Analytik predaja

Wienerberger

Miesto práce
Stupava
Termín nástupu
ASAP

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Wienerberge slovenské tehelne – líder na trhu s riešeniami pre strechy, steny a fasády hľadá ambiciózneho budúceho analytika, ktorý chce byť profesionál s číslami a vidí svoju budúcnosť a stavebníctve. Pozíciu vieme prispôsobiť pre juniora ale nastaviť aj ako výzvu pre skúseného seniora.

Úlohou analytika v tíme podpory predaja bude podporovať obchodný tím, spolupracovať s marketingom a s produktovým manažmentom a pripravovať analýzy obchodných aktivít, analýzy efektivity marketingu a cenovej analýzy (cenotvorba produktov, ceny zákazníkov, cenotvorba a monitorovanie cien a riadenie cien).

Hlavné zodpovednosti:
Oblasť Pricing:
• Sledovať výkonnosť zákazníkov,
• Sledovať a analyzovať informácie o konkurenčných cenách,
• Vykonávať hĺbkové analýzy obchodných aktivít, zákazníkov a efektívnosti marketingových akcií,
• Podpora pri vytváraní strategických rozhodnutí a rozpočtov, viesť každoročné preskúmanie cien a marží,
• Zabezpečovať mesačne komerčné reporty a na základe analýz odhaliť potenciálne problémy spojené s cenami hlavne: cenové odchýlka, win/loss analýzy, analýzy ziskovosti zákazníkov atď.
• Podpora pri zavádzaní nových produktov (návrh cenového positioningu)
• Oceňovanie projektov (analýza ziskovosti projektu a poradenstvo pre predajcov)

Oblasť CRM:
• Zodpovednosť za správu vnútropodnikového CRM systému v SAP
• Spolupráca s koncernom pri zavádzaní inovácií a nových projektov v oblasti CRM
• Podpora a starostlivosť o užívateľov CRM systému
• Správa databáz objektov, kontaktov a aktivít CRM
• Správa užívateľov, údržba a aktualizácia systému
• Zaškoľovanie nových užívateľov CRM
• Pravidelný reporting výstupov z CRM

Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny

od 1100€ + prémie, v závislosti na skúsenostiach

+ Ponúkame Vám stabilné zázemie v silnej medzinárodnej spoločnosti.
+ práca v menšom kolektíve s priateľskou atmosférou
+ možnosť sebarealizácie a kariérneho rastu
+ individuálny prístup
+ flexibilný pracovný čas
+ zľavy na produkty firmy a ďalšie benefity

Očakávame:
Znalosti, zručnosti a skúsenosti
V ideálnom prípade:
• 2-3 roky skúseností ako analytik cien / analytik predaja / finančný analytik / analytik trhu,
• Skúsenosti s komplexnou analýzou obchodnej a cenovej výkonnosti
• Skúsenosť s prácou v SAP/CRM,
• Skúsenosti s rolou Key usera
IT znalosti:
- Expert práce s Excel
- Skúsenosti s ERP & CRM systémami
• Skúsenosti v stavebníctve sú plus

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonomické, Technické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - expert
SAP - základy

- komunikatívnosť
- aktívny prístup
- kreatívnosť
- zodpovednosť
- flexibilita
- spoľahlivosť
- potenciál vedomostne rásť a učiť sa

Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r. o. a Semmelrock Stein+Design Dlažby s.r.o. jsou dcérské spoločnosťi najväčšieho svetového výrobcu tehliarskych výrobkov, akciovej spoločnosti Wienerberger Ziegelindustrie AG. Od roku 2015 patrí do skupiny Wienerberger aj spoločnosť TONDACH SLOVENSKO, s.r.o. – výrobca a predajca pálenej strešnej krytiny, so sídlom v Stupave.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Adresa spoločnosti

Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r.o.
Železničná 53
900 31 Stupava

Kontakt

Kontaktná osoba: Roman Toth
Tel.: +421919245300
E-mail: poslať životopis
ID: 3667841   Dátum zverejnenia: 14.5.2019   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   od 1100€ + prémie, v závislosti na skúsenostiach