Projektový manažér / projektová manažérka CLIMAFORCEELIFE

WWF Slovensko, občianske združenie

Miesto práce
Medená, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
September 2020 / dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
1 600 - 2 150 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Manažér / manažérka projektu CLIMAFORCEELIFE bude koordinovať medzinárodný projekt zameraný na adaptáciu hospodárenia v lesoch Strednej a Východnej Európy na klimatické zmeny, vrátane ochrany biodiverzity. Okrem toho, bude prispievať k cieľom ostatných programov a naplneniu poslania WWF.
Súčasťou povinností manažéra projektu CLIMAFORCEELIFE bude:
- príprava pracovného plánu a koordinácia projektu CLIMAFORCEELIFE,
- koordinácia a realizácia projektových aktivít na Slovensku i v ďalších krajinách - Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko;
- koordinácia medzinárodného projektového tímu, vrátane prípravy a kontroly dlhodobých a krátkodobých plánov, projektových aktivít, a návrhu čerpania zdrojov potrebných na dosiahnutie cieľov projektu,
- dohľad nad realizáciou projektu, príprava správ o realizácii projektu a spolupráca pri výkone ich kontroly;
- spolupráca so zainteresovanými subjektmi, úradmi a orgánmi s rozhodovacou právomocou na národnej a medzinárodnej úrovni a vytváranie partnerstiev s relevantnými organizáciami a expertnými inštitúciami,
- koordinácia a spolupráca na príprave finančných správ projektu,
zastupovanie WWF Slovensko v rámci projektu CLIMAFORCEELIFE a zabezpečenie komunikácie medzi donorom a projektovými partnermi
- kontrola efektivity čerpania projektového rozpočtu, výdavkov deklarovaných projektovými partnermi z hľadiska ich oprávnenosti a potreby pre realizáciu projektových aktivít,
- kontrola, realizácia a koordinácia verejného obstarávania podľa pravidiel projektu,
- koordinácia kompletnej administratívy a finančnej dokumentácie projektu v súlade s požiadavkami donora projektu, ako aj v súlade so štandardmi a smernicami WWF.
- spolupráca s komunikačným a fundraisingovým tímom, ako aj s koordinátormi ostatných programov.

Ponúkame:
- príležitosť prinášať zmenu a prispieť k zlepšeniu ochrany prírody nielen na Slovensku,
- možnosť byť súčasťou najväčšej neziskovej organizácie zameranej na ochranu prírody vo svete,
- priateľské a zároveň profesionálne pracovné prostredie s medzinárodným kontextom, prinášajúce možnosti profesionálneho rastu;
- rôznorodé úlohy a nezávislosť v štýle práce,
- možnosť čiastočne pracovať z domu.

Žiadosti o prácu prijímame do: 07.09.2020, po tomto dátume v priebehu týždňa odpovieme kandidátom, ktorí postúpia do užšieho výberu. Ďalšie informácie o organizácii WWF Slovensko môžete nájsť na http://slovakia.panda.org.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Slovenský jazyk - Expert (C2)

Prax na pozícii/v oblasti

3

Počet rokov praxe

5

Čo od vás očakávame:
- vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa,
vzdelanie v oblasti prírodných vied alebo prehľad v otázkach životného prostredia je výhodou;
- minimálnu prax 5 rokov z toho 3 roky v oblasti riadenia projektov,
- skúsenosti s realizáciou a riadením projektov financovaných z fondov alebo grantov EÚ a skúsenosť s vedením tímu sú výhodou,
- zručnosti v oblasti projektového manažmentu: precíznosť, schopnosť plánovania a koordinácie rozmanitých prebiehajúcich aktivít s rôznymi účastníkmi;
- zručnosti v komunikácii, schopnosť pracovať v multikultúrnom prostredí a spolupracovať s partnermi z rôzneho prostredia,
- dobrú znalosť anglického jazyka a slovenského (alebo českého) jazyka aspoň na úrovni B2,
- proaktívny prístup, ochota učiť sa a rozvíjať;
schopnosť pracovať a spolupracovať ako súčasť národného a medzinárodného tímu, ale zároveň samostatnosť v riešení úloh;
- zanietenie a lojalitu voči environmentálnej misii organizácie WWF.

WWF Slovensko (Svetový fond na ochranu prírody) je občianske združenie zamerané na ochranu prírody, najmä lesov a pralesov, vodných tokov, veľkých šeliem a iných voľne žijúcich živočíchov. WWF rieši praktické projekty ochrany prírody, pripomienkuje environmentálnu legislatívu a zameriava sa aj na zvyšovanie povedomia odbornej i širokej verejnosti.
WWF Slovensko pracuje v rámci regionálnej štruktúry WWF Stredná a Východná Európa (WWF CEE) a je súčasťou celosvetovej siete WWF. Na Slovensku pôsobí s kanceláriami v Bratislave a v Banskej Bystrici.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 3949473  Dátum zverejnenia: 10.8.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 1 600 EUR/mesiac