Reagujte bez životopisu

Mail System Engineer

Websupport, s.r.o.

Miesto práce
Karadžičova 7608/12, Staré Mesto
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Mzdové podmienky (brutto)
3 000 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Chcel-a by si mať pod palcom stovky “terabajtov” dát, niekoľko tisíc výpočtových jadier a sieť, kde tečú dáta aj po 40GBit/s linkách? Poď s nami rozvíjať (nielen) slovenský online svet. Hľadáme skúseného systémového admina / skúsenú systémovú adminku, ktorý/ktorá nám pomôže rozvíjať našu infraštruktúru.

Ako bude vyzerať tvoj týždeň v práci?

  • Dnes sa aktívne venuješ činnostiam pre zlepšenie existujúcich riešení – či už našich interných alebo tých privátnych pre našich veľkých zákazníkov. Vzdelávaš sa, učíš kolegov, pozrieš sa do našich datacentier, prípadne sa stretneš s partnermi pri riešení veľkých projektov. Očakávame od teba, že sám/sama prichádzaš s návrhmi ako zlepšiť infraštruktúru a služby pre našich klientov. Radi tvoje nápady podporíme.
  • Prevádzkujeme systémy v drvivej väčšine na platforme Ubuntu LTS spravované config manažmentom SaltStack. Naše virtuálne servery bežia na platforme OpenStack. V tomto prostredí sa cítiš ako ryba vo vode a rád/rada oboznámiš so všetkými technickými riešeniami aj menej skúsených kolegov.
  • Tvojou hlavnou náplňou práce bude rozvoj mailovej infraštruktúry tak, aby zodpovedala dynamickému rastu spoločnosti, prílevu nových zákazníkov a novým produktom. Náš recept na úspech, ktorý budeš s nami vylepšovať, je založený na nasledovných technológiách postfix, dovecot, Rspamd, ESET/Halon, OpenResty, IceWarp, ZFS, Python. Infraštruktúru spravujeme SaltStack-om, monitorujeme Zabbix-om a naviazaná na naše systémy je pomocou Python scriptov.
  • Starať sa budeš o infraštruktúru, na ktorej aktuálne hostujeme viac ako 150 000 domén a stále pribúdajú, čo so sebou prináša neustále nové výzvy.

Očakávame od teba

  • Pojmy ako hosting, web server, virtuálny server, storage sú pre teba samozrejmosť.
  • Máš aspoň 5-ročné skúsenosti so správou linuxovych serverov a infrašktruktúry, počas ktorých si popri prebdených nociach na dohľadoch nadobudol/nadobudla hĺbkové znalosti v technologiách, ktoré používame aj my (samozrejme, neočakávame, že budeš odborník/odborníčka na všetko).
  • Zvládaš konfiguráciu LAMP, reverzných proxy, MySQL serverov; vieš, čo je RAID, LVM, aký je rozdiel medzi RAID, zálohou a snapshotom.
  • Dobrý teoretický základ toho ako do hĺbky funguje OS Linux bez ohľadu na distribúcie a spôsob použitia.
  • Sám/sama si rozbehal/-a LFS, Gentoo, ArchLinux alebo *BSD.
  • Konfiguroval/-a si už riešenie, kde je cluster alebo aspoň vieš aké sú jeho výhody a nevýhody.
  • Rád/rada používaš git, config management, bash.
  • Napriek svojej seniorite nechceš zaspať na vavrínoch a rád/rada sa neustále učíš; zároveň máš ochotu a schopnosti predávať svoje znalosti mladším kolegom.
  • Si vyzbrojený/vyzbrojená dobrou angličtinou a nebojíš sa ju použiť.

Očakávaj od nás

  • Podporu skúseného tímu: kolegov, ktorí ťa radi naučia čokoľvek, v čom sa necítiš komfortne a pomôžu ti rozvíjať tvoje najlepšie “ja”.
  • Dôveru v tvoje schopnosti: priestor pre tvoj názor a diskusie nad riešeniami systémov, návrhy veľkých architektúr a ich samotnú implementáciu.
  • Príležitosť rásť: možnosť chodiť na prednášky a konferencie po svete, či už ako účastník/účastníčka alebo aj ako prednášajúci/prednášajúca, príležitosť študovať jazyky, interné vzdelávanie, workshopy.
  • Priestor pre seba: samozrejmosťou je flexibilný pracovný čas a možnosť home officu, k tomu 6 dní dovolenky navyše a Multisport karta pre tvojho športového ducha.
  • Cooltúru: hackathony, grilovačky, raňajky, vianočný žúr, možnosť pracovať v najkrajších kanceláriach (Office roka 2020) s občerstvením, terasou, masážami či workout systémom.

Vzdelávacie kurzy, školenia
Dovolenka 5 týždňov
Zľava na firemné produkty/služby
Dog-friendly office

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Slovenský jazyk - Pokročilý (C1)

Firma, ktorá to zo študentského internátu dotiahla až na jednotku na trhu. Je povestná svojou uvoľnenou firemnou kultúrou, podporou komunity a zodpovedným spoločenským prístupom. Snom každého/-ej talentovaného/-ej (ale aj úplne začínajúceho/-ej) “ítéčkára/ítečkárky” je pracovať práve tu.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Dominika Valo
E-mail: poslať životopis
Na to, aby ste reagovali na túto ponuku, nepotrebujete životopis. Stačí len, keď vyplníte formulár.Reagovať na ponuku