IT Administrátor

Úrad vlády SR

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
ASAP
1 900 EUR/mesiacod 1900 € podľa skúseností kandidáta. Základná zložka mzdy závisí od skúseností a seniority kandidáta. Po skúšobnej dobe a preukázaní odborných kvalít prehodnotenie a možné navýšenie základnej mzdy.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pre Úrad vlády SR hľadáme do tímu šikovného kandidáta / kandidátku na pozíciu Systémového administrátora, ktorý bude zabezpečovať prevádzku a funkčnosť zverených informačných systémov.

- Zodpovednosť za kontinuálnu prevádzku kritickej infraštruktúry ÚV SR - vrátane serverov, služieb, úložísk a sietí
- Realizácia inštalácií, konfigurácií, optimalizácií a správa sieťových implementácií na ÚV SR
- Podieľanie sa na návrhu a rozvoji koncepcie IKT infraštruktúry
- Inštalácia a upgrade operačných systémov, aplikácia bezpečnostných patch-ov, inštalácia a spravovanie SW tretích strán
- Zodpovednosť za monitoring, diagnostiku a riešenie bezpečnostných incidentov na systémoch
- Podpora užívateľov, správa používateľských účtov a oprávnení
- Aktívna komunikácia a spolupráca s interným IT tímom a externými vývojármi, koordinovanie a kontrola dodávateľov
- Koordinácia prác s oddeleniami v rámci ÚV SR ako aj s ďalšími inštitúciami štátnej správy
- Správa, konfigurácia, monitorovanie a údržba riešení postavených na MS Windows Server, MS Exchange, Active Directory,
- Administrácia virtualizačných platforiem VMWARE a HyperV, domény, emailových účtov, tlačových služieb, súborového úložiska
- Konfigurácia sieťových prvkov - napr. switche Cisco Catalyst, firewally (Palo Alto a pod.)

- Úväzok 37,5 h týždenne,
- Pružný pracovný čas
- Základná výmera dovolenky 5 týždňov; zamestnancovi, ktorý do konca príslušného kalendárneho roka dovŕši najmenej 33 rokov veku a zamestnancovi, ktorý sa trvale stará o dieťa patrí dovolenka v dĺžke 6 týždňov
- 1 deň voľna/polrok nad rámec základnej výmery dovolenky navyše
- Nárok na poskytnutie stravy vo výške 4,50 €
- Raz ročne príspevok na dopravu do zamestnania vo výške 50€
- Príspevok do III. dôchodkového piliera (až do výšky 50€ mesačne)
- Možnosť využívať účelové zariadenia Úradu vlády SR za zvýhodnené ceny
- Finančné benefity pri významných súkromných udalostiach zamestnanca (napr. pri
životnom jubileu, narodení dieťaťa,...)
- Jednorazové finančné príspevky zamestnancovi pri významných pracovných jubileách
- Vitamínové prípravky a výživové doplnky v súhrnnej sume do 50 € dvakrát ročne

Rád by si prispel k správnemu fungovaniu Slovenska? Máš rád výzvy a len tak ťa nezaskočí ani náročnejšia úloha? Ak áno, tak neváhaj a pridaj sa k nám!!!

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

technického smeru so zameraním na IT, elektrotechnika, informačné a sieťové technológie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Prax na pozícii/v oblasti

min. 2 roky praktických skúsenosti na pozícii systémový administrátor

- pokročilé znalosti sieťových technológií: routing, switching, filtering, NAT, VPN
- prax v oblasti administrácie Windows.
- administrátorské znalosti Windows (ActiveDirectory/LDAP), DNS, VMware
- znalosti základnej konfigurácie linuxových služieb ako Apache, Nginx, MySQL, PostgreSQL, DNS, Postfix, Squid, OpenVPN
- pokročilé administrátorské znalosti UNIX/Linux (Ubuntu, Debian) výhodou
- skúsenosti s nasadením a správou nástrojov monitoringu – napr. Zabbix, Zenoss
- nadšenie pre dôsledné riešenie technických problémov
- otvorenosť učiť sa nové veci a flexibilita
- schopnosť samostatne a aktívne prinášať riešenia veľkou výhodou

Úrad vlády Slovenskej republiky

Adresa spoločnosti
Námestie slobody 2899/1
813 70 Bratislava - mestská časť Staré Mesto

Informácia o právach dotknutej osoby dostupná na: https://www.vlada.gov.sk//informacna-povinnost-prevadzkovatela/
ID: 4168782  Dátum zverejnenia: 5.1.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 900 EUR/mesiac