Účtovník senior (bankové účtovníctvo)

Informácie o pracovnom mieste

Miesto práce
Karadžičova 17, 825 22 Bratislava 26, Bratislava
Pracovný pomer
Termín nástupu
ihneď
Mzda
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho tímu na Ekonomickom úseku hľadáme zodpovedného a precízneho kolegu/kolegyňu, ktorý/á by bol/a zodpovedná za:

  • zostavovanie účtovných závierok podľa IFRS (mesačné, štvrťročné, ročné),
  • závierkové práce stavebnej sporiteľne,
  • určovanie metodiky účtovania spoločnosti a podieľanie sa na tvorbe interných smerníc týkajúcich sa účtovníctva,
  • zabezpečenie správnosti a úplnosti účtovnej a daňovej evidencie v celej šírke účtovníctva stavebnej sporiteľne,
  • prípravu podkladov pre potreby auditu a daňového poradenstva, komunikáciu s audítorom a daňovým poradcom,
  • spoluprácu s kontrolnými a daňovými orgánmi,
  • vypracovávanie reportingu podľa požiadaviek vedenia spoločnosti,
  • spracovanie dane z príjmov právnických osôb,
  • kontrolu účtovníctva z daňového hľadiska.

Vo Wüstenrote na Vás čaká:
  • práca v renomovanej a stabilnej finančnej spoločnosti
  • flexibilný pracovný čas
  • zaujímavé produktové zľavy skupiny Wüstenrot
  • mobilný telefón
  • celoročný program starostlivosti o zamestnancov "Zdravá firma" - Darovanie krvi, masáže - a ovocie na pracovisku, Multisport karty na podporu športovania
  • zamestnanecké podujatia aj pre rodinu
  • možnosť navštevovať divadelné predstavenie zdarma alebo za zvýhodnenú cenu

V prípade, že Vás táto pozícia zaujala a spĺňate uvedené kritériá, neváhajte nám zaslať Váš životopis e-mailom. Vopred ďakujeme za prejavený záujem.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonómia , účtovníctvo, dane, audit

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Vhodný kandidát na pozíciu by mal spĺňať tieto kritériá:
  • prax v oblasti účtovníctva bánk
  • znalosti v oblasti medzinárodných účtovných štandardov (IAS/IFRS)
  • schopnosť pracovať samostatne, spoľahlivosť, proaktívny prístup k práci
  • tímový duch, zmysel pre poriadok a zlepšovanie procesov
  • znalosti daňových zákonov, predovšetkým v oblasti dane z príjmov právnických osôb

Wüstenrot je silná finančná skupina, ktorá dlhé roky pôsobí v západnej a strednej Európe a delí sa na tri vetvy:

Wüstenrot poisťovňa, a.s., ktorá má v ponuke široké množstvo produktov životného aj neživotného poistenia.

Wüstenrot InHouse Broker, spoločnosť, ktorou skupina získala prístup na trh komplexných finančných služieb v oblasti sprostredkovania úverov, sporenia, investovania či poistenia.

Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a.s., ktorá poskytuje servis svojim už existujúcim zákazníkom v oblasti stavebného sporenia.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Gabriela Petrasová
Tel.: +421905537770
E-mail: poslať životopis

Budeme radi, ak nám pošleš svoj životopis. Ozveme sa ti, ak sa uvoľní miesto, na ktoré sa hodíš