Štátny radca

Úrad vládneho auditu

Miesto práce
Drieňová 34, 821 02 Bratislava
Termín nástupu
dohodou
1 068 EUR/mesiacpriznanie osobného príplatku po uplynutí skúšobnej doby, prehodnocovanie a zvyšovanie osobného príplatku na základe Vášho výkonu a odborného rastu, bližšie informácie na pracovnom pohovore

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

*overovať správnosť nakladania s finančnými prostriedkami poskytnutými zo štátneho rozpočtu (u prijímateľov – rôzne rozpočtové, príspevkové organizácie, obce, mestá, VUC, tretí sektor a pod.), resp. správnosť ich poskytnutia (ministerstvá, kapitoly štátneho rozpočtu a pod.)
*v prípade zistenia nesúladov ich zanalyzovať, vyhodnotiť a navrhnúť riešenie,
*komunikácia s povinnou osobou (auditovaným subjektom), resp. s tretími osobami, v prípade potreby sa zúčastňovať na stretnutiach s povinnou osobou, kde je potrebné obhájiť výsledky svojej práce,
*vykonávanie auditu aj na mieste, formou služobných ciest - máte možnosť vidieť zaujímavé miesta a spoznávať organizácie a ich činnosti z vnútorného prostredia.

*máme flexibilnú pracovnú dobu
*5 dní dovolenky navyše je základným štandardom,
*1 deň plateného voľna v roku mimo dovolenky – tzv. „sick day“,
*príspevok na DDS v sume 60,00 EUR,
*pracovný čas je 37,5 hod. týždenne,
*poskytujeme stravné lístky a finančný príspevok na stravovanie
*príspevok na rekreáciu
*možnosť urobiť si skúšky na vládneho audítora a možnosť viesť tím
*ďalšie výhody a benefity môžete nájsť v našej kolektívnej zmluve

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

*máte ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa, vek menej ako 65 rokov, spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu, ovládate štátny jazyk, ste bezúhonný a zdravotne spôsobilý,
*Váš prejav v slovenčine je bezchybný, štylisticky zvládnete formulovať aj rozsiahlejšie dokumenty,
*viete prevziať zodpovednosť za svoju prácu, ste samostatný, spoľahlivý, dôsledný, rád analyzujete – ak áno, máte predpoklady byť pre nás veľkým prínosom,
*ste komunikatívny, viete jednať na profesionálnej úrovni a dokážete obhájiť svoj názor,
*skúsenosti z výkonu finančnej kontroly alebo auditu, príp. základné vedomosti o vedení účtovníctva, rozpočtových pravidlách verejnej správy alebo základné znalosti zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní, sú výhodou, nie však podmienkou.

Úrad vládneho auditu je rozpočtová organizácia svojimi príjmami a výdavkami napojená na rozpočet Ministerstva financií SR. Vykonáva vládny audit, rozhoduje v konaní o porušení finančnej disciplíny, plní ďalšie úlohy v rozsahu stanovenom zákonom č. 357/2015 Z. z. o finančnej kontrole a audite a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
Ako to u nás funguje?
*sme mladý a výnimočne priateľský kolektív,
*komunikujeme spolu otvorene – vedúci zamestnanci majú pre Vás dvere otvorené – doslovne,
*potrebujete konzultovať veci s kolegami z iných pracovísk? K dispozícii je videomiestnosť, kde môžete operatívne riešiť vzniknuté problémy kedykoľvek počas dňa,
*problémy riešime spoločne – nikdy na to nie ste sám,
*pracujeme v menších skupinách, ktoré plnia jedno konkrétne zadanie
*nový zamestnanec spolupracuje s mentorom, ktorý mu počas prvých troch mesiacov vysvetlí základy práce audítora a na ktorého môže smerovať všetky svoje otázky. Spolupráca mentora a mentorovaného pretrváva aj po ukončení skúšobnej doby.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4435961  Dátum zverejnenia: 30.9.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 068 EUR/mesiac