Voľná pozícia v oblasti biomateriálového výskumu

Ústav polymérov SAV

Miesto práce
Dúbravská cesta 9, 84541 Bratislava 45, Bratislavský kraj
Termín nástupu
ihneď

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pre podporené projekty týkajúce sa rozhrania medzi chémiou a biomedicínou hľadáme motivovaného vedecko-technického pracovníka alebo post-doktoranda (absolvent doktorandského štúdia s akademickým titulom PhD), ktorý má vedomosti prednostne z chémie (vítaná hlavne polymérna/organická syntéza), ale tiez z príbuzných odborov zahrňujúcich hlavne chémiu a biológiu. Očakáva sa tvorivosť a schopnosť pracovať v tíme. Súčasťou požiadaviek sú komunikačné zručnosti a dobrá úroveň anglického jazyka. Absolvovaná post-doktorandská stáž v zahraničí je výhodou.

Ponúkame príležitosť na profesionálny rozvoj, zaujímavú tému, priateľskú pracovnú atmosféru v dynamickom kolektíve ako i medzinárodné spolupráce.

Informácie o výberovom konaní

Požadované dokumenty
1. Motivačný list
2. Profesný životopis
3. Zoznam publikácií
4. Zoznam projektov
5. Odporúčacie listy

Ak máte záujem o túto pozíciu prosím zašlite požadované dokumenty E-mailom na:

igor.lacik@savba.sk
alebo
upolsekr@savba.sk

a taktiež v tlačenej forme na:

Ing. Igor Lacík, DrSc.
Dúbravská cesta 9
Bratislava 45
845 41

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

30.9.2017 (ostáva ešte 9 dní)

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

biomateriálový výskum, chémia

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Počítačové znalosti - používateľ

Microsoft Windows - pokročilý

Laboratórium polymérov založené Dr. Milanom Lazárom na prelome rokov 1962 a 1963 vytvorilo základ pre vznik Ústavu polymérov SAV v roku 1967.

Ústav polymérov SAV vytvoril podmienky pre iniciovanie výskumu v oblasti polymérov ako súčasť chemického výskumu v Slovenskej akadémii vied. V súčasnosti Ústav polymérov SAV predstavuje významné výskumné a vzdelávacie centrum pre základný a aplikovaný výskum v aktuálnych oblastiach polymérnej chémie.

Zameranie ústavu zahrňuje štyri smery:
Syntéza a charakaterizácia polymérov
Kompozitné polymérne materiály
Polymérne biomateriály
Molekulové simulácie polymérov

Ústav polymérov SAV je externá školiaca inštitúcia pre doktorandské štúdium vo vedných odboroch:
4.1.19 Makromolekulová chémia
4.1.18 Fyzikálna chémia
5.2.21 Technológia makromolekulových látok

www.polymer.sav.sk

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

84541 Bratislava 45
ID: 2704323   Dátum zverejnenia: 11.7.2017