Senior projektový manažer

Wattstor s.r.o. (7Z Capital Invest, s.r.o.)

Místo práce
Brno
plný úvazek
Mzdové podmínky (brutto)
50 000 - 70 000 Kč/měsíc

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Popis společnosti:

Společnost Wattstor je rychle rostoucím technologickým průkopníkem v elektro-energetickém sektoru s více jak 8letou zkušeností v oblasti bateriových systémů, obnovitelných zdrojů a řízení spotřeby s vlastním vývojovým týmem v oblasti softwaru i hardwaru.

Naším hlavním produktem je lokální řídící jednotka – Energy Management System, jejíž primární úlohou je monitorování a řízení hlavních energetických spotřebičů a zdrojů v odběrném místě (bateriové systémy, fotovoltaické střídače, klimatizace, vytápění, tep. čerpadla, nabíjecí stanice pro elektromobily a další spotřebiče) za účelem maximalizování spotřeby z lokálního zdroje a zvýšení tak návratnosti a efektivity systému s obnovitelnými zdroji. Součástí tohoto produktu je také cloudový systém, jež přímo komunikuje s EMS a je napojen na dynamické tarify obchodníka s elektrickou energií, předpovědi počasí a další služby tak, aby cílový uživatel tohoto řešení získal maximální benefit a byl zajištěn požadovaný komfort. V našem portfolii produktů kromě samotné EMS, dále nabízíme za-integrované bateriové systémy s naší EMS a nabíjecí stanice pro elektromobily.

Cílovými uživateli našich produktů jsou malé a střední podniky, průmyslové objekty a infrastruktura nabíjecích stanic pro elektromobily. Naše současné reference najdete napříč Evropou: ve Velké Británii, Česku, Slovensku, Polsku i Chorvatsku.

Popis pracovní pozice:

Na pozici projektového manažera hledáme cílevědomého, zodpovědného, proaktivního a přátelského kolegu s obchodním duchem, jehož hlavním úkolem bude vytváření projektových plánů a jejich dodržování za účelem dodání naších produktů a služeb zákazníkovi v požadovaném čase a kvalitě napříč Evropou. Součástí projektového managementu bude také řízení interních a externích kooperačních prací na daném projektu.

Pro naše klienty ze segmentu B2B očekáváme kandidáta, pro kterého je oblast energetiky a energeticky efektivních řešení odbornou vášní.

Očekáváme zodpovědnou osobu, která bude samostatně a precizně přímo řídit nebo spolupracovat při řízení projektů, jakož i vypracovávat studie ekonomické návratnosti, případně jiné studie potřebné pro vyhodnocení a realizaci projektů. Dále také samostatně vést obchodní jednání, koordinovat dodavatelské společnosti, nastavovat partnerské smluvní vztahy a interně kooperovat se všemi odděleními společnosti.

Úkoly a povinnosti

  • řízení projektového týmu, alokace a řízení zdrojů
  • příprava projektového plánu a rozpočtu, zodpovědnost za jeho sledování a dodržování v rámci projektů; tvorba projektové dokumentace, pravidelného souhrnného reportingu, asistence při tvorbě auditu projektů
  • řízení dodavatelsko-odběratelských vztahů, příprava a plnění smluvních podkladů se zákazníky a subdodavateli
  • řešení situací vzniklých dezinterpretací smluvních vztahů se zákazníky, subdodavateli a jinak zainteresovanými třetími stranami
  • příprava a vedení projektů během celého projektového cyklu od sběru požadavků až po jeho uvedení do provozu
  • řízení procesu minimalizace rizik a procesu změnových řízení na základě požadavků zákazníka
  • přejímka a údržba akceptačních dokumentů, sledování a uplatňování platebního kalendáře vůči zákazníkovi a subdodavatelům a zacházení s těmito dokumenty dle příslušné interní směrnice
  • spoluúčast na tvorbě projektových standardů a metodik společnosti
  • vypracování podkladů pro obchodní a ekonomické oddělení
  • identifikace nových obchodních příležitostí, podpora marketingu a obchodu
  • tvorba obchodně-technických prezentací a nabídek v rámci pre-sales aktivit společnosti
  • návrh procesů, vedoucích ke zlepšení projektového řízení svěřených projektů

Požadavky na vzdělání:

  • Vysokoškolské vzdělání s technickým zaměřením
  • Minimálně 4-letá praxe v oblasti řízení projektů
  • Znalost práce s PC na výborné úrovni
  • Anglický jazyk – C1
  • Řidičský průkaz skupiny B - aktivní řidič

Osobnostní předpoklady: vysoké pracovní nasazení, kreativita, angažovanost, proaktivní a iniciativní přístup, analytické a koncepční myšlení se schopností vnímat souvislosti mimo zavedené postupy, argumentační a organizační schopnosti.

Kvalifikace:

  • Zkušenosti v komerční sféře B2B, projektovým managementem a ekonomickým modelováním
  • Zkušenosti s oblastí energetiky, energetickou efektivitou a obnovitelnými zdroji energie (výhodou)
  • Velký stupeň kompetence v písemné i verbální komunikaci také v angličtině
  • Výborný time-management – být včas na denním meetingu, dodržovat termíny. Schopnost podat vyžádanou zprávu a aktualizaci.
  • Sebevědomý, proaktivní, respektující a pozitivně naladěný-
  • Růst jako součást týmu, kde jsou velké cíle firmy sladěné s osobními ambicemi, vytvářet prostředí důvěry a být prospěšným pro všechny spolupracovníky
  • Precizní, ambiciózní, komunikativní, tvořivý, samostatný, se smyslem pro technologické a udržitelné inovace v produktovém portfóliu

Informace o náboru

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně
ID: 4108840  Dátum zverejnenia: 23.6.2021  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja. Základná zložka mzdy (brutto): 50 000 Kč/měsíc