Lektor pre virtuálnu realitu

VeniaSol s.r.o.

Bratislavský kraj, Trnavský kraj, Nitriansky kraj (Práca vyžaduje cestovanie)
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok
Termín nástupu
1.10.2022
1 200 EUR/mesiacPriemerný mesačný zárobok lektora pre západné Slovensko sa v čistej mzde spolu s flexibilnou zložkou pohybuje v rozmedzí 800-1200€

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Prenosné planetárium Astro Show do svojho tímu hľadá nového lektora pre nový vzdelávací projekt - premietanie prednášok vo virtuálnej realite - Bratislava a západné Slovensko. Náplňou práce je každodenné navštevovanie základných, stredných škôl a gymnázií, či iných organizácií a podujatí. Úlohou lektora je sprostredkovať prednášky o vesmíre, či nočnej oblohe a prostredníctvom VR headsetov študentom premietať rôzne obrázky a videá. Pred samotnou prednáškou prebieha krátka a jednoduchá technická príprava. Rezervácia termínov a komunikácia so školami nie je v náplni práce lektora pre VR. Úlohou lektora je sprostredkovať nezvyčajný zážitok v modernej zábavno-vzdelávacej interaktívnej forme. Hlavným cieľom našej spoločnosti je tak popularizácia astronómie a prírodných vied na slovenských školách a zvýšenie kvality vzdelávacieho procesu.

Skrátený pracovný čas - podľa vopred dohodnutých termínov. Lektor dostáva harmonogram škôl v dostatočnom predstihu. Jednotlivé premietania závisia od typu školy a počtu žiakov, spravidla so začiatkom okolo 8:00 a koncom zväčša najneskôr do 13:30. Priemerne však iba 4 hodiny denne. Platová zložka je vyrátaná nie len podľa hodín, ale aj cesty, počtu žiakov a % z objednávok. Počas školského roka september-jún lektor navštevuje školské zariadenia. Počas letných mesiacov júl-august je v náplni práce lektora návšteva letných táborov, firemných a mestských akcií, či iných kultúrnych podujatí.

Nutnosťou je vodičský preukaz typu B, vlastný automobil a šoférske zručnosti, nakoľko sa lektor prepravuje vlastným vozidlom v rámci škôl na západnom Slovensku. Cestovné je preplatené pri všetkých cestách.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vodičský preukaz

B

Uprednostňujeme uchádzačov z aspoň základnými znalosťami z astronómie a prírodných vied. Vysokoškolské vzdelanie nie je nutnosťou, avšak všeobecný prehľad v danej tematike je veľkou výhodou. Všetky potrebné podklady k výkonu práce dostane lektor pred nástupom na pracovnú pozíciu. Dôležitý je príjemný prejav - komunikatívnosť, pozitívna nálada, serióznosť, zodpovednosť, dochvíľnosť. Životopisy prosím zasielajte do konca augusta, kedy budú prebiehať posledné výberové konania. Termín nástupu do práce (úvodné zaškolenie) je začiatkom októbra - uchádzači s neskoršou dobou nástupu žiaľ nebudú môcť byť prijatí. Životopisy spolu s motivačným listom posielajte prosím výhradne e-mailom na adresu [email protected]

Naša spoločnosť prevádzkuje prenosné planetárium od roku 2016, a tak už mnohým žiakom, či divákom predstavila "hviezdne divadlo" priamo v ich škole, či na inej akcii. Momentálne pôsobíme takmer na celom Slovensku. Programy si vytvárame vo vlastnej réžii, a tak dokážeme divákom priniesť zakaždým nezvyčajný zážitok z oblasti astronómie, či prírodných vied. Pozrite si nás na našej stránke www.astroshow.sk a staňte sa súčasťou tejto zaujímavej, netradičnej, zábavno-vzdelávacej myšlienky. Tešíme sa na Vás.
ID: 4354848  Dátum zverejnenia: 14.6.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac