Hlavný účtovník

Vydavateľstvo SLOVART, spol. s r. o.

Miesto práce
Bojnická 10, Bratislava
Termín nástupu
01.05.2018
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

nahrávanie účtovných dokladov – faktúry (domáce aj zahraničné – tovarové, práva, preprava, réžia, JCD), banka, pokladňa, interné doklady (hlavne zúčtovanie pohybov cez platobné karty – PHM, ubytovanie, príp. iné nákupy, preúčtovanie tržieb ERP inkasovaných v hotovosti, PHM na súkromné jazdy a pod.)

- párovanie tovaru nadobudnutého vlastnou činnosťou aj hotového tovaru nakúpeného predovšetkým v zahraničí (analytika účtu 131)

- príprava mesačných výkazov – kontrolný výkaz, DPH výkaz a ročný výkaz k dani z motorových vozidiel, spolupráca pri vypracovaní ročnej účtovnej závierky, poznámok a CASH FLOW

- nepravidelné oznámenia finančnej správe o zrážkovej dani z licenčných poplatkov a vyžiadanie potvrdenia, vyžiadanie daňového domicilu,

- dohody o vykonaní práce a dohody o brigádnickej práci študentov – vystavenie, prihlásenie/odhlásenie do SP, ZP a následne spracovanie výplaty a po ukončení zaslanie ELDP do SP

- výplata honorárov z autorských zmlúv – spravidla počas neprítomnosti nadriadenej

- kontrola účtov pri ročnej uzávierke

- spracovanie podkladov pre audit za kontrolované účty

- zadávanie príkazov do banky (VUB) domácich aj zahraničných – spravidla počas neprítomnosti nadriadenej

13. a 14. plat, nákup sortimentu Vydavateľstva za zvýhodnené ceny

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomika, účtovníctvo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Pokročilý
Mzdové účtovníctvo - Pokročilý
Personalistika - Základy
Microsoft Excel - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

5

Vydavateľstvo SLOVART pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú encyklopedickú literatúru pre deti, s prihliadnutím na dlhodobú perspektívu čitateľského záujmu.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 3361258  Dátum zverejnenia: 13.4.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou