Senior zdravotný analytik hodnoty za peniaze

Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.

Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
15.01.2023
1 800 EUR/mesiacZákladná mzda od 1.800 EUR. Výsledná úroveň mzdy závisí od úrovne schopností a skúseností uchádzača o zamestnanie.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Sme profesionálne riadená spoločnosť, ktorej cieľom je so vzácnymi verejnými zdrojmi maximalizovať a skvalitňovať zdravotnú starostlivosť pre takmer 3 milióny poistencov na Slovensku.

Hľadáme do nášho tímu ľudí, ktorí chcú svoje dary a schopnosti využiť pre spoločné dobro a zároveň pracovať v unikátnej oblasti vereného sektora. Hľadáme kvantitatívne založených a rozhľadených analytikov, ktorí túžia svoju energiu, znalosti a skúsenosti získané doma alebo v zahraničí pretaviť do pozitívnej zmeny, ktorá sa dotkne väčšiny obyvateľov našej krajiny.

Náplňou práce na oddelení hodnoty za peniaze, ktoré buduje špecifickú analytickú kapacitu poisťovne pre podporu rozhodovania o dlhodobých strategických alternatívach a kľúčových investíciách v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti, bude hlavne:

  • tvorba inovatívnych prístupov pri spracovaní dát v oblasti analýz hodnoty za peniaze (využitie algoritmov strojového učenia a pod.),
  • analytické a metodické líderstvo pri vývoji prediktívnych modelov, analýzach časových radov a budovaní dátového katalógu pre využitie v modelovaní,
  • spolupráca pri príprave strategických zámerov poisťovne. Komplexné analytické posúdenie výhodnosti, príprava argumentácie predovšetkým z finančného hľadiska na podporu projektov a strategických rozhodnutí.

Analýza hodnoty za peniaze v zdravotníctve spočíva najmä v posudzovaní nákladov a prínosov inovatívnych terapeutických alternatív (lieky, technológie, terapie) oproti štandardnej praxi. Cieľom je budovať kapacitu poisťovne informovanie sa rozhodovať medzi týmito alternatívami a tým pádom investovať do takých zdravotných inovácií, ktoré prinesú čo najväčší hraničný prínos oproti hraničným nákladom, ktoré predstavujú.

Táto pozícia je unikátnou príležitosťou nadobudnúť unikátne skúsenosti v modernej analytickej oblasti v situácii, kde je dostupných množstvo dát a rozbieha sa nový spôsob ich spracovania.

Na našich zamestnancoch nám záleží a dávame im vždy to najlepšie:

  • Polročný bonus vyplácaný 2x ročne na základe plnenia cieľov
  • Zvýhodnené preplácanie PNky
  • Multisport program
  • Príspevok na III. pilier (doplnkové dôchodkové sporenie) a príspevky na rôzne životné udalosti (pracovné výročia, životné jubileá, narodenie dieťaťa, sociálna výpomoc)
  • 5 dní dovolenky nad rámec zákona
  • Flexibilný pracovný čas, sick day
  • Teambuildingy, účasť na športových dňoch, dňoch zdravia a ešte mnoho iného...

Všetkým uchádzačom ďakujeme za prejavený záujem. Vášmu životopisu spolu s motivačným listom sa budeme starostlivo venovať, avšak dovolíme si kontaktovať len uchádzačov, ktorí spĺňajú nami stanovené kritériá.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

ekonometria, štatistika, demografia, poistná matematika, epidemiológia/verejné zdravotníctvo.

Počet rokov praxe

5

  • Vysoká miera samostatnosti a zodpovednosti pri vykonávaní zverených úloh.
  • Schopnosť odovzdávať expertné znalosti v oblasti metodiky a spracovania dát členom tímu.
  • Znalosti v niektorej z týchto oblastí: ekonometria, štatistika, demografia, poistná matematika, epidemiológia/verejné zdravotníctvo.
  • Hlbšie znalosti v oblasti epidemiológie, bioštatistiky, health technology assesment (HTA) a liekovej politiky sú výhodou.
  • Akademická úroveň anglického jazyka – rýchle zhodnotenie klinických štúdií a iných vedeckých článkov z oblasti hodnoty za peniaze v zdravotníctve.
  • Skúsenosti s prácou s veľkými datasetmi a vizualizáciou dát nad rámec MS Excel sú výhodou (Python, R, eViews, STATA, QlikSense, BI nástroje a pod.).
  • Zmysel pre detail.
  • Proaktívny prístup k hľadaniu možností na zlepšenie.
  • Vzťah k zdravotníctvu, inováciám v zdravotníctve a k digitálnym technológiám.
  • Zmysel pre sledovanie súvislostí a ich finančného dopadu.
  • Zvedavosť, vytrvalosť, optimizmus.

VšZP je najväčšia a najdlhšie pôsobiaca poisťovňa na Slovensku s takmer 20-ročnou históriou, ktorej dôverujú takmer 3 milióny spokojných poistencov.

Svojim klientom dlhodobo poskytuje komplexné služby v oblasti zdravotného poistenia vo svojich viac ako 77 kontaktných miestach na Slovensku a prostredníctvom elektronických služieb–ePobočky a mobilnej aplikácie VšZP.

Naším cieľom je byť modernou spoločnosťou, ktorá bude udávať trendy v oblasti verejného zdravotného poistenia. Chceme byť lídrom s proklientskym servisom a fungovať transparentne v prospech našich poistencov, platiteľov, poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a predovšetkým pre našich zamestnancov.

Vďaka prebiehajúcim a pripravovaným aktivitám a zanietenosti celého tímu spoločnosti VšZP rastie vizibilita poisťovne a hrdosť zamestnancov, že sú jej súčasťou. Na našich zamestnancoch nám záleží a dávame im vždy to najlepšie.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov