Expert informačnej bezpečnosti

Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.

Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
Dohodou
2 800 EUR/mesiacFinálna mzda je stanovená ako súčet tarifného platu a príplatkov (variabilná zložka). Výsledná výška mzdy závisí od úrovne schopností a skúseností uchádzača o zamestnanie.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pridajte sa do nášho dynamického tímu a pomôžte nám riešiť komplexné bezpečnostné výzvy.

Čo bude Vašou úlohou:

  • navrhovanie a implementovanie pravidiel na detekciu a prevenciu prienikov, na základe znalosti internej infraštruktúry a poskytovaných služieb a vyhodnocovanie účinnosti týchto pravidiel,
  • identifikovanie pokročilých útočníkov a odhaľovanie možných spôsobov obídenia existujúcich bezpečnostných opatrení na základe analýzy informácií z nástrojov,
  • monitorovanie bezpečnostných systémov a siete z hľadiska bezpečnostných udalostí, zraniteľností a incidentov prostredníctvom rôznych systémov (napr. SIEM, DLP, IDS, IPS), služieb a nástrojov (napr. skenovanie zraniteľností, penetračné testovanie),
  • navrhovanie a údržba korelačných pravidiel pre systémy zachytávajúce bezpečnostné udalosti,
  • pravidelné skúmanie stavu informačnej a kybernetickej bezpečnosti a efektívnosti fungovania prijatých bezpečnostných opatrení,
  • spolupráca pri vykonávaní analýzy rizík a súvisiacich činnostiach,
  • spolupráca pri navrhovaní opatrení na ošetrenie bezpečnostných rizík a ich implementácii,
  • spolupráca pri procesoch riadenia kontinuity činností, vytváraní a testovaní BCP a DRP plánov,
  • príprava súhrnných reportov o stave bezpečnosti pre vrcholový manažment,
  • poskytovanie podpory manažérovi kybernetickej bezpečnosti pri výkone jeho úloh,
  • plnenie všeobecných pracovných úloh priradených nadriadeným v oblasti informačnej a kybernetickej bezpečnosti,
  • komunikácia s externými partnermi v projektoch v oblasti informačnej a kybernetickej bezpečnosti.

    Na našich zamestnancoch nám záleží a dávame im vždy to najlepšie:

    • Polročný bonus vyplácaný 2x ročne na základe plnenia cieľov
    • 5 dní dovolenky nad rámec zákona
    • Flexibilný pracovný čas
    • 3 sick days za rok
    • Až 140€ za rok na rekreáciu (nad rámec zákona)
    • Stravenky aj za dni dovolenky a vianočné sviatky
    • Karta Multisport s príspevkom od zamestnávateľa
    • Aplikácia UpBalansea s príspevkom od zamestnávateľa
    • Zvýhodnené preplácanie PNky až do výšky 80%
    • Príspevok do III. piliera (doplnkové dôchodkové sporenie) vo výške 5%
    • Príspevky na rôzne životné udalosti (pracovné výročia, životné jubileá, narodenie dieťaťa, sociálna výpomoc)
    • Teambuildingy, účasť na športových dňoch, dňoch zdravia a ešte mnoho iného...

    Čo by Vás mohlo ešte zaujímať?

    Hľadáme kolegyňu alebo kolegu na TPP so skúšobnou dobou 3 mesiace. Zmluvu s Vami uzatvárame zatiaľ na jeden rok, ale po vzájomnej spokojnosti Vám ju veľmi radi predĺžime.

    Na základe Vášho CV, dôkladne posúdime Vaše skúsenosti, znalosti a predpoklady na obsadzovanú pracovnú pozíciu. V prípade, ak spĺňate požiadavky na pracovnú pozíciu, s radosťou Vás pozveme na osobný pohovor. Kandidátov budeme kontaktovať telefonicky.

    Ak Vás nebudeme do 14 dní kontaktovať, vybrali sme kandidátov, ktorých skúsenosti a znalosti najlepšie zodpovedajú požiadavkám našej spoločnosti na danú pozíciu.

    Požiadavky na zamestnanca

    stredoškolské s maturitou
    nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
    vysokoškolské I. stupňa
    vysokoškolské II. stupňa
    vysokoškolské III. stupňa

    Vzdelanie v odbore

    Informačné technológie

    Jazykové znalosti

    Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

    Ostatné znalosti

    Microsoft Word - Pokročilý
    Microsoft Excel - Pokročilý
    Microsoft Outlook - Pokročilý

    Prax na pozícii/v oblasti

    3

    Počet rokov praxe

    3

    Čo by Vás malo vystihovať?

    • znalosť bezpečnostných trendov a ich aplikácia pri riešení problémov,
    • znalosť networkingu (LAN/WAN, protokoly, routing, IP adresácia),
    • všeobecné znalosti v oblasti IT (operačné systémy, aplikácie, siete, servery, databázy a pod.),
    • skúsenosti so zberom logov, ich spracovaním a analýzou a súvisiacimi nástrojmi,
    • skúsenosti s riešením technických problémov,
    • skúsenosť s prevádzkou IDS, DLP, IPS, SIEM,
    • prehľad v štandardoch informačnej a kybernetickej bezpečnosti a dobrej praxe.

    VšZP je najväčšia a najdlhšie pôsobiaca poisťovňa na Slovensku s takmer 20-ročnou históriou, ktorej dôverujú takmer 3 milióny spokojných poistencov.

    Svojim klientom dlhodobo poskytuje komplexné služby v oblasti zdravotného poistenia vo svojich viac ako 77 kontaktných miestach na Slovensku a prostredníctvom elektronických služieb–ePobočky a mobilnej aplikácie VšZP.

    Naším cieľom je byť modernou spoločnosťou, ktorá bude udávať trendy v oblasti verejného zdravotného poistenia. Chceme byť lídrom s proklientskym servisom a fungovať transparentne v prospech našich poistencov, platiteľov, poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a predovšetkým pre našich zamestnancov.

    Vďaka prebiehajúcim a pripravovaným aktivitám a zanietenosti celého tímu spoločnosti VšZP rastie vizibilita poisťovne a hrdosť zamestnancov, že sú jej súčasťou. Na našich zamestnancoch nám záleží a dávame im vždy to najlepšie.

    Počet zamestnancov

    1000 a viac zamestnancov

    Kontakt

    Kontaktná osoba: Mgr. Kristína Žlnková
    E-mail: poslať životopis