Ekonóm

Ústav štátnej kontroly veterinárnych biopreparátov a liečiv

Miesto práce
Biovetská, Nitra-Horné Krškany
Termín nástupu
október 2022
Mzdové podmienky (brutto)
1 068 EUR/mesiacinfekčný príplatok, príplatok za riadenie

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Koordinačná a metodická činnosť v rámci využívania finančných prostriedkov a hospodársko-finančných činností a kontrola: - finančného rozpočtu, - finančného hospodárenia a investičnej politiky, zabezpečuje efektívne vynakladanie finančných prostriedkov vrátane dodržiavanie zákona o verejnom obstarávaní, - mzdovej politiky, - personálnej politiky, - MTZ a evidencie správy majetku. Vykonáva pravidelnú analýzu existujúceho ekonomického stavu. Vypracováva účtovné výkazy, poznámky a spolupracuje pri príprave výročnej správy ústavu. Vykonáva plánovanie, prognózu a analýzu jednotlivých druhov výdavkov, kontrolu a plnenie daňových povinností. Vypracováva daňové priznania, spolupracuje so správcom dane. Komunikuje so Štátnou pokladňou, realizuje úhrady, kontroluje bankové výpisy, účtuje bankové doklady. Zodpovedá za zverené prostriedky, vykonáva dohľad nad finančným tokom. Riadi, organizuje a kontroluje činnosť podriadených. Spracováva finančné účtovníctvo v organizácií, zúčastňuje sa školení v oblasti ekonómie.

Informácie o výberovom konaní

Zastupovanie počas materskej a rodičovskej dovolenky.
Znalosť zákona č. 55/2017 Z.z. o štátnej službe , zákona č. 431/2002 Z.z. o účtovníctve a zákonov súvisiacich s ekonómiou (účtovníctvo, rozpočtové pravidlá, správne poplatky, finančná kontrola, verejné obstarávanie atď.) Práca s PC, Excel, Word, práca s webovými aplikáciami.
Požadované doklady zaslať do 05.09.2022 na adresu spoločnosti.
Na obálke a žiadosti uviesť identifikátor výberového konania: VK/2022/3353.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomický

Ostatné znalosti

Word, Excel - Mierne pokročilý

Počet rokov praxe

1

Znalosť ovládania SAP vítaná.

štátna správa, registrácia veterinárnych liekov

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 4401119  Dátum zverejnenia: 12.8.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 068 EUR/mesiac