schopnosť analyzovať problémy a hľadať riešenia v širších súvislostiach ako aj “out of the box”
● zameranie sa na riešenia a výsledky
● pridržiavanie sa kľúčových hodnôt organizácie: odvaha, čestnosť, rešpekt a spolupráca
● dôslednosť, schopnosť plánovania a koordinácie rozmanitých prebiehajúcich aktivít s rôznymi účastníkmi
● zručnosť a otvorenosť v komunikácii, schopnosť aktívne počúvať a schopnosť pracovať v multikultúrnom prostredí a spolupracovať s partnermi z rôzneho prostredia
● dobrá znalosť slovenského (alebo českého) jazyka a anglického jazyka na úrovni minimálne B2
● aktívny prístup k práci, ochota učiť sa a rozvíjať
● schopnosť pracovať a spolupracovať ako súčasť tímu, ale zároveň zodpovednosť a samostatnosť v riešení úloh
● zanietenie a lojalitu voči environmentálnej misii organizácie WWF

Ponúkame:
● príležitosť prinášať zmenu a prispieť k zlepšeniu ochrany prírody nielen na Slovensku,
● možnosť byť súčasťou najväčšej neziskovej organizácie zameranej na ochranu prírody vo svete,
● priateľské a zároveň profesionálne pracovné prostredie s medzinárodným kontextom, prinášajúce možnosti profesionálneho rastu;
● rôznorodé úlohy a nezávislosť v štýle práce,
● možnosť čiastočne pracovať z domu,
● mzdové ohodnotenie - od 2 100 EUR mesačne brutto na hlavný pracovný pomer
● pravidelné vzdelávacie programy a tímové exkurzie
● celoročné poistenie a príspevok na nevyhnutné očkovanie

Termín nástupu: ihneď/ dohodou
Ak je pre vás ponuka pridať sa do WWF tímu zaujímavá, pošlite nám e-mailom svoj životopis a motivačný list v angličtine na adresu [email protected]. V predmete správy prosím uveďte názov pracovnej pozície.
Žiadosti o prácu prijímame do: 18.3. 2024, po tomto dátume v priebehu 14 dní odpovieme kandidátom, ktorí postúpia do užšieho výberu. WWF si vyhradzuje právo odpovedať iba vybraným kandidátom. Ďalšie informácie o organizácii WWF Slovensko nájdete na http://slovakia.panda.org.
Súhlas s evidenciou a spracovaním osobných údajov podľa Zákona č.18/2018 Z.z. a Nariadenia (EÚ) 2016/679
V zmysle Zákona č.18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe týchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES o ochrane osobných údajov dobrovoľne súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním mojich osobných údajov prevádzkovateľom WWF Slovensko, občianske združenie uvedených v životopise a motivačnom liste a iných prílohách súvisiacich s hľadaním práce, ktoré som poskytol/poskytla organizácii WWF Slovensko za účelom uloženia do databázy záujemcov o prácu pre hľadanie vhodného zamestnanca. Pri spracúvaní osobných údajov v žiadnom prípade nebude dochádzať k cezhraničnému prenosu do tretích krajín. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať, inak súhlas zanikne po uplynutí 3 rokov odo dňa udelenia.

Sick-days - 3 dni ročne.
Dodatočná dovolenka v závislosti od veku a počtu odpracovaných rokov v rámci organizácie.
Spolupráca s expertmi na ochranu životného prostredia na Slovensku.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Biológia, Environmentalistika, Lesníctvo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

2

Počet rokov praxe

5

WWF Slovensko (Svetový fond na ochranu prírody) je občianske združenie zamerané na ochranu prírody, najmä lesov a pralesov, vodných tokov, veľkých šeliem a iných voľne žijúcich živočíchov. WWF rieši praktické projekty ochrany prírody, pripomienkuje environmentálnu legislatívu a zameriava sa aj na zvyšovanie povedomia odbornej i širokej verejnosti.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 4770660  Dátum zverejnenia: 26.2.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 2 100 EUR/mesiac