Odborný pracovník v oblasti rozpočtu

Ústav anorganickej chémie SAV, v. v. i.

Dúbravská cesta 9, Karlova Ves, Slovensko, Bratislava (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
dohodou
1 029 EUR/mesiacPodľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov sa výška tarifného platu priznáva podľa počtu odpracovaných rokov v súvislosti s danými činnosťami . V závislosti od aktuálneho stavu je aj možnosť poskytnutia odmien.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• sledovanie príjmov a výdavkov v zmysle štatistickej klasifikácie výdavkov verejnej správy,
• sledovanie príjmov a výdavkov v zmysle platnej ekonomickej klasifikácie rozpočtovej klasifikácie,
• samostatné spracovanie údajov o čerpaní rozpočtu,
• kompletizácia podkladov pre zmeny v rozpise rozpočtu,
• samostatná práca pri otváraní bankových účtov v systéme Štátnej pokladnice,
• príprava podkladov a práca v Informačnom systéme Štátnej pokladnice,
• vykonávanie súborných prác za oblasť rozpočtovania a financovania, najmä spracovanie podkladov k návrhu rozpočtu, zabezpečenie rozpisu rozpočtu schváleného na príslušný rok, vykonávanie zmien a úprav rozpočtu, vrátane rozpočtových opatrení, sledovanie čerpania účelovo určených finančných prostriedkov a operatívne sledovanie čerpania a zostatkov finančných prostriedkov na jednotlivých účtoch,
• kompletizácia ročného rozpočtu čerpania jednotlivých položiek v organizácií,
• spolupráca pri príprave štatistických a účtovných výkazov,
• príprava podkladov k DPH,
• vyúčtovávanie nákladov na pohonné hmoty a nadčasy vodiča,
• poskytovať súčinnosť pri bežných činnostiach hospodársko-správneho oddelenia
• viesť evidenciu došlých a nami vystavených faktúr.

• poskytujeme 9 týždňov dovolenky na rok
• u nás je pracovná doba 37,5 h / týždenne
• máme pružný pracovný čas
• do DDS prispievame 2%
• poskytujeme príspevok na cestovanie pre mimo bratislavských zamestnancov
• každému darcovi krvi poskytneme pracovne voľno s náhradou mzdy v trvaní 1 dňa na nasledujúci deň po dni, v ktorom došlo k bezpríspevkovému odberu krvi
• podporujeme umenie, kultúru, šport a zdravotnú starostlivosť do výšky 35 EUR/ rok
• pozícia umožňuje občasnú prácu z domu

Informácie o výberovom konaní

Ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem.
Jednotlivé žiadosti posúdime a kontaktovať budeme len tých uchádzačov, ktorí spĺňajú stanovené požiadavky a kvalifikačné predpoklady.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonómia

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Mierne pokročilý
Microsoft Word - Mierne pokročilý

Určite oceníme tieto schopnosti:
- Softip – znalosť práce v Softipe je výhodou,
- práca v IS Štátna pokladnica (Manex a RIS-MUR) – výhodou,
- správa v informačnom systéme zameranom na ekonomiku – výhodou,
- znalosť príslušnej legislatívy (zákon č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve, zákon č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov) – výhodou,
- dôslednosť, precíznosť, spoľahlivosť, komunikatívnosť, tímová práca,
- samostatnosť pri vykonávaní práce,
- systematickosť,
- organizačné schopnosti.

vedecká činnosť v oblasti základného a aplikovaného výskumu; vzdelávanie doktorandov - anorganická chémia a materiály a príbuzné odbory;
riešenie vedecko-výskumných projektov - národných a medzinárodných.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4747937  Dátum zverejnenia: 8.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 029 EUR/mesiac