Linux Administrátor/ka (vhodné pre IT absolventov)

Websupport, s.r.o.

Miesto práce
Karadžičova 12, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
po dohode
Mzdové podmienky (brutto)
Od 1 900 EUR/mesiac+ 70€ za každý nočný dohľad

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ak hľadáš príležitosť, ktorá ťa zavedie do sveta stoviek "terabajtov" dát, prémiových serverov od DELL a rýchlych sieťových liniek, tak sme práve pre teba. Hľadáme vášnivého systémového administrátora/systémovú administrátorku, ktorý/ktorá dokáže nielen udržiavať našu infraštruktúru, ale aj ju posunie ďalej. Naše technologické prostredie ti umožní neustále sa zdokonaľovať a byť súčasťou tímu, ktorý vedie technický rozvoj v oblasti networkingu, zdieľaného hostingu, databáz a e-mailových systémov.

Ako bude vyzerať tvoj týždeň v práci?

- Hardvér síce netreba riešiť každý deň, ale určite s ním prídeš do kontaktu. Používame prémiové servery od značky DELL.
- Využiješ aj našu virtualižacnú platformu openstack, v ktorom si vieš spustiť virtuálny server, ale aj celé virtuálne datacentrum. Do Česka, Maďarska, Švédska či Fínska už nepotrebuješ letieť, stačí ti príkaz „ssh“.
- V rámci LoopiaGroup technicky leadujeme infraštruktúru – budeš dohliadať a zlepšovať jej súčasti ako network, zdieľaný hosting, databázy či e-maily.
- Denne cez ticketovací systém JIRA vyriešiš nahlásené problémy z marketingu, customer supportu, alebo od našich developerov.
- Budeš automatizovať opakujúce sa úlohy, či už za pomoci BASHu alebo iného programovacieho jazyka (Python, GO…).
- Navrhuješ rôzne vylepšenia, ktoré si všimneš na serveroch, v našich procesoch, alebo priamo v monitorovacom systéme ZABBIX.

Očakávaj od nás:

- Podporu skúseného tímu: kolegov, ktorí ťa radi naučia čokoľvek, v čom sa necítiš komfortne a pomôžu ti rozvíjať tvoje najlepšie “ja”.
- Dôveru v tvoje schopnosti: priestor pre tvoj názor a diskusie nad riešeniami systémov, návrhy veľkých architektúr a ich samotnú implementáciu.
- Príležitosť rásť: možnosť chodiť na prednášky a konferencie po svete, či už ako účastník/účastníčka alebo aj ako prednášajúci/prednášajúca, príležitosť študovať jazyky, interné vzdelávanie, workshopy.
- Priestor pre seba: samozrejmosťou je flexibilný pracovný čas a možnosť home officu, k tomu 6 dní dovolenky navyše a Multisport karta pre tvojho športového ducha.
- Cooltúru: hackathony, grilovačky, raňajky, vianočný žúr, možnosť pracovať v najkrajších kanceláriach (Office roka 2020) s občerstvením, terasou, masážami či workout systémom.

Najprv si s Tebou zavolá Dominika z HR a pobavíte sa o našich aj Tvojich očakávaniach od spolupráce. Na následnom osobnom rozhovore s naším tímom si detailnejšie prejdeme Tvoje skúsenosti a Ty sa nás popýtaš, čo Ťa ešte o pozícii zaujíma, aby sme zistili, či sa k sebe hodíme.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

IT

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Administrácia UNIX/Linux - Základy

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Očakávame od teba:

- Na Linuxe si už nejakú dobu pracoval, prípadne aj poznáš viaceré distribúcie (Ubuntu, Debian, CentOS, Arch, FreeBSD…)
- Vieš čo je DNS, aké sú jeho typy, prečo má DNS aj google.com.
- Aspon z časti poznáš Apache, MySQL/MariaDB, Nginx, Docker a Postfix
- Pojmy ako ELK, Zabbix, Git, VPS, Kubernetes sú výhodou
- Máš rád opensource technológie
- Máš chuť sa učiť nové veci, keď hľadáš problém, nazrieš do logov, a chceš, aby tvoje riešenia používali diesiatky tisíc zákazníkov
- Ak si už niekedy mal server (webový, mailový, databázový, streamovací, server na ukladanie súborov, VPN, monitorovací, prípadne iný), pochváliš sa ním na pohovore.

Firma, ktorá to zo študentského internátu dotiahla až na jednotku na trhu. Je povestná svojou uvoľnenou firemnou kultúrou, podporou komunity a zodpovedným spoločenským prístupom. Snom každého/-ej talentovaného/-ej (ale aj úplne začínajúceho/-ej) “ítéčkára/ítečkárky” je pracovať práve tu.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Dominika Valo
E-mail: poslať životopis
ID: 3938029  Dátum zverejnenia: 3.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 900 EUR/mesiac