Daňový špecialista

Veolia Energia Slovensko, a. s.

Miesto práce
Einsteinova 25, Petržalka
Termín nástupu
ihneď

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hlavné zodpovednosti:
• Príprava individuálnych DPH priznaní, kontrolných výkazov a súhrnných výkazov za zverené spoločnosti – riadnych aj dodatočných;
• Príprava skupinového DPH priznania, kontrolného a súhrnného výkazu;
• Príprava daňových priznaní k dani z príjmu za zverené spoločnosti;
• Výpočet splatnej a odloženej dane pre potreby mesačných a ročných uzávierok za zverené spoločnosti;
• Kontrola vecnej správnosti naplnenia účtov hlavnej knihy z hľadiska zákona o dani z príjmov a zákona o DPH;
• Spolupráca na príprave podkladov pre vypracovanie a aktualizáciu Transferovej dokumentácie a dohliada na dodržiavanie týchto princípov;
• Príprava daňového priznania k dani z motorových vozidiel na základe podkladov z oddelenia zodpovedného za správu vozového parku;
• Príprava daňového priznania k dani z nehnuteľností na základe podkladov z oddelenia zodpovedného za správu majetku;
• Príprava daňových priznaní za spotrebnú daň z elektriny, zemného plynu a minerálneho oleja na základe podkladov od zodpovedných oddelení;
• Dohľad na aplikáciu legislatívnych zmien v daňovej oblasti a koordinácia aplikácie rovnakých princípov na celú skupinu Veolia Energia Slovensko;
• Participácia pri príprave podkladov pre externé a interné audity a daňové kontroly zverených spoločností

Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny

od 1600 brutto (finálna úroveň mzdy závisí od skúseností a znalostí kandidáta)

• ročný výkonnostný bonus
• práca v stabilnej spoločnosti
• dva dni dovolenky navyše
• príspevky zo sociálneho fondu
• flexibilný pracovný čas
• výhody podľa platnej KZ

Na základe doručeného CV posúdime Vaše skúsenosti, znalosti a predpoklady na obsadzovanú pracovnú pozíciu.

V prípade, ak spĺňate požiadavky na pracovnú pozíciu, pozveme Vás na osobný pohovor.

Radi by sme Vás informovali, že pre množstvo žiadostí sme schopní písomne alebo telefonicky odpovedať iba tým kandidátom, ktorých sme sa rozhodli pozvať na osobný pohovor. V prípade, ak Vás nebudeme kontaktovať s pozvánkou na pohovor rozhodli sme sa vo výberovom konaní uprednostniť kandidátov, ktorých skúsenosti a znalosti lepšie zodpovedajú požiadavkám našej spoločnosti.

V zmysle zákona 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov bude Vaša žiadosť na túto pracovnú pozíciu skartovaná dňom ukončenia výberového konania na túto pracovnú pozíciu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - pokročilý
Microsoft PowerPoint - pokročilý
Microsoft Word - pokročilý
Microsoft Excel - expert

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

3

• Prax v oblasti daní a účtovníctva min. 3 roky;
• Znalosť účtovných a daňových zákonov SR;
• Zodpovedný prístup k práci;
• Samostatnosť;
• Flexibilita;
• Proaktivita, iniciatíva;
• Dobré organizačné a komunikačné schopnosti.

Skupina Veolia Energia na Slovensku, energetická divízia medzinárodnej skupiny Veolia, poskytuje služby obciam, mestám a priemyselným zákazníkom v oblasti energetiky s cieľom prinášať efektívne energetické riešenia a širokú paletu služieb s vysokým štandardom nárokov na ochranu životného prostredia.

Uplatňujeme využívanie obnoviteľných zdrojov energie, hlavne biomasy. Optimalizujeme technickú, ekonomickú a environmentálnu prevádzku zverených zariadení.
Naše služby zahŕňajú zabezpečenie centrálneho zásobovania teplom, výrobu tepla, stlačeného vzduchu, elektrickej energie, chladu a pary tzv. priemyselných médií a energií. Zabezpečujeme plynulú prevádzku tepelnotechnických zariadení, kogeneračných jednotiek, klimatizačných a elektrických zariadení až po komplexnú správu budov.

Poskytujeme energetické služby na Slovensku už viac ako 20 rokov.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Einsteinova 25
851 01 Bratislava
ID: 2649018   Dátum zverejnenia: 4.6.2019   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   od 1600 brutto (finálna úroveň mzdy závisí od skúseností a znalostí kandidáta)