Účtovník, ekonóm

Informácie o pracovnom mieste

Miesto práce
Bratislava
Pracovný pomer

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho tímu na Ekonomickom úseku hľadáme zodpovedného a precízneho kolegu/kolegyňu na pozíciu Účtovník, ekonóm.
Náplň práce je nasledovná:
  • príprava a samostatné zaúčtovanie pridelených účtovných operácií týkajúcich sa majetku, záväzkov, nákladov a výnosov v zmysle IAS/IFRS (bankové výpisy, interné doklady atď.)
  • evidencia hmotného a nehmotného majetku
  • kontrola stavu záväzkov a pohľadávok, spoluúčasť pri kontrolách (inventarizáciách) vrátane vyčíslenia výsledkov inventarizácií
  • schvaľovanie príkazov na úhradu
  • spolupráca pri uzávierkových činnostiach - pravidelné mesačné, štvrťročné a ročné závierky
  • príprava podkladov pre reporting nadriadenému
  • iné administratívne práce (evidencia a zakladanie písomností a dokladov, archivácia dokladov atď.) a plnenie ďalších úloh v zmysle pokynov nadriadeného

Čo vám ponúkame?
  • práca v renomovanej medzinárodnej spoločnosti
  • kompletné zaškolenie do produktov a procesov spoločnosti
  • možnosť profesijného rastu podľa vlastných schopností a zaangažovanosti
  • podpora vzdelávania, poskytovanie adekvátnych školení
  • zodpovedajúce finančné ohodnotenie
  • balík zaujímavých firemných benefitov

Ak Vás pracovná ponuka zaujala, zašlite svoj štruktúrovaný životopis na nižšie uvedenú e-mailovú adresu.

Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem. Údaje, ktoré nám poskytnete starostlivo posúdime a spracujeme v súlade so zákonom o ochrane osobných údajov. Vzhľadom na veľký záujem, bohužiaľ, nie je možné odpovedať každému kandidátovi osobne, preto budeme telefonicky kontaktovať len uchádzačov, ktorí spĺňajú požadované kritériá na danú pozíciu.

V prípade, že Vás nebudeme kontaktovať do termínu ukončenia výberového konania (tzv. 14 dní od zverejnenia inzercie) považujte výberové konanie za uzavreté, s tým, že na danú pozíciu bol vybraný iný kandidát, ktorý spĺňa všetky nami uvedené požiadavky na danú pozíciu.
Ďakujeme za pochopenie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonomické, Účtovníctvo, dane, audit

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Mierne pokročilý (B1) alebo Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Vhodný kandidát musí spĺňať nasledovné:
  • znalosť v oblasti medzinárodných účtovných štandardov
  • znalosti v oblasti daní v nadväznosti na evidenciu hmotného a nehmotného majetku
  • podvojné účtovníctvo, IAS/IFRS
  • prax v účtovníctve (prax v oblasti poisťovníctva výhodou nie podmienkou)
  • schopnosť pracovať samostatne, spoľahlivosť, proaktívny prístup k práci

Wüstenrot je silná finančná skupina, ktorá dlhé roky pôsobí v západnej a strednej Európe a delí sa na tri vetvy:

Wüstenrot poisťovňa, a.s., ktorá má v ponuke široké množstvo produktov životného aj neživotného poistenia.

Wüstenrot InHouse Broker, spoločnosť, ktorou skupina získala prístup na trh komplexných finančných služieb v oblasti sprostredkovania úverov, sporenia, investovania či poistenia.

Wüstenrot stavebná sporiteľňa, a.s., ktorá poskytuje servis svojim už existujúcim zákazníkom v oblasti stavebného sporenia.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Gabriela Petrasová
Tel.: +421905537770
E-mail: poslať životopis