Chemik - Rádioanalytik

Výskumný ústav vodného hospodárstva

Miesto práce
Nábrežie armádneho generála Ludvíka Svobodu, Bratislava
Termín nástupu
Dohodou
1 200 EUR/mesiacOd 1200 Eur, konečná mzda závisí od praxe a dosiahnutého vzdelania uchádzača. Perspektíva zvýšenia po skúšobnej dobe.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme chemika - rádioanalytika s praxou v odbore v rádiochemickom skúšobnom laboratóriu. Hlavná pracovná náplň je stanovenie rádiochemických ukazovateľov v kvapalných vzorkách (pitné, podzemné a povrchové vody) vrátane vyhodnocovania výsledkov skúšok (gamaspektrometria, alfaspektrometria, LSC, proporcionálny detektor). Príprava vzoriek k analýzam. Postupne zabezpečovanie kontrolnej činnosti v laboratóriu (výsledky skúšok, protokoly o skúškach, interpretácia výsledkov, riadenie kvality), tvorba dokumentácie, validácia a akreditácia nových rádioanalytických metód, príprava medzilaboratórnych porovnávacích skúšok.

- Pracovný čas flexibilný v rámci Pracovného poriadku,
- Práca v príjemnom kolektíve,
- 45 dní dovolenky,
- Možnosť ďalšieho vzdelávania,
- Možnosť navštevovať kurz anglického jazyka organizovaný zamestnávateľom,
- Bezplatné parkovanie v areály budovy.

V prípade, že Vás naša ponuka zaujala, pošlite prosím štrukturovaný životopis na e-mailovú adresu kontaktnej osoby.
Kontaktovať budeme len vybraných uchádzačov, ktorí spĺňajú požiadavky danej pozície.

Informácie o spracúvaní osobných údajov poskytované podľa čl. 13 a 14 Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 z 27.4.2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje smernica 95/46/ES (všeobecné nariadenie o ochrane údajov) a v zmysle § 19 zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov nájdete na stránke http://www.vuvh.sk/ v sekcii Informačný servis/osobné údaje, link http://www.vuvh.sk/?lid=48.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

chémia - rádiochémia je výhodou

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý

Počet rokov praxe

5

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- prax minimálne 5 rokov v odbore, alebo absolvent PhD.
štúdia,
- samostatnosť,
- dôslednosť,
- flexibilita,
- znalosť laboratórnych a chemických princípov,
terminológie, vybavenia a technického zabezpečenia
rádioanalytického laboratória,
- základné znalosti v odboroch anorganická a analytická
chémia životného prostredia,
- praktické skúsenosti a schopnosť samostatnej práce v
oblasti rádioanalytiky (gamaspektrometria,
alfaspektrometria, LSC, proporcionálny detektor),
- praktické skúsenosti s vedením tímu a s prácou v
laboratóriu sú výhodou,
- schopnosť pracovať samostatne a riešiť odborné
problémy,
- znalosť systému manažérstva kvality podľa
STN/EN/ISO/IEC 17025:2018 je výhodou,
- ochota vzdelávať sa v oblasti rádiochémie, učiť sa nové
metódy a postupy.

Výskumný ústav vodného hospodárstva je príspevkovou organizáciou Ministerstva životného prostredia SR, sme jediným subjektom na Slovensku, ktorý uskutočňuje komplexný vodohospodársky výskum.
ID: 4542925  Dátum zverejnenia: 25.4.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac