Kvestor/ka VŠVU - Ekonomický/á riaditeľ/ka

Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave

Miesto práce
Hviezdoslavovo námestie 18, Bratislava
Termín nástupu
júl/august 2024
Od 1 283 EUR/mesiacPodľa platných právnych predpisov zákona č. 553/2003 o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme t. j. podľa základnej stupnice platových taríf zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme / v rozpätí podľa tarifnej triedy – platového zaradenia a odpracovaných rokov - je základná mzda od 1283.- Eur/mes do 1539,50 Eur/mes./ + osobný príplatok + príplatok za riadenie

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

  • Zabezpečenie kontinuity prác pri nastavovaní hospodárskeho a správneho chodu verejnej vysokej školy, riadenie cca 30 členného tímu
  • Zabezpečenie administratívnej činnosti a metodické riadenie útvarov spadajúcich pod kvestora
  • Zodpovednosť za dodržiavanie právnych predpisov, rozpočtovej, mzdovej a finančnej disciplíny
  • Kontrola všetkých finančných operácií v zmysle zákona o finančnej kontrole
  • Zodpovednosť za prípravu návrhu ročného rozpočtu, mzdových prostriedkov a  návrhu na ich rozdelenie, sledovanie rozpočtov jednotlivých pracovísk
  • Vypracovanie výročných správ VŠVU
  • Projektové riadenie chystaných legislatívnych zmien v súčinnosti s vedením vysokej školy
  • Delenie dotácií z MŠVVaŠ SR pre VŠVU,
  • Sledovanie ostatných zdrojov financovania
  • Kompletná agenda v zmysle zákona o slobodnom prístupe k informáciám
  • iné aktivity spojené s výkonom riadiacej funkcie

  • 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce
  • príspevok zamestnávateľa do DDS
  • multisport karta
  • osobný príplatok v závislosti od výkonu funkcie a od výsledku hospodárenia školy
  • flexibilita pracovného času

Informácie o výberovom konaní

Požadovaná dokumentácia k zaradeniu do výberového konania:
- Žiadosť o zaradenie do výberového konania (motivačný list)
- Profesijný životopis

Pri uchádzačoch vybraných do užšieho výberu dodatočne bude požadované:
- Výpis z registra trestov nie starší ako 3 mesiace
- Doklad o ukončenom vzdelaní
- Písomný koncept činnosti kvestora a chodu oddelení, spadajúcich pod kvestora

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

31.5.2024 (ostáva ešte 30 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické vzdelanie je výhodou

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

10

Počet rokov praxe

10

  • Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa
  • 10-ročné skúsenosti v oblasti financií alebo príbuznom odbore, z toho aspoň 5-ročné skúsenosti na riadiacej pozícii
  • Znalosť ekonomických procesov (rozpočet, účtovanie, vykazovanie) a verejného obstarávania
  • Znalosť príslušnej legislatívy a odborná kompetencia pri príprave vnútorných smerníc a pripomienkových konaní
  • Mať povedomie o agende v zmysle zákona o slobodnom prístupe k informáciám
  • Manažérske zručnosti a schopnosť kooperácie s ostatnými oddeleniami školy, ako aj externým prostredím školy, bezúhonnosť
  • Znalosť cudzieho jazyka vítaná
  • Skúsenosť z pôsobenia v akademickom prostredí vítaná
  • Znalosť  informačného systému SAP vítaná.

Vysoká škola umeleckého smeru,
Priebeh štúdia - bakalárske
- magisterské
- doktorandské

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Mgr. Jana Tomšíková
Tel.: +421259428513
E-mail: poslať životopis
ID: 4809679  Dátum zverejnenia: 17.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 283 EUR/mesiac