Senior mzdový účtovník (SAP HR)

Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s.

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
ASAP
1 700 EUR/mesiacod 1700 EUR/btto/mesacne Mzda je stanovená ako súčet tarifného platu a príplatkov (variabilná zložka). Výsledná úroveň mzdy závisí od úrovne schopností a skúseností uchádzača o zamestnanie.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

O Vás – čo Vás čaká / právomoci, zodpovednosti

  • komplexné spracovanie miezd (dochádzky, prekážok v práci, PN, zrážok z miezd, náhrad škôd, nepeňažných príjmov, odmien, daňových bonusov, výplatných pások, rekapitulácií, príkazov na úhradu, spracovanie výkazov do poisťovní a na DÚ, ročných zúčtovaní, spracovanie ELDP)
  • kontrola evidencie dochádzky na základe dokladov o dočasnej PN, OČR, neplateného voľna atd.
  • Evidencia a komplexné spracovanie dochádzky - kontrola dochádzky (v pravidelných intervaloch žiadať o kontrolu a uzatvorenie dochádzky všetkých zamestnancov, kontrola všetkých neprítomností)
  • Spracovávanie mesačných výkazov poistného, mesačných prehľadov a ročných hlásení o dani zo mzdy, štatistických a iných výkazov
  • Vykonávanie prevodných príkazov pre úhradu miezd, odvodov poistného a dane zo mzdy
  • Vykonávanie činností súvisiacich s povinnosťami voči poisťovniam, ÚPSVaR a Daňového úradu vrátane vedenia príslušnej evidencie
  • Príprava podkladov a spracovávanie štatistík z mzdovej oblasti
  • Sleduje zmeny v mzdách a implementácia do mzdového programu SAP
  • Spracovanie ročného zúčtovania daní z príjmov pre zamestnancov
  • Monitorovanie legislatívnych zmien týkajúcich sa mzdovej agendy
  • Vykonáva kompletný výpočet miezd, zrážok, sociálnych dávok, odvodov do poisťovní a daní zo závislej činnosti v stanovenom termíne, kompletizuje daňové vyhlásenia, vykonáva prevod dochádzky do programu SAP

O nás - čo ponúkame

  • pracovný pomer v najväčšej a najstabilnejšej poisťovni na Slovensku
  • priestor na realizáciu vlastných návrhov
  • možnosť byť súčasťou tímu, ktorí koordinuje strategické zmeny vo VšZP
  • autonómia v rozhodnutiach zvereného sektoru
  • individuálny prístup
  • otvorená komunikácia
  • work-life balance
  • konštruktívna spätná väzba
  • flexibilný pracovný čas
  • príspevky na rôzne životné udalosti (pracovné výročia, životné jubileá, narodenie dieťaťa, sociálna výpomoc..)
  • príspevok na III. pilier (doplnkové dôchodkové sporenie)
  • kariérny rast a osobnostný rozvoj
  • 5 dní dovolenky nad rámec zákona
  • Multisport program
  • peňaženka zdravia
  • zľavy na ubytovanie, relax a produkty
  • ...a viac, pretože

...Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s., je najväčšou zdravotnou poisťovňou s najdlhšou tradíciou, skúsenosťami so zdravotným poistením a s kvalitným odborným zázemím.

Prioritným cieľom VšZP je budovať modernú, kvalitnú a transparentnú inštitúciu, ktorej fungovanie bude prínosom pre poistencov, platiteľov, poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a predovšetkým pre našich zamestnancov. VšZP je spoľahlivý partner, ktorý si chce udržať zamestnancov a klientov. VšZP napreduje, zviditeľňuje obrovskú snahu súčasného vedenia o zmenu a skvalitnenie služieb.

Vďaka prebiehajúcim a pripravovaným aktivitám a zanietenosti celého tímu spoločnosti VšZP rastie vizibilita poisťovne a hrdosť zamestnancov, že sú jej súčasťou. Na našich zamestnancoch nám záleží a dávame im vždy to najlepšie.

Všetkým uchádzačom ďakujeme za prejavený záujem. Vášmu životopisu spolu s motivačným listom sa starostlivo povenujeme a zvážime. Dovolíme si kontaktovať len uchádzačov, ktorí spĺňajú nami stanovené kritériá.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické

Ostatné znalosti

SAP - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

Mzdovú účtovník

Počet rokov praxe

2

  • znalosti personálnej administratívy a Zákonníka práce sú veľkou výhodou
  • výborné komunikačné schopnosti so zameraním na zákaznícky prístup
  • znalosti SAP sú podmienkou alebo veľkou výhodou
  • proaktívny prístup k práci
  • zodpovednosť
  • analytické a hodnotiace schopnosti
  • orientácia na výsledok
  • organizačné schopnosti a flexibilita
  • schopnosť vyhodnotiť priority

VšZP je najväčšia a najdlhšie pôsobiaca poisťovňa na Slovensku s takmer 20-ročnou históriou, ktorej dôverujú takmer 3 milióny spokojných poistencov.

Svojim klientom dlhodobo poskytuje komplexné služby v oblasti zdravotného poistenia vo svojich viac ako 77 kontaktných miestach na Slovensku a prostredníctvom elektronických služieb–ePobočky a mobilnej aplikácie VšZP.

Naším cieľom je byť modernou spoločnosťou, ktorá bude udávať trendy v oblasti verejného zdravotného poistenia. Chceme byť lídrom s proklientskym servisom a fungovať transparentne v prospech našich poistencov, platiteľov, poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a predovšetkým pre našich zamestnancov.

Vďaka prebiehajúcim a pripravovaným aktivitám a zanietenosti celého tímu spoločnosti VšZP rastie vizibilita poisťovne a hrdosť zamestnancov, že sú jej súčasťou. Na našich zamestnancoch nám záleží a dávame im vždy to najlepšie.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov