Hľadáme k nám Seniorného IT Architekta

Miesto práce
Mlynské nivy, Bratislava
plný úväzok
Platové podmienky
Od 3 000 EUR/mesiacFinálna úroveň mzdy závisí od individuálnych schopností a skúseností vybraného kandidáta.

Čo od vás očakávame

Do nášho tímu zodpovedného za vývoj a prevádzkovanie front-end aplikácií banky (internet banking, mobil banking, pobočkové aplikácie, ako aj rôzne aplikácie na podporu interných procesov) hľadáme skúseného IT Architekta!

Hľadáme kolegu, ktorý si rád „vyhrnie rukávy“ a nebojí sa aj pomôcť napr. s riešením komplikovaných technických problémov pri vývoji SW či počas jeho prevádzkovania.

Na tejto pozícii budete zodpovedný za definovanie IT riešení pre ďalší rozvoj užívateľských aplikácií banky.

Budete sa stretávať s rôznymi technológiami ako napr. biometria, digitálny onboarding, BPM, RPA, a pod.

Vašou náplňou práce bude:
  • Analyzovať business a technické požiadavky s ich zadávateľmi, ako aj samostatne definovať požiadavky na nové a existujúce riešenia
  • Navrhovať alternatívy riešení – ako čo najefektívnejšie pokryť požiadavky pomocou IT systémov
  • Poskytovať architektonickú podporu pre projekty, ako aj menšie maintenance úlohy v celom ich životnom cykle: od úvodného návrhu riešenia a odhadu prácnosti, cez účasť na výbere vhodného interného či externého dodávateľa, detailnú definíciu architektúry až po dohľad nad jej implementáciou a používaním v produkcii
  • Zúčastňovať sa na implementácii IT architektúry v súlade s business požiadavkami, firemnou stratégiou a stratégiou IT
  • Definovať a rozvíjať architektonické princípy a normy, dohliadať na ich reálne dodržiavanie
  • Priebežne analyzovať aktuálne IT prostredie v doméne front-endov s cieľom identifikovať architektonické nedostatky, navrhovať riešenia ak je potrebné tieto nedostatky odstrániť
  • Proaktívne spolupracovať s kolegami zapojenými do rozvoja bankových aplikácií - Pomáhať riešiť komplikované dizajnové, vývojárske, príp. aj prevádzkové
  • Prinášať nápady na zefektívnenie práce v oblasti vývoja SW (zlepšenia development toolchainu, zefektívnenie vývojových procesov, zapojenie devops prístupov a technológií, a pod.) a pomáhať pri ich zavádzaní do praxe

Čo môžete očakávať vy od nás

  • Možnosť práce so zaujímavými technológiami, v dynamickom kolektíve, zapojenie do zaujímavých projektov/aktivít s veľkou dôležitosťou pre banku
  • Ročná pohyblivá zložka mzdy
  • Homeoffice 10 dní mesačne
  • 4 dni voľna nad rámec dovolenky
  • Zvýhodnené bankové produkty (vedenie účtu zadarmo, 100% zľava z poplatku za úver, zvýhodnené úrokové sadzby, špeciálne podmienky pre financovanie vozidiel, zvýhodnené podmienky pri investovaní, zvýhodnené sadzby poistných služieb)
  • Platené voľno pred svadbou, pri odprevadení prváčika do školy a pod.
  • Stravné vo výške 4,20 € na deň plne hradené zamestnávateľom
  • Príspevok na čokoľvek 155 € raz ročne
  • Príspevok na III. pilier až do výšky 100 € mesačne
  • Finančná podpora 100 € mesačne počas dlhodobej PN
  • Široké možnosti vzdelávania prostredníctvom VÚB Akadémie
  • Program medzinárodnej zdravotnej starostlivosti
  • Program na podporu duševného zdravia
  • Multisport karta

Chcete objaviť všetky fantastické výhody, ktoré svojim zamestnancom VÚBka ponúka? Mrknite na našu kariérnu stránku a preskúmajte širokú škálu našich benefitov!

Koho hľadáme

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Počet rokov praxe

5

  • Prax najmenej 5 rokov s vývojom a integračnými projektami a 2 - 4 rokov praxe ako architekt riešenia
  • Skúsenosť v oblasti bankovníctva je preferovaná
  • Všeobecný technologický prehľad, schopnosť rýchlo obsiahnuť výhody a nevýhody nových technológií
  • Bohaté skúsenosti s architektúrou podnikových IT systémov,
  • Praktické skúsenosti s vývojom SW, so zameraním na webové aplikácie, Front-End systémy,
  • Skúsenosti s technickou komunikáciou s obchodnými partnermi
  • Skúsenosti s EAI vzormi a ich realizáciou,
  • Hands-on technické skúsenosti a programovanie v niektorých z jazykov/nástrojov Java, Spring, ReactJS, Angular (v2+), BPM (napr. Camunda), rules engines (Drools), Oracle DB, no-SQL (napr. mongoDB), groovy, IntelliJ IDEA, git, JIRA, OpenShift, Docker, Zabbix, IBM WAS, ...
Osobnostné predpoklady:
  • Silné analytické a komunikačné zručnosti
  • Logické a tvorivé myslenie
Výhodou:
  • TOGAF alebo podobná certifikácia
  • Skúsenosti s použitím nástroja pre modelovanie (napr. Enterprise Architect)
  • Vedomosti o automatizácii podnikových procesov

Premýšľate, či má teraz zmysel prihlásiť sa na túto pozíciu?
Vo VÚB prispôsobujeme náš pracovný život novým výzvam a nateraz väčšina z nás pracuje z domu. Náš hiring ale aktívne pokračuje formou videokonferencií. Obsah a kvalita nášho výberového procesu a onboardingu nových kolegov zostávajú zachované.

V prípade, že máte záujem o túto pozíciu, kliknite na „Reagovať na ponuku", vyplňte prihlasovací formulár a pripojte svoj životopis.

Neváhajte a skúste to!
HR tím VÚB
ID: 3855839  Dátum zverejnenia: 9.9.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 3 000 EUR/mesiac