Špecialista/ka informačnej bezpečnosti - SIEM (Security information and event management)

Miesto práce
Mlynské nivy, Bratislava
plný úväzok
Platové podmienky
Od 1 800 EUR/mesiacFinálna úroveň základnej mzdy závisí od individuálnych schopností a skúseností vybraného kandidáta.

Čo od vás očakávame

Na oddelení Informačnej bezpečnosti hľadáme technického kolegu/kolegyňu so zameraním na bezpečnosť počítačových sietí, databáz a operačných systémov.

Na tejto pozícií uplatníte svoju schopnosť analýzy logov, neobvyklých udalostí zaznamenaných v systéme a iných zdrojoch, ktoré obsahujú dáta potrebné pre riešenie bezpečnostných incidentov. Náš nový kolegaúkolegyňa by mal/a byť schopný/á poskytnúť návrhy riešenia pre reakciu na identifikovanú udalosť a promptne determinovať hlavnú príčinu udalosti alebo incidentu.

Vašou náplňou práce bude hlavne:
  • dizajn a rozvoj SIEM riešenia vzhľadom na nové zdroje dát a zmeny v sieťovej a aplikačnej infraštruktúre,
  • identifikovať, vyhodnocovať a reagovať na udalosti zaznamenané systéme SIEM,
  • podieľať sa na eliminácií hrozieb identifikovaných v bankovej sieti,
  • návrh a optimalizácia politík vyhodnocovania auditných záznamov (logov),
  • návrh metodiky a logovacích štandardov pre oblasť SIEM riešenia a súvisiacich technológií,
  • spolupráca pri implementácii bezpečnostných opatrení v oblasti operačných systémov, sieťových a bezpečnostných technológií,
  • posudzovanie a navrhovanie riešení na zabezpečenie IS banky so zameraním na medzinárodné štandardy a internú legislatívu,
  • vypracúvanie odborných stanovísk k novým zmenám v IT infraštruktúre,
  • spolupráca na odhaľovaní, riešení a prevencii bezpečnostných incidentov,
  • analýza bezpečnostnej konfigurácie systémov, rizík a hodnotenie technických slabín systémov,
  • pripomienkovanie procesných a dátových modelov z hľadiska informačnej bezpečnosti,
  • tvorba periodických reportov o stave a vývoji bezpečnostných udalostí a incidentov.

Čo môžete očakávať vy od nás

  • Ročná pohyblivá zložka mzdy
  • 4 dni voľna nad rámec dovolenky
  • Zvýhodnené bankové produkty (vedenie účtu zadarmo, 100% zľava z poplatku za úver, zvýhodnené úrokové sadzby, špeciálne podmienky pre financovanie vozidiel, zvýhodnené podmienky pri investovaní, zvýhodnené sadzby poistných služieb)
  • Platené voľno pred svadbou, pri odprevadení prváčika do školy a pod.
  • Stravné vo výške 4,20 € na deň plne hradené zamestnávateľom
  • Príspevok na čokoľvek 155 € raz ročne
  • Príspevok na III. pilier až do výšky 100 € mesačne
  • Finančná podpora 100 € mesačne počas dlhodobej PN
  • Široké možnosti vzdelávania prostredníctvom VÚB Akadémie
  • Program medzinárodnej zdravotnej starostlivosti
  • Program na podporu duševného zdravia
  • Multisport karta

  • Hľadáte, ale nenašli ste medzi našimi benefitmi Home office?
U nás, vo VÚB banke, Home office nevnímame ako benefit, ale ako bežný spôsob práce. Pracujeme SMART a preto bude na dohode medzi Vami a manažérom koľko dní budete pracovať z domu a koľko na pracovisku. Je na Vašej dohode, či to bude 1 deň alebo až 80% pracovných dní v mesiaci. Pracujte smart!

Chcete objaviť všetky fantastické výhody, ktoré svojim zamestnancom VÚBka ponúka? Mrknite na našu kariérnu stránku a preskúmajte širokú škálu našich benefitov!

Koho hľadáme

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

  • bezúhonnosť a čestnosť,
  • serióznosť,
  • príjemné vystupovanie a profesionálne jednanie,
  • analytické myslenie,
  • schopnosť tímovej spolupráce,
  • samostatný, iniciatívny prístup pri riešení úloh,
  • schopnosť plynulo pracovať s anglicky písaným odborným textom.

Požadované zručnosti a ďalšie požiadavky:
  • znalosti z oblasti informačnej bezpečnosti, z oblasti informačných technológii a z oblasti počítačových sietí,
  • znalosť problematiky sieťovej a aplikačnej bezpečnosti (znalosti ohľadne komunikačných protokolov TCP/IP, bezpečnostných technológií),
  • schopnosť čítať a interpretovať udalosti zaznamenané v logoch až na úroveň paketov,
  • znalosti v oblasti hodnotenia zraniteľností a aktuálnych hrozieb informačných systémov.

Výhodou je ak máte:
  • znalosť bankového prostredia a súvisiacich informačných systémov,
  • vlastníctvo certifikátov v rámci programu EC-Council, ISC2, GIAC, prípadne ISACA,
  • produktové certifikáty na bezpečnostné technológie,
  • základné znalosti resp. skúsenosti z oblasti programovania (preferovane Java, .NET, SQL, skriptovacie jazyky).

Informácie o výberovom konaní

Premýšľate, či sa prihlásiť na túto pozíciu?

Vo VÚB nateraz väčšina z nás pracuje z domu. Náš hiring ale aktívne pokračuje formou videokonferencií. Obsah a kvalita nášho výberového procesu a onboardingu nových kolegov zostávajú zachované.

V prípade, že máte záujem o túto pozíciu, kliknite na „Reagovať na ponuku", vyplňte prihlasovací formulár a pripojte svoj životopis.

Neváhajte a skúste to!
HR tím VÚB
ID: 4067361  Dátum zverejnenia: 20.1.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 800 EUR/mesiac