Patentový specialista

Varroc Lighting Systems, s.r.o.

Suvorovova 195, 742 42 Šenov u Nového Jičína, Okres Nový Jičín

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

• Analýza dokumentů/nově zveřejněných patentů včetně shrnutí obsahu (abstraktu) a zhodnocení výhod
• Klasifikace patentů podle dané oblasti do různých kategorií
• Seznamování odborných týmů se závěry této rešeršní činnosti
• Příprava dokumentace pro přihlašování průmyslových práv
• Zajišťování informovanosti o aktuálně platných procesech ve svěřené oblasti

Zaměstnanecké výhody, benefity

• pružná pracovní doba (fix 8:30 – 13:30)
• 25 dní dovolené
• Sick Days – 2dny/rok
• příspěvek na dopravu, možnost startovacího ubytování
• příspěvek na stravování
• variabilní bonusový systém
• možnost jazykového a odborného vzdělávání
• příspěvek na penzijní připojištění
• možnost podílet se na vývoji moderních produktů

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské I. stupně

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2)

Osobnostní předpoklady a dovednosti

• VŠ technického zaměření
• Schopnost rychle posuzovat a hodnotit konstrukční řešení z patentů
• Anglický jazyk – středně pokročilá úroveň (především čtení technického textu), německý a francouzský jazyk výhodou
• Znalosti v oblasti průmyslového vlastnictví výhodou
• Zkušenosti s patentovými databázemi výhodou (ESPACENET)
• Schopnost pochopit a snaha uspokojit interního a externího zákazníka
• Schopnost zaučovat druhé
• Samostatnost a iniciativa

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Společnost Varroc Lighting Systems v České republice je centrem vývoje a předním světovým výrobcem světelné techniky, forem a nástrojů pro automobilový průmysl. Mezi hlavní zákazníky patří společnosti Ford, VW, PSA, Jaguar, Land Rover, GM, Mercedes a Bentley.

S téměř 2300 zaměstnanci v České Republice nabízí společnost Varroc Lighting Systems uplatnění v Technickém centru zaměřeném na výzkum a vývoj světelné techniky v oblastech optiky, mechanické konstrukce a elektroniky. Vývojové centrum se nachází v Novém Jičíně a nově rovněž v Ostravě. Možnost uplatnění nabízí i výrobní závody a nástrojárna v Novém Jičíně a Rychvaldě, které se zaměřují na sériovou výrobu světelné techniky a návrh a výrobu forem, příslušenství a specializovaných strojů k podpoře výroby světelné techniky. Více informací o společnosti je k dispozici na www.varrocgroup.com.
ID: 3230775  Dátum zverejnenia: 1.11.2017