Hovorca / Hovorkyňa

Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.

Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
01.05.2023
1 800 EUR/mesiacZákladná mzda od 1.800 EUR. Výsledná úroveň mzdy závisí od úrovne schopností a skúseností uchádzača o zamestnanie.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

O Vás - Vaše zodpovednosti

  • pôsobenie ako oficiálna tvár poisťovne smerom navonok (tlačový hovorca)
  • komunikácia s verejnosťou prostredníctvom médií, organizácia tlačových konferencií a brífingov
  • príprava mediálnych stanoviská pre zástupcov médií
  • zabezpečovanie audio-vizuálnych stanovísk poisťovne
  • realizácia projektov v oblasti externej komunikácie (tlačové správy, PR články, eventy, účasť na konferenciách)
  • spolupráca s jednotlivými odbormi a oddeleniami naprieč celou VšZP
  • spoluzodpovednosť za dosiahnutie cieľov v oblasti externej komunikácie a spolupráca na dodržiavaní kľúčových parametrov (termínov, rozpočtu, rozsahu a kvality výstupov)
  • spolupráca na tvorbe masmediálnej politiky, strategickej a krízovej komunikácie
  • vyhodnocovanie monitoringu médií
  • archivácia mediálnych stanovísk VšZP
  • tvorba pozitívneho Public Relations (PR)
  • koordinácia aktivít súvisiacich s vytváraním pozitívneho imidžu poisťovne
  • koordinácia všetkých oficiálne zverejnených textov poisťovne (listy, webové rozhrania, oznamy a pod.)
  • spolupráca pri tvorbe výročnej správy VŠzP
  • samostatná práca a v dohodnutých termínoch plnenie pridelených úloh
  • vykonávanie registratúrnej činnosti v rámci pracovného miesta
  • plnenie povinnosti v oblasti BOZP
  • plnenie ďalších úloh podľa pokynov vedúceho zamestnanca súvisiace s plnením pracovných úloh

Na našich zamestnancoch nám záleží a dávame im vždy to najlepšie:

  • Polročný bonus vyplácaný 2x ročne na základe plnenia cieľov
  • Zvýhodnené preplácanie PNky
  • Multisport program
  • Príspevok na III. pilier (doplnkové dôchodkové sporenie) a príspevky na rôzne životné udalosti (pracovné výročia, životné jubileá, narodenie dieťaťa, sociálna výpomoc)
  • 5 dní dovolenky nad rámec zákona
  • Flexibilný pracovný čas, sick day
  • Teambuildingy, účasť na športových dňoch, dňoch zdravia a ešte mnoho iného...

Všetkým uchádzačom ďakujeme za prejavený záujem. Vášmu životopisu spolu s motivačným listom sa budeme starostlivo venovať, avšak dovolíme si kontaktovať len uchádzačov, ktorí spĺňajú nami stanovené kritériá.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

marketing

Ostatné znalosti

Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

3 roky v PR alebo v médiách

Počet rokov praxe

3

O Vás - aká/aký ste a čím disponujete

  • znalosť problematiky PR, mediálneho trhu a mediálneho prostredia
  • skúsenosť s prácou a s komunikáciou s médiami
  • výborný písomný i ústny prejav, znalosť štylistiky, gramatiky, schopnosť písať texty a tvoriť argumenty i posolstvá
  • skúsenosť s písaním tlačových správ, prípadne spravodajských alebo publicistických článkov
  • základné komunikačné alebo mediálne tréningy, kontakty na zástupcov médií
  • samostatnosť a iniciatívnosť pri vyhľadávaní a spracúvaní tém pre médiá
  • odolnosť voči stresu, zvládanie konfliktov
  • osobná zodpovednosť za určené úlohy
  • výborné organizačné schopnosti, komunikatívnosť, asertivita a tímová spolupráca
  • príjemné a reprezentatívne vystupovanie
  • ochota učiť sa

VšZP je najväčšia a najdlhšie pôsobiaca poisťovňa na Slovensku s takmer 20-ročnou históriou, ktorej dôverujú takmer 3 milióny spokojných poistencov.

Svojim klientom dlhodobo poskytuje komplexné služby v oblasti zdravotného poistenia vo svojich viac ako 77 kontaktných miestach na Slovensku a prostredníctvom elektronických služieb–ePobočky a mobilnej aplikácie VšZP.

Naším cieľom je byť modernou spoločnosťou, ktorá bude udávať trendy v oblasti verejného zdravotného poistenia. Chceme byť lídrom s proklientskym servisom a fungovať transparentne v prospech našich poistencov, platiteľov, poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a predovšetkým pre našich zamestnancov.

Vďaka prebiehajúcim a pripravovaným aktivitám a zanietenosti celého tímu spoločnosti VšZP rastie vizibilita poisťovne a hrdosť zamestnancov, že sú jej súčasťou. Na našich zamestnancoch nám záleží a dávame im vždy to najlepšie.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov