Aktuár/Poistný matematik v životnom poistení (senior)

Informácie o pracovnom mieste

Einsteinova 21, Petržalka, Slovensko, Bratislava (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Pracovný pomer
plný úväzok, skrátený úväzok
Termín nástupu
ASAP
Mzda
1 800 EUR/mesiacod 1800 Eur v závislosti od pracovných skúsenosti kandidáta* plus polročné a koncoročné odmeny na základe splnenia cieľov

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Si aktuár a hľadáš časovú flexibilitu, menší kolektív s výbornými vzťahmi, prípadne prácu na skrátený úväzok? Využi výhody Wüstenrot a pridaj sa do nášho tímu ako poistný matematik pre životné poistenie.

Tvojou náplňou práce bude:

  • Výpočet technických rezerv v životnom poistení
  • Spolupráca pri účtovnej závierke a audite podľa IFRS17
  • Modelovanie životného portfólia v aktuárskom softvéri
  • Spolupráca s risk-managementom
  • Spolupráca pri oceňovaní poistných produktov, profit-testing, impact analýzy
  • Štatistiky a analýzy portfólia, modelovanie zmien vo vývoji portfólia
  • Reporting pre dozorné orgány a predstavenstvo spoločnosti a iné

    Našim zamestnancom doprajeme starostlivosť v podobe týchto benefitov:

    • Flexibilný pracovný čas
    • Home office - môžete pracovať 3x týždenne z domu
    • 4 dni plateného voľna nad rámec zákona (sick days)
    • 275 eur každý rok ako príspevok na rekreáciu na Slovensku
    • 200 eur mesačne pri dlhodobej práceneschopnosti
    • Karta MultiSport - prístup k športoviskám a rekreačným zariadeniam po celom Slovensku a ČR
    • Odmena do výšky 500 eur pri odporučení nového zamestnanca
    • Od 200 do 500 eur ako odmenu za lojalitu alebo pri okrúhlom výročí
    • Zvýhodnené produkty a služby Wüstenrot poisťovne, a.s.
    • Osobný rozvoj, odborné vzdelávanie a podpora jazykového vzdelávania
    • Mobil a paušál aj na súkromné účely
    • Podpora dobrovoľníckych aktivít
    • Zamestnanecké podujatia aj pre rodinu
    • Práca v nových, moderných priestoroch

    * Podľa Zákona o službách zamestnanosti 5/2004 Z. z., § 62 ods. 2, sme povinní uvádzať sumu základnej zložky mzdy. Konečná výška Vašej skutočnej mzdy je odvodená od Vašich odborných skúseností, znalostí, zručností a toho ako zodpovedajú požiadavkám konkrétnej pozície.

    Požiadavky na zamestnanca

    vysokoškolské II. stupňa
    vysokoškolské III. stupňa

    Vzdelanie v odbore

    poistnej matematiky/aktuárstva, štatistiky alebo aplikovanej matematiky

    Jazykové znalosti

    Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1) alebo Nemecký jazyk - Mierne pokročilý (B1)

    Prax na pozícii/v oblasti

    Poistná matematika, Aplikovaná matematika,

    Počet rokov praxe

    2

    Ideálny kandidát/kandidátka by mal mať:

    • Vysokoškolské vzdelanie 2. alebo 3. stupňa v oblasti poistnej matematiky/aktuárstva, štatistiky alebo aplikovanej matematiky
    • Znalosť aspoň jedného cudzieho jazyka na komunikačnej úrovni (NJ/AJ)
    • Veľmi dobrú znalosť MS Excel
    • Skúsenosť s IFRS17 a/alebo s aktuárskym softvérom Sophas - výhodou
    • Analytické myslenie podmienkou

      Wüstenrot je silná finančná skupina, ktorá dlhé roky pôsobí v západnej a strednej Európe a delí sa na tri vetvy:

      Wüstenrot poisťovňa, a.s., ktorá má v ponuke široké množstvo produktov životného aj neživotného poistenia.

      Wüstenrot InHouse Broker, spoločnosť, ktorou skupina získala prístup na trh komplexných finančných služieb v oblasti sprostredkovania úverov, sporenia, investovania či poistenia.

      Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a.s., ktorá poskytuje servis svojim už existujúcim zákazníkom v oblasti stavebného sporenia.

      Počet zamestnancov

      250-499 zamestnancov

      Kontakt

      Kontaktná osoba: Ing. Dominika Kopáčová
      Tel.: +421907918916
      E-mail: poslať životopis