Zamestnanec pri výkone práce vo verejnom záujme - personálna oblasť

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
1.7.2024/dohodou
1 300 EUR/mesiacPlatová trieda: 9, tarifný plat určený v súlade so zákonom č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov + osobné ohodnotenie

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hlavné úlohy:

- Vykonávanie koncepčnej činnosti zameranej na využívanie finančných prostriedkov Európskej únie v oblasti personálnej práce.
- Zabezpečenie plnenia úloh zamestnávateľa v oblasti pracovnoprávnych vzťahov zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a zamestnancov vykonávajúcich prácu na základe dohôd o vykonaní prác mimo pracovného pomeru v rámci národných projektov.
- Zabezpečovanie procesu výberových konaní na obsadenie voľných miest na výkon práce vo verejnom záujme v rámci národných projektov, príprava a realizácia výberových konaní pre zamestnancov na dohody o prácach mimo pracovného pomeru v rámci národných projektu.
- Vykonávanie činností súvisiacich so vznikom, zmenou a zánikom pracovného pomeru zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v rámci národných projektov.
- Vykonávanie činností súvisiacich s uzatvorením, zmenou alebo skončením dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru v rámci národných projektov.
- Sledovanie, spracovanie a kontrola dochádzky, resp. pracovných výkazov zamestnancov v rámci národných projektov.
- Komunikácia a spolupráca so Sociálnou poisťovňou a zdravotnými poisťovňami – prihlasovanie, zmeny a odhlasovanie zamestnancov v registri poistencov.
- Spracovanie a príprava podkladov pre výplaty platov a odmien zamestnancov za vykonanú prácu a podkladov k zúčtovaniu projektov.
- Vykonávanie finančnej kontroly.
- Súvisiace administratívne práce (písanie listov a oznámení, kopírovanie materiálov).
- Organizačné činnosti (písomná telefonická a e-mailová komunikácia so zamestnancami v rámci projektu).
- Spolupracuje s organizačnými útvarmi zamestnávateľa.
- Vykonáva správu písomností, ktoré pochádzajú z vykonávaných činností na pracovnom mieste v organizačnom útvare, v IS DMS.
- Typuje údaje do príslušných IS ústredia.
- Priebežne sleduje a dodržiava všeobecne záväzné právne predpisy a interné normy súvisiace s pracovnou činnosťou.
- Dodržiava mlčanlivosť vo veciach pracovného charakteru.
- Plní ďalšie úlohy súvisiace s dojednaným druhom práce a činnosťou odboru podľa pokynov priameho nadriadeného.

POŽIADAVKY NA ZAMESTNANCA

Požadované vzdelanie uchádzača: vysokoškolské vzdelanie II. stupňa

Prax: v oblasti personálnej práce je výhodou

Počítačové a iné znalosti: Microsoft Office (Word, Excel, Outlook, PowerPoint), Internet.

Požadované schopnosti a osobnostné vlastnosti:
adaptabilita a flexibilita, schopnosť tímovej spolupráce, komunikatívnosť, angažovanosť, profesionalita a motivačné činitele, schopnosť a vôľa sa učiť a ďalej sa vzdelávať, analytické a koncepčné myslenie, schopnosť zvládať stres a záťaž.

Požadované odborné znalosti:
znalosť Ústavy SR, znalosť zákonov: č. 552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov, č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákon č. 311/2001 Z.z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov, č. 453/2003 Z.z. o orgánoch štátnej správy v oblasti sociálnych vecí, rodiny a služieb zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov, č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov, znalosť súvisiacich predpisov a nariadení z oblasti európskeho sociálneho fondu a štátnej pomoci.

Informácie o výberovom konaní

Číslo výberového konania: VKP OU 02/2024

Doba trvania projektu: 31.12.2026

Funkcia: Zamestnanec pri výkone práce vo verejnom záujme v rámci národných projektov financovaných z programu Slovensko - personálna oblasť

Organizačný útvar: Osobný úrad, Odbor personálny

Počet voľných miest: 2/ nástup možný od 01.07.2024 na dobu určitú na 2 roky, s možnosťou predĺženia po dobu trvania projektu

Miesto výkonu práce: Ústredie PSVaR, Špitálska č. 8, 812 67 Bratislava

Požadované doklady pre prihlásenie sa do výberového konania pre zamestnanca pri výkone práce vo verejnom záujme:

• písomná žiadosť o zaradenie do výberového konania s uvedením čísla výberového konania,
• motivačný list,
• kópiu diplomu alebo iného rovnocenného dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní podľa osobitného predpisu,
• čestné vyhlásenie o bezúhonnosti
• profesijný štruktúrovaný životopis vo formáte Europass,
• písomné čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvedených v kópii diplomu, kópii, čestnom vyhlásení o bezúhonnosti, profesijnom štruktúrovanom životopise Europass.

Termín podania žiadosti o zaradenie do výberového konania je do 31.05.2024.

V určenom termíne ich zasielajte na adresu Ústredia PSVaR (viď vyššie) kontaktnej osobe alebo e-mailom kontaktnej osobe. Rozhodujúci je dátum podania na poštovú prepravu alebo dátum odoslania e-mailu. Po tomto termíne budú uchádzači pozvaní na osobný pohovor. Svoj telefonický a e-mail kontakt uveďte vo svojej žiadosti.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Prax na pozícii/v oblasti

prax v personálnej oblasti výhodou

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) je orgánom štátnej správy, zabezpečujúcim výkon štátnej správy v oblastiach sociálnych vecí a služieb zamestnanosti. Inštitúcia bola zriadená v januári 2004 zákonom č.453/2003 o orgánoch štátnej správy v oblasti sociálnych vecí a služieb zamestnanosti v znení neskorších predpisov. Ústredie riadi, kontroluje, koordinuje a metodicky usmerňuje výkon prostredníctvom 46 úradov práce, sociálnych vecí a rodiny.
ID: 4838291  Dátum zverejnenia: 24.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 300 EUR/mesiac