1. časť hromadného výberového konania pre absolventov. Prihlásenie možné cez https://open.slovensko.sk/VK/SelectionProcedureDetail/13300 (Ref. č.: VK/2018/8230 )

Úrad vlády SR

Miesto práce
Námestie slobody, Bratislava
plný úväzok
Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny
V zmysle nariadenia vlády SR č. 389/2018 Z. z. z 12. decembra 2018, ktorým sa ustanovujú zvýšené platové tarify štátnych zamestnancov a v súlade so zákonom č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hromadné výberové konanie pozostáva z dvoch samostatných častí a vyhlasuje sa na obsadenie štátnozamestnaneckých miest vhodných pre absolventov. Do aktuálne vyhlásenej 1. časti hromadného výberového konania sa môžu prihlásiť len absolventi, ktorí majú ku dňu prihlásenia sa menej ako 30 rokov a ukončili vysokoškolské vzdelanie prvého alebo druhého stupňa najneskôr pred 2 rokmi.

V 1. časti hromadného výberového konania sa budú overovať všeobecné vedomosti, napr. o ústavnom zriadení SR, o organizácii ústrednej štátnej správy, o štátnej službe a pod., ako aj znalosť štátneho jazyka písomným testom – sú to kritériá, ktoré ustanovuje zákon o štátnej službe a vyhláška č. 127/2017 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o výberovým konaniach. Úspešní uchádzači z prvej časti budú na dva roky zaradení do registra úspešných absolventov a môžu sa hlásiť na druhú časť hromadného výberového konania, ktorú už vyhlasuje konkrétny služobný úrad, napr. ministerstvo alebo iný ústredný orgán štátnej správy. Úlohou prvej časti hromadného výberového konania je teda „predvýber“ a evidencia úspešných absolventov v registri pre ich ďalšie možné uplatnenie v štátnej službe.

Absolventi sa do prvej časti hromadného výberového konania môžu prihlásiť najneskôr do 31. januára 2019, a to v listinnej podobe, napríklad podaním žiadosti o zaradenie do tohto výberového konania s ďalšími požadovanými dokumentmi na podateľňu Úradu vlády SR, najmä však v elektronickej podobe na portáli open.slovensko.sk: https://open.slovensko.sk/VK/SelectionProcedureDetail/13300.

Výhodou pre tých absolventov, ktorí sa prostredníctvom portálu prihlásia na dané výberové konanie s autentifikáciou (použitím eID karty), alebo sa prihlásia bez autentifikácie a zvolia si doručovanie písomností do emailovej schránky, je to, že im po zaradení do registra úspešných absolventov systém automaticky doručuje oznámenie o vyhlásení druhej časti hromadného výberového konania.

Absolventi sa do prvej časti hromadného výberového konania môžu prihlásiť najneskôr do 31. januára 2019, a to v listinnej podobe, napríklad podaním žiadosti o zaradenie do tohto výberového konania s ďalšími požadovanými dokumentmi na podateľňu Úradu vlády SR, najmä však v elektronickej podobe na portáli open.slovensko.sk: https://open.slovensko.sk/VK/SelectionProcedureDetail/13300. PRIHLÁSIŤ SA DO 1. ČASTI HROMADNÉHO VÝBEROVÉHO KONANIA CEZ PORTÁL PROFESIA.SK NIE JE MOŽNÉ!!!

POVINNÉ NÁLEŽITOSTI ŽIADOSTI O ZARADENIE:
Povinné náležitosti samotnej žiadosti o zaradenie uchádzača do výberového konania: a) názov a sídlo služobného úradu, ktorý vyhlásil výberové konanie, b) identifikátor výberového konania, c) titul, meno a priezvisko uchádzača, d) dátum narodenia uchádzača, e) RODNÉ ČÍSLO!!! uchádzača, ak ho má pridelené, f) občianstvo uchádzača, g) telefonický kontakt a e-mailový kontakt uchádzača, h) korešpondenčná adresa uchádzača, i) dátum skončenia prípravy na povolanie vo forme ustanovenej osobitným predpisom (t.j. dátum skončenia vysokoškolského štúdia prvého alebo druhého stupňa).

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

31.1.2019 (ostáva ešte 15 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Úrad vlády Slovenskej republiky

Námestie slobody 1
813 70 Bratislava

Kontakt

Kontaktná osoba: JUDr. Tatiana Bartošiová
Tel.: +421220925988
E-mail: poslať životopis
ID: 3577610   Dátum zverejnenia: 14.1.2019   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   V zmysle nariadenia vlády SR č. 389/2018 Z. z. z 12. decembra 2018, ktorým sa ustanovujú zvýšené platové tarify štátnych zamestnancov a v súlade so zákonom č. 55/2017 Z. z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov