Hlavný účtovník / Ekonóm / Mzdár

Vydavateľstvo Príroda, s.r.o.

Miesto práce
Koceľova, Bratislava
Druh pracovného pomeru
skrátený úväzok, na dohodu (brigády), živnosť
Termín nástupu
ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
750 EUR/mesiacza prácu na polovičný úväzok

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ste skúsený/á ekonóm/-ka a hľadáte nové výzvy a perspektívne uplatnenie?
Chcete pracovať samostatne, riadiť celú finančnú agendu a podieľať sa na bezproblémovom chode úspešnej firme? Ponúkame Vám prácu v stabilnej spoločnosti s 20 ročnou históriou, ktorá sa venuje správe majetku a prenájmu nehnuteľností. Ak viete pracovať samostatne a máte relevantné skúsenosti prihláste sa k nám.

Náplň práce:
- Komplexné vedenie podvojného účtovníctva – majetok, finančné účty, záväzky, pohľadávky, pokladňa, interné doklady
- Vystavovanie odberateľských faktúr, zaúčtovanie došlých faktúr
- Mesačné uzávierky, ročná účtovná závierka, dokladová a fyzická inventúra
- Spracovanie a podanie daňových priznaní – DPH, daň z príjmov právnických osôb, daň z príjmu fyzických osôb, daň z motorových vozidiel, daň z nehnuteľností
- Zabezpečenie prehľadnosti finančných tokov v spoločnosti a ich riadenie
- Spracovanie miezd a podávanie mesačných výkazov poisťovniam a výdaj stravných lístkov
- Spracovanie podkladov k bankovým úverom a komunikácia s bankami
- Príprava dokladov pre audit
- Zastúpenie spoločnosti v kontakte s bankami, daňovým úradom a príslušnými kontrolnými úradmi
- Správa majetku, zmlúv a dokladov spoločnosti
- Komunikácia s audítorom, štátnymi inštitúciami, štatistickým úradom, s klientmi, s vedením spoločnosti
- Zabezpečenie súladu účtovníctva s platnou legislatívou (napr. postupy účtovania, daň z príjmu, DPH), metodické riadenie účtovníctva, jeho implementácia v informačnom systéme

- práca v stabilnej spoločnosti
- príjemné pracovné prostredie
- pružná pracovná doba
- firemný mobilný telefón
- stravné lístky
- odborné školenia
- 13. plat formou odmeny po splnení stanovených cieľov

Ak ste sa v našej ponuke práce našli a skrátený úväzok Vám vyhovuje, prosím, pošlite nám svoj životopis e-mailom. Vaše skúsenosti a znalosti starostlivo posúdime. Kontaktovať budeme vybraných uchádzačov, ktorých pozveme na osobný pohovor.

Požiadavky na zamestnanca

nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomika, účtovníctvo

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Pokročilý
Mzdové účtovníctvo - Základy
Pokladňa - Základy

Počet rokov praxe

3

- prax na pozícii účtovníka/účtovníčky min. 3 roky, so schopnosťou pracovať samostatne
- dobrá komunikácia a orientácia na prosperitu firmy
- organizácia času - time management
- precíznosť, spoľahlivosť a zodpovednosť
- prax v účtovnom programe MK Soft je výhodou
Microsoft Word - pokročilý
Microsoft Windows - pokročilý
Microsoft Excel - pokročilý
- pokročilý
Microsoft Outlook - pokročilý

Spoločnosť Vydavateľstvo Príroda, s.r.o. bola založená v roku 2000 ako jedno z popredných vydavateľstiev kníh a učebníc a tiež ako správca a prenajímateľ administratívnych, obchodných a prevádzkových priestorov. Pred pár rokmi sme vydavateľskú činnosť odpredali a v súčasnosti sa venujeme výlučne správe a prenájmu nehnuteľností.

Počet zamestnancov

3-4 zamestnanci
ID: 3871477  Dátum zverejnenia: 14.2.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 750 EUR/mesiac