Riaditeľ/ka centra pre deti a rodiny

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Miesto práce
Ilava-Klobušice
1 416 EUR/mesiacInformácia o odmeňovaní: tarifný plat v 9. platovej triede určený podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hlavné úlohy:  riadenie centra pre deti a rodiny, tvorba koncepčných, metodických a analytických materiálov v oblasti sociálnej práce a supervízie v zariadeniach sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately

Informácie o výberovom konaní

Kraj: Trenčiansky

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Výberové konanie číslo: VK 2024/RCDR/2

Názov pozície:  riaditeľ/ka centra pre deti a rodiny

Počet voľných miest: 1

Miesto výkonu práce:
Centrum pre deti a rodiny Ilava - Klobušice, M. Nešpora 104/16,   019 01 Ilava

Informácia o odmeňovaní:  tarifný plat v 9. platovej triede určený podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

POŽIADAVKY NA ZAMESTNANCA:

Požadované vzdelanie uchádzača: vysokoškolské vzdelanie II. stupňa

Iné predpoklady: spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu, bezúhonnosť, psychická spôsobilosť podľa § 58 zákona č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele (psychologické vyšetrenie u úspešného uchádzača zabezpečí Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny)

Jazykové znalosti: nepožadujú sa

Počítačové znalosti: Microsoft Office Word, Microsoft Office Excel, Internet

Požadované schopnosti a osobnostné vlastnosti: profesionalita, schopnosť riadiť a motivovať zamestnancov, analytické, koncepčné a strategické myslenie, schopnosť efektívnej koordinácie, kooperácie a komunikácie, flexibilita, schopnosť zvládať stres a záťaž.

Požadované odborné znalosti: znalosť príslušných zákonov, najmä zákonov:

č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a znalosť súvisiacich predpisov,

č. 453/2003 Z. z. o orgánoch štátnej správy v oblasti sociálnych vecí, rodiny a služieb zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,

č.  552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov,

č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,

č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,

č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce v znení neskorších predpisov,

č. 71/1967 Zb. o správnom konaní (Správny poriadok) v znení neskorších predpisov,

a vyhlášky MPSVR SR č. 103/2018 Z. z., ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

č. 376/2022 Z. z. o profesionálnych náhradných rodičoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Osobitné kvalifikačné predpoklady: nepožadujú sa

Oprávnenie na oboznamovanie sa s utajovanými skutočnosťami: nepožadujú sa

Kontakt pre poskytnutie informácií:

Meno a priezvisko kontaktnej osoby:  Mgr. Daša Skýpalová
E-mail:   [email protected]

Adresa na zasielanie žiadostí:  Mgr. Daša Skýpalová

                    Špitálska 8

                     812 67 Bratislava

Požadované doklady pre prihlásenie sa do výberového konania na funkciu riaditeľa centra pre deti a rodiny, štatutárneho zástupcu, zamestnanca pri výkone práce vo verejnom záujme:

písomná žiadosť o zaradenie do výberového konania s uvedením čísla výberového konania,
kópia vysvedčenia, diplomu alebo iného rovnocenného dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní podľa osobitného predpisu,
profesijný štruktúrovaný životopis,
písomné čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvedených v písmenách a) až c),
písomné čestné vyhlásenie o bezúhonnosti,
písomné čestné vyhlásenie o zdravotnej spôsobilosti,
písomné čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu,
projekt riadenia centra pre deti a rodiny v písomnej forme, v rozsahu maximálne 5 strán formátu A4, písmo Times New Roman, veľkosť 12, riadkovanie 1, projekt musí obsahovať princípy riadenia centra pre deti a rodiny v súlade s platnou legislatívou.

Termín podania žiadosti o zaradenie do výberového konania spolu so všetkými požadovanými dokladmi je do 15. mája 2024.

Žiadosti v určenom termíne  zasielajte na adresu Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny alebo na e-mailovú adresu uvedenú v texte inzerátu. Rozhodujúci je dátum podania na poštovú prepravu alebo dátum odoslania e-mailu. Na žiadosti podané na poštovú prepravu po termíne, resp. e-maily odoslané po termíne sa nebude prihliadať.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) je orgánom štátnej správy, zabezpečujúcim výkon štátnej správy v oblastiach sociálnych vecí a služieb zamestnanosti. Inštitúcia bola zriadená v januári 2004 zákonom č.453/2003 o orgánoch štátnej správy v oblasti sociálnych vecí a služieb zamestnanosti v znení neskorších predpisov. Ústredie riadi, kontroluje, koordinuje a metodicky usmerňuje výkon prostredníctvom 46 úradov práce, sociálnych vecí a rodiny.

Kontakt

ID: 4823324  Dátum zverejnenia: 6.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 416 EUR/mesiac