Zdravotný analytik hodnoty za peniaze

Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
ASAP
Od 1 500 EUR/mesiacmin. 1 500 – 2 000 € brutto (máme priestor pre junior alebo senior analytika), mzda je stanovená ako súčet tarifného platu a príplatkov podľa internej smernice. Výsledná úroveň mzdy závisí od úrovne schopností a skúseností uchádzača o zamestnanie.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Sme profesionálne riadená spoločnosť, ktorej cieľom je so vzácnymi verejnými zdrojmi maximalizovať a skvalitňovať zdravotnú starostlivosť pre takmer 3 milióny poistencov na Slovensku.

Hľadáme do nášho tímu ľudí, ktorí chcú svoje dary a schopnosti využiť pre spoločné dobro a zároveň pracovať v unikátnej oblasti vereného sektora. Hľadáme kvantitatívne založených a rozhľadených analytikov, ktorí túžia svoju energiu, znalosti a skúsenosti získané doma alebo v zahraničí pretaviť do pozitívnej zmeny, ktorá sa dotkne väčšiny obyvateľov našej krajiny.

Na oddelení hodnoty za peniaze, ktoré buduje špecifickú analytickú kapacitu poisťovne pre podporu rozhodovania o dlhodobých strategických alternatívach a kľúčových investíciách v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti:

  • spolupráca na zadaniach v oblasti analýz hodnoty za peniaze,
  • spolupráca na  vývoji projekčných modelov, analýzach časových radov a budovaní dátového katalógu pre využitie v modelovaní.

Analýza hodnoty za peniaze v zdravotníctve spočíva najmä v posudzovaní nákladov a prínosov inovatívnach terapeutických alternatív (lieky, technológie, terapie) oproti štandardnej praxi. Cieľom je budovať kapacitu poisťovne rozhodovať sa medzi týmito alternatívami na základe medicíny založenej na dôkazoch a tým pádom investovať do takých zdravotných inovácií, ktoré prinesú čo najväčší hraničný prínos oproti hraničným nákladom, ktoré predstavujú.

Táto pozícia je unikátnou príležitosťou nadobudnúť unikátne skúsenosti v modernej analytickej oblasti v situácii, kde je dostupných množstvo dát a rozbieha sa nový spôsob ich spracovania.

  • pracovný pomer v najväčšej a najstabilnejšej poisťovni na Slovensku
  • príspevky na rôzne životné udalosti (pracovné výročia, životné jubileá, narodenie dieťaťa, sociálna výpomoc..)
  • príspevok na III. pilier (doplnkové dôchodkové sporenie)
  • pružný pracovný čas
  • kariérny rast a osobnostný rozvoj
  • 5 dní dovolenky nad rámec zákona
  • multisport program
  • peňaženka zdravia

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Počet rokov praxe

2

  • Znalosti v niektorej z týchto oblastí: ekonometrie, štatistiky, demografie, poistnej matematiky, epidemiológie/verejného zdravotníctva.
  • Akademická úroveň anglického jazyka – rýchle zhodnotenie klinických štúdií a iných vedeckých článkov z oblasti hodnoty za peniaze v zdravotníctve.
  •  Skúsenosti s prácou s veľkými datasetmi a vizualizáciou dát nad rámec MS Excel sú výhodou (Python, R, eViews, STATA, QlikSense, BI nástroje a pod.).
  • Zmysel pre detail.
  • Proaktívny prístup k hľadaniu možností na zlepšenie.
  • Zvedavosť.

VšZP je najväčšia a najdlhšie pôsobiaca poisťovňa na Slovensku s takmer 20-ročnou históriou, ktorej dôverujú takmer 3 milióny spokojných poistencov.

Svojim klientom dlhodobo poskytuje komplexné služby v oblasti zdravotného poistenia vo svojich viac ako 77 kontaktných miestach na Slovensku a prostredníctvom elektronických služieb–ePobočky a mobilnej aplikácie VšZP.

Naším cieľom je byť modernou spoločnosťou, ktorá bude udávať trendy v oblasti verejného zdravotného poistenia. Chceme byť lídrom s proklientskym servisom a fungovať transparentne v prospech našich poistencov, platiteľov, poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a predovšetkým pre našich zamestnancov.

Vďaka prebiehajúcim a pripravovaným aktivitám a zanietenosti celého tímu spoločnosti VšZP rastie vizibilita poisťovne a hrdosť zamestnancov, že sú jej súčasťou. Na našich zamestnancoch nám záleží a dávame im vždy to najlepšie.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov