Účtovník

Miesto práce
Sereď
Termín nástupu
ASAP
1 200 EUR/mesiaczákladná mzda od 1 200€ + prémie, základná mzda bude dohodnutá v závislosti od skúseností kandidátky/kandidáta

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Wienerberger buduje nový tím účtovníctva na Slovensku a preto hľadáme skúsenú účtovníčku/ účtovníka s praxou účtovania vo výrobnej firme a skúsenosťami účtovania v SAP. Úspešná kandidátka/kandidát bude samostatne zabezpečovať čiastočné agendy podvojného účtovníctva podľa slovenských účtovných predpisov pod dohľadom hlavného účtovníka.

Hlavnou náplňou práce je:
  • vedenie podvojného účtovníctva (účtovanie čiastočných účtovných agend ako interné doklady, odberateľské a dodávateľské faktúry, majetok a pod.),
  • sledovanie saldokonta dodávateľov/odberateľov, IC zúčtovanie,
  • inventarizácia zverených účtov,
  • pripravovanie podkladov a spolupráca na mesačných, štvrťročných a ročných uzávierkach,
  • znalosť spracovania daňových priznaní k DPH je výhodou,
  • príprava podkladov a spolupráca pri audite,
  • komunikovanie s kolegami z iných oddelení a s účtovníkmi v rámci účtovného oddelenia.

  • stabilné zázemie v silnej medzinárodnej spoločnosti,
  • flexibilný pracovný čas,
  • práca v menšom kolektíve s priateľskou atmosférou,
  • možnosť sebarealizácie a kariérneho rastu,
  • individuálny prístup,
  • zľavy na produkty firmy a ďalšie benefity.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomický, ideálne so zameraním na účtovníctvo a dane

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

Počet rokov praxe

1

  • 1 rok skúsenosti s podvojným účtovníctvom
  • prax ako účtovník vo výrobnej firme (výhodou)
  • znalosť slovenských účtovných predpisov
  • znalosť daňových predpisov (výhodou)
  • skúsenosť s účtovaním v SAP (výhodou)
  • zodpovednosť
  • precíznosť (presnosť)
  • spoľahlivosť
  • analytické myslenie

Wienerberger s.r.o. je dcérska spoločnosti najväčšieho svetového výrobcu tehliarskych výrobkov, akciovej spoločnosti Wienerberger Ziegelindustrie AG. Od roku 2019 spoločnosť Wienerberger s.r.o. zastrešuje materiály pre stenu, strechu a fasádu s produktovými značkami Porotherm, Tondach, Terca a Argeton.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Michaela Gogorová
E-mail: poslať životopis
ID: 4181139  Dátum zverejnenia: 28.2.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac